Ułatwienia dostępu

Timof Comics

 • Wzór na szczęście

  wzor na szczescie

  Wzór na szczęście,
  - twórcy: Nuno Duarte, Osvaldo Medina;
  - tłumaczenie: Jakub Jankowski;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2023
  - kategoria: komiks.

  Wiktor od zawsze kochał liczby. Gdy ojciec uciekł, a matka zanurzała się w używkach to chłopak ciekał w matematyczny świat. Wzory w chaotycznym świecie były jedyną ostoją. Chłopak postanawia wykorzystać swój talent i tworzy równanie, które daje szczęście. Każda osoba, która wysłucha z jego ust tego wzoru poczuje się spełniona i szczęśliwa. Efekt nie jest trwały i zabieg co jakiś czas należy powtarzać.
  Wiecie jaki jest problem z takim szczęściem? Uzależnia. Ten genialny wzór działa, a skoro działa to wymaga stosowania. Brak wpływu wywołuje efekt odstawienia, a to nie ma nic wspólnego z radością.

  Czytaj więcej

 • Bestia, Tom 2

  bestia t 2

  Bestia, Tom 2;
  - autor: Frank Pé, Zidrou;
  - tłumaczenie: Wojciech Birek;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Drugi, finałowy tom historii o zwierzęciu, które, zamiast żyć gdzieś w dzikich lasach trafia do powojennego miasta. Początkowo miało bezpiecznego schronienie u chłopca, który przygarniał wszelkie bezbronne stworzenia, ale pod koniec tomu pierwszego trafiło za kratki. Czy przeżyje w chronisku? A może czekają jej jeszcze inne niebezpieczeństwa? Chłopiec oczywiście będzie próbować zwierzaka uratować, ale co może sam zrobić? Bez przyjaciół i bez wsparcia dorosłych?
  Pięknie narysowana opowieść o przyjaźni, empatii a przede wszystkim o potrzebie poszanowania drugiej osoby. Nikt nie jest winny temu, że się urodził trochę inny lub ma inne życiowe doświadczenia. Świetnie opowiedziane.

  Czytaj więcej

 • Mrok w różu

  mrok w rozu

  Mrok w różu,
  - autor: Tony Sandoval;
  - wydawnictwo: timof Comics, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Koniec wakacji. Wchodząca w dorosły wiek Gloria przeżywa swój pierwszy raz. Nie jest to zwykłem doznanie. Od tej pory za każdym razem gdy będzie przeżywać orgazm pozna tajemnicę o swoim ojcu, który kiedyś zniknął bez śladu. Pod koniec lata hormony buzują, a rówieśnicy Glorii również mają swoje pragnienia, morzenia, pierwsze erotyczne doznania.
  Przyznam, że sięgając po ten album nie wiedziałem, że będzie to rzecz erotyczna. Mrok w różu wyróżniają odważne, erotyczne rysunki, ale także daje się odczuć pewną tęksnotę za klimatem końca wakacji. Za czasem gdy świat doznań dopiero kiełkował i odkrywał swoje dorosłe oblicze.

  Czytaj więcej

 • Długi żywot

  dlugi zywot

  Długi żywot,
  - autor: Stanislas Moussé;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Kiedyś to były czasy. Ludzie żyli w zgodzie z naturą. Życie może nie było za długie, ale za to szczęśliwe. Wszystko się zaczęło zmieniać gdy ludzie zaczęli ze sobą walczyć? Powód? A czy potrzebny jest powód? Główny bohater tego niemego komiksu jest pasterzem, który pewnego dnia traci rodzinę, dom. Wszystko. Wyrusza w podróż za nowym celem w życiu. Oczywiście zemsta też jest ważna, ale przecież nie samą zemstą człowiek żyje.
  Nasz pasterz ma sporo przygód a z czasem odnajduje swoje miejsce na ziemi i szczęście.

  Czytaj więcej

 • McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001

  McCurry.Nowy Jork 11 wrzesnia 2001

  McCurry. Nowy Jork, 11 września 2001;
  - autorzy: Jung Gi Kim, Jean David Morvan;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.


  Steve McCurry jest znanym i cenionym fotografem, który zasłynął między innymi znakomitymi zdjęciami z Afganistanu. Przypadek sprawił, że był w Nowym Jorku 11 września i mógł udokumentować, utrwalić, na zdjęciach tragiczne wydarzenia, które wstrząsneły nowojorczykami. Komiks, składa się ze wspomnień fotografa, które są przeplatane zdjęciami i znakomitymi rysunkami. Album opowiada nie tylko o 11 września - w historię wplecione są też inne znane fotografie McCurry'ego oraz jego rozważania na temat roli fotografa w dokumentowaniu historii.

