Ułatwienia dostępu

Timothe Le Boucher

 • 47 strun - tom 1

  47 strun t 1

  47 strun - tom 1;
  - autor: Timothe Le Boucher;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Kolejny thriller psychologiczny od Le Boucher'a. Tym razem rzecz jest bardziej rozbudowana i rozbita na dwa tomy.
  Ambroise, młody harfista próbuje odnaleźć się w nowym otoczeniu. Jest zdolny, pracowity, ale też wie, że nie ma przed sobą wielkiej kariery. Nie zmienia to faktu, że zrobi wszystko by osiągnąć sukces. Nawet jeśli będzie wiązało się to z pełnym podporządkowaniem. Znany śpiewaczka proponuje Ambroise'owi by ten zrealizował 47 zadań a gdy je zaliczy to dostanie piękny instrument w prezencie. Niektóre są banalne, a inne wymagają odrzucenia swojej godności.

  Czytaj więcej

 • Pacjent - Timothe Le Boucher

  pacjent

  Pacjent,
  (Le Patient);
  - autor: Timothe Le Boucher;
  - Non Stop Comics, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Druga pozycja Le Boucher'a na tym blogu. Dni, których nie znamy bardzo mi się podobały i z chęcią sięgnąłem po Pacjenta.
  Na ulicy Kruczej zdarzyła się masakra. Trzy pokoleniowa rodzina została zmasakrowana nożem. Na ulicy aresztowano zakrwawioną nastolatkę z nożem. To najprawdopodobniej ona zabiła swoich bliskich. Sprawa zamknięta. Po sześciu latach ze śpiączki budzi się Pierre, chłopak, który jako jedyny przeżył masakrę. Pierre niewiele pamięta, ale gdyby odblokował swoją pamięć to może jego wspomnienia rzuciłyby nowe światło na wydarzenia z Kruczej. I może znów zacząłby chodzić? Chlopak rozpoczyna terapię pod opieką psycholożki Anny. Już po kilku sesjach okazuje się, że pomiędzy tą dwójką powstała wieź, która wykracza poza granice relacji pacjent-psycholog. Co tak naprawdę wydarzyło się na Kruczej?

  Czytaj więcej

 • Dni, których nie znamy

  dni ktorych nie znamy

  Dni, których nie znamy;
  - autor: Timothe Le Boucher;
  - Non Stop Comics, 2020;
  - kategoria: komiks.

  Dwudziestokilkuletni Lubin prowadzi normalne życie. Ma dziewczynę, pracę, hobby. Jest trochę lekkoduchem, ale stara się o siebie dbać (zdrowe jedzenie, sport). Sielanka trwa do momentu, w którym Lubin odkrywa, że uciekają mu dni.. dosłownie. Chłopak budzi się co drugi dzień. Początkowo myśli, że stracone dni przesypia, ale prawda jest całkiem inna. W utracone dni jego ciałem rządzi ktoś inny. Intruz prowadzi całkiem inne inne życie, ale pomimo to udaje im się początkowo współpracować. Porozumiewają się nagraniami wideo i wspólnie planują najbliższą przyszłość. Jest to życie na pół gwizdka, ale Lupin nie ma innego wyjścia, z czasem akceptuje sytuację i zaczyna dostrzegać jej dobre strony (np. nigdy nie ma kaca bo na drugi dzień rządzi ten drugi). Sytuacja zaczyna się gwałtownie zmieniać gdy równowaga dni zostaje zachwiana. Z czasem Lubin budzi się coraz rzadziej. W swoje dni zawsze chce się spotkać z przyjaciółmi, z rodziną, ale jest świadomy, że tych dni będzie coraz mniej... że przegrał walkę o swoje ciało... a może nigdy nie walczył? Może zbyt biernie zaakceptował ten stan rzeczy i dał się 'okraść' z swojego życia?

  Czytaj więcej