Ułatwienia dostępu

Werther Dell'Edera

 • Coś zabija dzieciaki. Tom drugi

  cos zabija dzieciaki t 2

  Coś zabija dzieciaki. Tom drugi
  - autorzy: Werther Dell'Edera, James Tynion IV,
  - Non Stop Comics, 2021;
  - kategoria: komiks, Eisner.

  Potwór żywiący się dziećmi został zlikwidowany. W miasteczku może ponownie zawitać spokój i rutyna. Ludzie pochowają zmarłych i wrócą do codzienności. Tak to powinno wyglądać, ale jeszcze nie teraz. Stwór pozostawił piątkę dzieci, które są coraz bardziej głodne i pewnie niedługo ruszą na żer.
  Erica jest tego świadoma i chce je jak najszybciej zlikwidować, a jest to możliwe tylko wtedy gdy się posilają. Czyźby była potrzebna przynęta. Erica nie chce poświęcać żadnego niewinnego dziecka, ale Erica nie jest sama.

  Czytaj więcej

 • Briggs Land, Tom 1-2

  briggs land t 1 2

  Briggs Land;
  Tom 1. Kobieca ręka, Tom 2. Samotna walka
  - autorzy: Mack Chater, Werther Dell'Edera, Vanesa R. Del Rey, Brian Wood, Lee Loughridge;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks.

  Tym razem zbiorczo bo póki co nie ma perspektyw na kolejne tomy. Więc kilka słów o dwóch wydanych częściach.

  Terytorium Briggs'ów jest zamieszkałe przez antyrządowych ekstremistów, dla których najważniejszymi wartościami są niezależność oraz lojalność. Osada o wielu lat rzadzona jest zza krat. Jim Brigg's odsiaduje wyrok za próbę zamachu na prezydenta, ale nie przeszkadza mu to sprawnie zarządzać rodziną. Są to rządy twardej męskiej ręki, a w perspektywie pojawia się możliwość układu z rządem USA. Zarzuty mogą zostać złagodzone w zamian za prawo własności do niektórych terenów. Tak wygląda tło historyczne.

  Czytaj więcej

 • Coś zabija dzieciaki. Tom pierwszy

  cos zabija dzieciaki t 1

  Coś zabija dzieciaki. Tom pierwszy
  - autorzy: Werther Dell'Edera, James Tynion IV,
  - Non Stop Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Eisner.

  Nieduże, prowincjonalne miasteczko. Na co dzień niewiele tu się dzieje, ale od pewnego czasu zaczynają znikać dzieci. Ciała części z nich zostają odnalezione. Są okrutnie okaleczone i wiele wskazuje na to, że to raczej nie sprawka człowieka. Może niedźwiedź? Miejscowi policjanci ewidentnie sobie nie radzą ze sprawą, a rodziny ofiar zaczynają szukać podejrzanych wśród mieszkańców.
  Do mieściny przybywa Erica - obca dziewczyna. Z pozoru drobna, bezbronna, a tak naprawdę znakomicie wyszkolony zabójca potworów. Erica próbuje odnaleźć i zabić niebezpieczne monstrum... uda się?

  Czytaj więcej