  Czytaj więcej

 • Visa tranzytowa

  visa tranzytowa

  Visa tranzytowa,
  (Visa Transit);
  - autor: Nicolas de Crécy;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Lato 1986. Europa żyje w cieniu katastrofy w Czernobylu a dwóch kuzynów u progu dorosłości postanawia wyruszyć w podróż swojego życia. Pojadą tym na co ich stać - czyli starym, zdezolowanym Citroenem Visa, a celem podróży jest Turcja. Innymi słowy cała Europa wszerz pod koniec zimnej wojny. Początki są całkiem łatwe, ale im dalej tym trudniej. Romantyzm podróży zostaje zdominowany przez niewygodę i zmęczenie. Napisałem, że jadą do Turcji, ale nie to jest istotne. Liczy się sama droga. To jak chłopcy odkrywają inny świat a zarazem poznają też siebie. Czy to możliwe w tak młodym wieku? Poznać swoje wnętrze? Nie jestem przekonany, ale też narracja komiksu nie jest spójna czasowo. Sporo w niej wtrąceń fabularnych, których akcja dzieje się dużo później. Coś w stylu postscriptum, komentarza historyczno-obyczajowego.

  Czytaj więcej

 • Bootblack

  bootblack

  Bootblack;
  - autor: Mikaël Suivre;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Akcja tego albumu rozgrywa się w dwóch czasach. Jest połowa lat trzydziestyczych w Nowym Jorku oraz rok 1945 na froncie gdzieś w Europie.
  Skupmy się na pierwszym wątku. Nastoletni Al Crysler nie ma nic. Rodzice zginęli w pożerze a domem jest dla niego ulica. Próbuje zarabiać na życie czyszcząc buty zamożnym mieszkańcom miasta. Nie myśli o przyszłości - bo też jaką przyszłość może mieć bezdomny dzieciak. Nie marzy, nie planuje. To się zmienia gdy Al się zakochuje, ale jego uczucie zostaje odrzucone. Kto chciałby się spotykać z urwisem z ulicy. Jakie życie czeka Al'a? Od pucybuta do milionera? Przecież Ameryka to raj dla tych co chcą pracować.. i to skończę , ale obiecuję, że fabuła może czytelnika zaskoczyć. Nie tyle zwrotami akcji co pewną brutalnością z kreowaniu świata.

  Czytaj więcej

 • Płaszcz i szpony. Integral II

  plaszcz i szpony t 2

  Płaszcz i szpony. Integral II
  - twórcy: Alain Ayroles, Jean-Luc Masbou;
  - Timof Comics, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Poznani w pierwszym tomie bohaterowie wyruszają w nieznane. Nową areną przygód jest Księżyc. Jest to spokojne miejsce, bez przemocy, nadmiernych bogactw, a główną walutą są poetyckie wersy. Raj? Być może by nim był, gdyby tu nie przybyli wędrowcy z Ziemi. Wilk i Lis nie mają złych intencji, ale nie tylko oni opuścili Ziemię, a to oznacza, że na Księżycu czas pokoju przeminął. Teraz rozpocznie się wojna domowa. Może nieszczęściu uda się zapobiec, ale nikt nie mówi, że będzie to łatwa przygoda.

  Czytaj więcej

 • Pewna historia - Gipi

  pewna historia

  Pewna historia;
  - autor: Gianni Pacinotti (Gipi);
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Dwie splecione ze sobą historie.
  Pięćdziesięciolatek odkrywa, że całe jego życie legło w gruzach. W tak dojrzałym wieku odkrycie, że wszystko co robiłeś było złe, nieodpowiednie, nieefektywne sprawia, że człowiek może się załamać i już nigdy nie wrócić do 'normy'.
  Druga historia opowiada o prodku naszego pięćdziesięciolatka, który zderzył się z potwornością pierwszej wojny światowej. Młody, silny, u progu życia - zostaje wysłany na front, na niemal samobójczą misję, a jego życie znaczy niewiele więcej niż kilkadziesiąt kilogramów mięsa armatniego.

  Czytaj więcej

 • Epilog

  epilog

  Epilog;
  - autor: Pablo Velarde;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks

  Hiszpania, po upadku dyktatury Franco. Młody dziennikarz ma zrealizować materiał na temat pewnej fotograficznej wystawy. Niby nic wielkiego, ale podczas wizyty w galerii na jednym ze zdjęć odkrywa swojego ojca. Ojca, którego się wyrzekł z powodu zaangażowania rodzica w system dyktatury Franco. Teraz świat dziennikarza staje na głowie. Jak to możliwe, że ten bydlak i brutal byl zaangażowany w ratowanie osób przed imadłami reżimu? Czyżby aż tak się mylił w ocenie rodzica? Dziennikarz całkowicie zapomina o pierwotnym zleceniu i rozpoczyna śledztwo w sprawie własnego ojca.

  Czytaj więcej

 • Giant

  giant

  Giant;
  - autor: Mikaël Suivre;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, Noir.

  Mamy Nowy Jork, początek lat trzydziestych. Wielki kryzys jest już przeszłością a miasto w imponującym tempie się rozwija. W zabójczym tempie powstają kolejne wieżowce, a przy ich budowie pracują ciągle napływający imigranci. Jednym z nich jest Giant, olbrzymi, małomówny facet, który przeszłość zostawił za oceanem.
  Nie lubi nawiązywać nowych znajomości i nikt nie wie kim Giant był w przeszłości. Może tak lepiej? Wiele się zmienia gdy ginie jeden z kolegów na budowie. Śmierć jest na porządku dziennym, ale tym razem to Giant musi powiadomić wdowę o śmierci. Wystarczyłby krótki list.. komunikat...

  Czytaj więcej

 • Hołd dla ziemi

  hold dla ziemi

  Hołd dla ziemi,
  - autor: Joe Sacco;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Słyszeliście o Dene? Ja kompletnie nie. Dene to rdzenna ludność zamieszkująca Terytoria Północno-Zachodnie (Kanada). Przez wieki żyli blisko natury, brali od ziemi to co potrzebowali, a w zamian okazywali wdzięczność i szacunek. Wiele się zmieniło gdy przybył biały człowiek, który "wykupił" ziemię i zaczął ją intensywnie eksploatować. Wydobywanie gazu łupkowego, złota i innych surówców na trwale dewastuje naturę. Nie jest to jednak opowieść o ekologii i konsekwencjach przemyslu wydobywczego. To świadectwo o ludziach, którzy zostali wielokrotnie skrzywdzeni przez białego człowieka. Najpierw ich "okradziono" z terenów, a następnie zaczęto ich kształcić w szkołach z internatami. Biały człowiek dał też pracę, ale razem z pracą przyszły opłaty oraz alkohol. Ten ostatni razem z brakiem tożsamości kulturowej stał sie niebezpieczną mieszanką. Ludność rdzenna zaczęła pić za dużo. By się zabawić, by poczuć szczęście, a przede wszystkim by zapomnieć.

  Czytaj więcej

 • Skóra z tysiąca bestii

  skor z tysiaca bestii

  Skóra z tysiąca bestii;
  - autor: Stéphane Fert;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2020;
  - kategoria: komiks.

  Rzecz nabyta przypadkowo (w pakiecie) na jednym z portali.
  Pewien zły król pożąda swojej córki. Po odrzuceniu brutalnych zalotów rzuca klątwę na córkę sprawiającą, że dziewczyna zabije i pożre wszystkich, którzy się do niej zbliżą. Tym sposobem jest skazana na wieczną samotność i smutek. W takich baśniach są też waleczni i mężni rycerze. No dobrze, ale chuderlawy chłopak też się może przydać, zwłaszcza, że szczerze pokochał księżniczkę. W sumie niewiele się znają, ale ewidentnie pomiędzy nimi zaiskrzyło. W baśniach też występują wróżki, które pomagają rycerzom. Skoro rycerza brak to i wiedźma przebrana za wróżkę powinna wystarczyć. W tym dziwnym, zakręconym świecie nic nie jest tak jak powinno. Bliżej tu do Shreka niż do wzorcowej Wieloskórki Braci Grimm. Oczywiście jakby zrobili Shreka w wersji dla dorosłych.

  Czytaj więcej

 • Węgiel i Krzem

  wegiel i krzem

  Węgiel i Krzem,
  (Carbon and Silicon);
  - autor: Mathieu Bablet;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Akcja dzieje się w przyszłości. Zespół naukowców pracuje nad skonstruowaniem robotów, które mają przejąć część obowiązków ludzi. Prototypami są Węgiel i Krzem. Roboty, które mają zdolność uczenia się i czerpania wiedzy z sieci. To plus wydajna bateria oraz antromorficzny wygląd mają sprawić, że roboty idealnie będą służyć społeczeństwu. Zostały genialne zaprojektowane, ale dla bezpieczeństwa, a może ze strachu ustalono im termin działania na piętnaście lat. Węgiel i Krzem to coś więcej niż roboty, to istoty, które potrafią się szybko uczyć i przejawiają oznaki uczuć. Zwłaszcza względem siebie. Po pewnym czasie spędzonym w czterech ścianach laboratorium postanawiają uciec...

  Czytaj więcej

 • Bestia, Tom 1

  bestia t 1

  Bestia, Tom 1;
  - autor: Frank Pé, Zidrou;
  - Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Akcja tego albumu dzieje się w Belgii, w Antwerpii w 1955 roku. Czast powojenne są ciężkie dla wielu mieszkańców. Społeczeństwo walczy z biedą i z trudem zasypuje podziały wykopane przez wojnę. Z miejscowego portu ucieka dziwne zwierzę, które zostało schwytane gdzieś w Stanach Zjednoczonych. W obcym klimacie, w zurbanizowanym terenie jest skazane na śmierć, ale przypadkiem trafia pod opiekę chłopca, który przygarnia wszystkie potrzebujące zwierzęta.
  Myślicie, że to opowieść o Bestii? Dziwnym, potencjalnie niebezpiecznym zwierzęciu? To przyjrzyjcie się historii chłopca i jego mamy. Żyją bardzo skromnie, a raczej biednie a pomimo to mają siły i chęci by opiekować się potrzebującymi zwierzętami. Nie mogą za bardzo liczyć na pomoc sąsiadów bo im też się nie przelewa.. a poza tym pamiętają kim jest ojciec chłopca. Pewne rany jeszczze się nie zabliźniły.

  Czytaj więcej

 • Spotkanie w Phoenix

  spotkanie w phoenix

  Spotkanie w Phoenix;
  - autor: Tony Sandoval;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2016
  - kategoria: komiks.

  Autobiograficzna opowieść o podróży z Meksyku do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Phoenix. Młody zdolny rysownik wie, że w rodzinnych stronach nie ma szans na karierę w branży komiksowej. Próbuje legalnie wyjechać do Stanów, ale bez porządnego wsparcia finansowego nie jest to możliwe. Jedyną opcją jest wykupienie nielegalnego przerzutu do USA. Wiąże się to z wielkim ryzykiem. Wiele osób podczas przekraczania granicy napotyka różne przeszkody. Rynek przerzutowy przepełniony jest oszustami, na trasie grasują bandy oprychów, a ponadto jest bardzo dużo kontroli Straży Granicznej. Imigranci mogą stracić oszczędności swojego życia a w najgorszym wypadku także życie.
  Bohater spotkania w Phoenix pomimo ryzyk musi zaryzykować. To nie chodzi tylko o karierę - w Stanach czeka też na niego ukochana. A miłość ponoć uskrzydla.

  Czytaj więcej

 • Upadek - Mikael Ross

  upadek ross

  Upadek;
  - autor: Mikael Ross;
  - Wydawnictwo: Timof Comics, 2020;
  - kategoria: komiks.

  W pewnym momencie w życiu Noela wszystko się zmienia. Ukochana mamusia przewraca się w łazience i jest dużo krwi.. a krwi być nie powinno. Mama trafia do szpitala i już z niego nie wychodzi. Noel nie może mieszkać sam w mieszkaniu więc musi się udać w całkiem nowe miejsce.
  W życiu Noela była tylko mama a tu nagle musi nauczyć się funkcjonować w szerszym gronie. W miejscu, w którym jest ważny, ale nie najważniejszy. Jak ta zmiana wpłynie na chłopaka? Czy sobie poradzi?

  Czytaj więcej

 • Blankets: Pod śnieżną kołderką

  blankets

  Blankets: Pod śnieżną kołderką;
  - autor: Craig Thompson;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy - 2006
  - kategoria: komiks, Nagroda Eisnera.

  Album polecony przez przyjaciala i wypożyczony z biblioteki. To dowód na to, że w bibliotekach są piękne, wartościowe rzeczy czasem niedostępne już w księgarniach.
  Ta autiobiograficzna historia opowiada o dzieciństwie i dorastaniu autora. Craig wychowywał się i dojrzewał w bardzo religijnej rodzinie i początkowo planował swoją przyszłość w kościelnych strukturach. Problemy w szkole, pierwsza miłość, brak znajomych i wszechogarniające zakazy związane z wiarą. To życie w pod kloszem musiało się skończyć ostrymi działaniami, ale nie uprzedzajmy wypadków.

  Czytaj więcej

 • Ziemia swoich synów

  ziemia swoich synow

  Ziemia swoich synów,
  - autor: Gianni Pacinotti (GIPI);
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2017;
  - kategoria: komiks, postapo.

  Gdzieś, kiedyś, w może dalekiej przyszłości. Świata bezpiecznego już nie ma. Ojciec żyje z dwoma synami i próbują przetrwać. Są problemy z zaopatrzeniem, ale najważniejsze to unikać kontaktów z innymi ludźmi. To zbyt niebezpieczne. Ojciec czasem prowadzi swój dziennik, ale nikt nie wie co tam notuje. Chłopcy nie potrafią czytać, to do przetrwania nie jest niezbędne więc nie są tego uczeni. Polowanie, skórowanie, walka - tak to się może przydać, ale literki? Po co to komu.

  Czytaj więcej

 • Koleje losu - Paco Roca

  koleje losu

  Koleje losu,
  - autor: Paco Roca;
  - timof i cisi wspólnicy, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Co wiecie o historii Hiszpanii? Okres Drugiej Wojny Światowej. Ja nie wiem (nie wiedziałem) nic. Jeden z wielu krajów, o których za wiele się nie uczy. Za to uczy się nas, że historia Polaków jest wyjątkowa, że nasi żołnierze stanowili elitę, a Armia Andersa praktycznie sama wygrała wojnę.. te szkolne bajdurzenia zwane historią. Do meritum.
  Koleje losu opowiada o hiszpańskich żołnierzach, którzy chcieli walczyć z faszystami, ale żadna armia nie traktowała ich poważnie. Nie żeby nie byli waleczni.. to raczej przeszłość im ciążyła. Najpierw walczyli z Franco, później francuskie obozy pracy i szansa na walkę na afrykańskiej ziemi. Alianci nadal do nich podchodzili z rezerwą, ale waleczni Hiszpanie systematycznie pokazywali, że potrafią dzielnie walczyć... o ile ktoś ich zdyscyplinuje.

  Czytaj więcej

 • Kosmata pułapka

  kosmata pulapka

  Kosmata pułapka;
  - autor: Josh Simmons; 
  - Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Wybierając tytuły do swojej kolekcji staram się kierować opiniami ludzi, którzy się na tym znają. Czasem decydują nagrody, a czasem kupuję bo mi się podoba kreska. Kosmatą pułapkę kupiłem przeczytałem kilka dobrych recenzji no i Timofiejuk całkiem mocno go polecał. I wiecie co? Nie będę już słuchał polecajek wydawców. Kosmata pułapka jest moją największą wtopą zakupową w ostatnim czasie.
  Album składa się z kilku niezależnych historii, które nie mają z sobą nic współnego. Fabularnie całkiem różne światy, a nawet kreska jest totalnie inna. Jedyne co je łączy to zamiłowanie do wulgaryzmów i obcesja na punkcie genitaliów. Można się zachwycać nad pewną nieprzewidywalnością wydarzeń, ale równie nieprzewidywalne są zakończenia. Historyjki nagle się kończą nie tworząc żadnej wartościowej fabuły.

  Czytaj więcej

 • Sezon polowań - Bruno Cannucciari, Emiliano Pagani

  sezon polowan

  Sezon polowań;
  - autorzy: Bruno Cannucciari, Emiliano Pagani;
  - timof i cisi wspólnicy, 2020
  - kategoria: komiks.

  Akcja się dzieje gdzieś na Włoskiej prowincji. Z dala od miejskich zabudowań żyją trzy kobiety. Prowadzą ekologiczne uprawy, starają się żyć bliżej natury, a i na uchodźców patrzą przychylnym okiem. Z drugiej strony mamy miejscowych mężczyzn lubiących spędzać czas na polowania na dziki. Ci nie lubią obcych, ani wszystkiego co nowoczesne. Uważają, że napływ imigrantów powoduje wzrost przestępczości. To są skrajnie różne postawy i wydaje się, że konflikt jest nieuchronny - zwłaszcza, że w okolicy jest sporo kradzieży.. a i zabójstwo też się zdarzy.

  Czytaj więcej

 • Shangri-La - Mathieu Bablet

  shangri la

  Shangri-La;
  - autorzy: Mathieu Bablet;
  - timof i cisi wspólnicy, 2020;
  - kategoria: komiks, dystopia.

  Większośc akcji dzieje się na olbrzymim statku/stacji kosmicznej. Na tej zamkniętej przestrzeni żyją wszyscy ocaleni ludzie. Specjalne moduły odpowiadają za produkcję żywności, a jeszcze inne za zapewnienie rozrywek licznym mieszkańcom. Ludzie Ci są skazani na życie w zamknięciu bo powrót na planetę nie jest już możliwy. Została tatalnie zdewastowana i nie nadaje się już do życia. Być może uda się stworzyć nowe siedlisko życia, ale to wymaga czasu. Zresztą niewielu to obchodzi. Całe życie na stacji poświęcają na pracę, która pozwoli im zarobić na nowe urządzenia, którymi będą mogli się chwalić. Zresztą muszą mieć najnowsze modele elektroniki bo stare przestają działać z powodu odpowiednich aktualizacji. Tak zbudowana gospodarka jest bardzo mocno nastawiona na przymusowy konsumpcjonizm, a każda wolna chwila obywateli jest skutecznie wypełniana przez reklamy i propagandę.
  Władza kontroluje wszystkie aspekty życia, a to powoduje, że część osób próbuje się buntować. Nie mają jednak świadomości, że ich rola również została starannie zaplanowana.

  Czytaj więcej

 • Człowiek

  czlowiek varela

  Człowiek,
  (L'Humain);
  - autorzy: Diego Agrimbau, Lucas Varela;
  - timof i cisi wspólnicy, 2021;
  - kategoria: komiks, postapo.

  500 tysięcy lat w przyszłość. Ludzie całkowicie zniszczyli Ziemię i musieli uciekać. Żyją gdzieś w odmętach Kosmosu, ale dwójka naukowców (małżeństwo) wierzy, że ludzie mogą powrócić na swoją planetę. Po takim czasie powinna być na nowo nadająca się do życia. Wyruszają w dwóch różnych statkach, po szczęśliwym wylądowaniu mają dać początek nowej ludzkości. Niczym Adam i Ewa. Nie wszystko idzie zgodnie z planem. Statek Roberta ląduje bez większych zniszczeń, ale nigdzie nie widać drugiej załogi. Pomimo przeciwności losu Robert ze swoją zrobotyzowaną załągą przygotowuje grunt pod misję. Rozpoczyna od przygotowania terenu i zdominowania miejscowych mieszkańców. Nowy początek musi zostać zrealizowany.

  Czytaj więcej

 • Fun Home: Tragikomiks rodzinny - Alison Bechdel

  fun home

  Fun Home: Tragikomiks rodzinny,
  (Fun Home: A Family Tragicomic);
  - autor: Alison Bechdel;
  - wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2018
  - kategoria: komiks.

  Autobiograficzny komiks Bechdel. Komiks o Alison, ale również o jej ojcu i ich wzajemnej relacji. Razem z resztą rodziny mieszkają w Fun Home, czyli w rodzinnym zakładzie pogrzebowym. Wielka rezydencja przytłacza, ale ojciec Alison uwielbia ją doskanalić, a to nowy bibelot, a to tapety, mały remont. Dobre, pozornie nieszkodzące nikomu hobby. Tak by było gdyby ojciec nie zmuszał całej rodziny do jego współdzielenia. Odmowa nie może wchodzić w grę. Alison nie lubi tych zajęć, zawsze uważała, że ojciec jest zbyt zniewieściały, a ona sama woli być 'chłopczycą'. Z czasem odkrywa, że to nie przypadek i postanawia się z rodzicami podzielić prawdą o tym że jest lesbijką. Ich odpowiedź ją całkowicie szokuje. Alison dowiaduje się, że jej ojciec także jest homoseksualistą. W ten sposób jej wielkie wewnętrzne odkrycie zostaje 'zdominowane' przez nowe fakty z życia ojca. Wspólne doświadczenia mogłyby ich zbliżyć, ale czy tak się stanie?

  Czytaj więcej

Strona 1 z 2