Ułatwienia dostępu

teledysk

 • Michael Kiwanuka - Love & Hate

  michael kiwanuka

  Jeszcze trochę, jeszcze chwila i rozpoczynam urlop. Czy zasłużony? Nie mam pojęcia, ale jestem przekonany, że potrzebny.
  Ostatnie dni mijają mi dosyć pracowicie, a w głowie chodzi cały czas jeden kawałek.
  Znów jest to utwór gdzieś usłyszany na małym (czy za małym?;p) ekranie.
  Podoba mi się ten rytm, wokal i chórki. Do tych ostatnich mam chyba słabość. 
  Zapraszam do posłuchania, może i Wam się spodoba.

  Czytaj więcej

 • My Church Is Black


  songs of love and deathNie wiem czy wiecie, że 24 marca na polskim rynku ukaże się ciekawa płyta. Mowa o projekcie Adama Darskiego (Nergal) i John'a Porter'a Me And That Man, natomiast płyta będzie się nazywała Songs Of Love And Death.
  Póki co ukazał się singiel My Church Is Black , który pozytywnie mnie zaskoczył. Mieszanka gatunkowa, która niesamowicie mi przypadła do gustu. Czuję to motywy, które kojarzą mi się z pierwszym sezonem True Blood, ale także wyczuwam inspirację twórczością Cave'a. Zresztą co tu dużo pisać. Posłuchajcie i dajcie znać co myślicie.

  Czytaj więcej

 • Depeche Mode - Where's the Revolution

  depeche mode spirit

  Ostatnio nie lubię mówić, pisać o polityce. Jest tak wszechogarniający hejt, że człowiek ma ochotę się całkowicie odciąć. Każda dyskusja momentalnie urasta do politycznego mocno spolaryzowanego sporu. Rzygać się chce i to nie tęczą.. Może dlatego tak chętnie się od tego odcinam. W szeroko rozumianą kulturę.. ale uwaga.. kultura już też jest polityczna.. czyli mocno podzielona. Polityczna wojna wkracza pewnym krokiem i tutaj.. i prawdziwości nabiera teza... nie musisz się interesować polityką, ona się zainteresuje tobą..
  ale nie o tym teraz.. przynajmniej nie bezpośrednio. Pojawił się nowy singiel Depeche Mode... początkowo nie robił na mnie wielkiego wrażenia - to nie było uderzenie "Wrong", ale po wielokrotnym odsłuchaniu zaczął mi się podobać, ale najmocniej działa na mnie z teledyskiem, który mocno mi się spodobał...
  Zachęcam do posłuchania i obejrzenia
  Depeche Mode - Where's the Revolution
  Płyta Spirit zapowiada się całkiem obiecująco.

  Czytaj więcej

 • Studio Accantus

  studio accantusOstatnio więcej słucham youtube'a. I tak całkiem przypadkiem natrafiłem na Natalię Piotrowską i Studio Accantus. 
  I tak sobie słucham i słucham i daję się porwać ich wykonom. Genialni są.. i zaczynam czekać, aż wystąpią gdzieś na południu Polski..  na żywo muszą być ciary :) Ogólnie to mam ochotę na konkretny musical :)
  Znając życie dawno ich znacie (setki tysięcy subskrypcji na youtube), a ja dopiero odkrywam ;p

  Cóż.. ostatni będą pierwszymi czy jakoś tak..
  Nie będę się więcej rozpisywać - wracam do słuchania :)

  Czytaj więcej

 • Porannie

  2016 05 21 balkonOstatnio jestem motywowany do porannych większych aktywności. Przedłużony weekend sprzyja takim zachowaniom. Wczoraj kilka godzin spędzony na balkonie z Mroczną historią Hollywood. Książka całkiem ok, ale mnóstwo powtórzeń i literówek. Zupełnie jak na moim blogu. Kot niespecjalnie lubi jak tam przesiaduję - i tylko tęsknie patrzy.

  Czytaj więcej

 • Kaleo - Vor í Vaglaskógi

  kaleo
  Ostatnio tutaj nie ma wcale notek muzycznych. Taki czas, że ostatnio mniej słucham, ale cały czas jestem wyczulony na ciekawe dźwięki, które pojawiają się w serialach i filmach. Odkrywając mało znane seriale często natrafiam też na ciekawe dźwięki. Warto pamiętać, że na świecie jest coś więcej niż tylko Gra o Tron. 
  Dziś prezentuję odkrycie sprzed kilku dni. Zespół Kaleo (z hawajskiego znaczy dźwięk lub brzmienie) i fenomenalny kawałek Vor í Vaglaskógi. Jest moc w tym głosie. 
  Ps - pewnie spodziewaliście się Radiohead, ale nie będzie - nowej płyty jeszcze nie odsłuchałem. 

  Czytaj więcej

 • Radiohead - No Surprises

  Okładka płyty Ok ComputerNo to mamy Andrzejki (wszystkiego najlepszego) więc dziś krótki muzyczny wpis. Nie ma italo disco ani dyskotekowego rocka. Dziś mi się przypomniał No Surprises Radiohead z płyty OK Computer. To chyba jedyna płyta tego zespołu, którą w pełni lubiłem i kiedyś (lata świetlne temu) często słuchałem.. 
  Zostaję dziś w takim refleksyjnym humorze. Posłuchajcie, a ja próbuję złe emocje jakoś skatalizować, przemielić,  zamienić w jakiś pozytywny efekt. Swoją drogą to interesujące jaka jest wzajemna "gra" pomiędzy muzyką a emocjami.  

  Czytaj więcej

 • Rialto - Monday Morning 5.19

  spotyfy-logoNie jestem jakimś znawcą muzyki, ale dzięki Spotify (nie płacą mi za reklamę) odkrywam cały czas coś nowego. Na podstawie moich odsłuchów serwis co tydzień przygotowuje propozycje rzeczy, które mogą mi się spodobać. Fenomenalna sprawa. Sugestie nie zawsze są trafione, ale niesamowicie otwierają na nowych twórców. Tym razem trafiło na nieznaną mi grupę Rialto i kawałek Monday Morning 5.19. Utwór się mocno zagnieździł w głowie i nie chce wyjść.. znów będę domowników katować swoimi gustami muzycznymi. Co tu dużo pisać.. posłuchajcie i dajcie znać co o tym myślicie.

  Czytaj więcej

 • Nick Cave - ( Are You ) The One That I've Been Waiting For

  okładka płytyNick Cave - ( Are You ) The One That I've Been Waiting For

  Jesienią robię się sentymentalny... mam słabość do tych długich, chłodnych wieczorów, gdzie dzień ustępuje nocy. To świetny czas na realizację swoich domowych zainteresowań.. nawet późne wychodzenie na miasto wnosi coś fajnego.. wtedy się bardziej docenia codzienne ciepło domu, bliskość ludzi, futrzaków.
  Był rok, gdzieś w latach dziewięćdziesiątych, że większość jesiennych wieczorów spędzałem w domu robiąc gadżety z drutu i słuchając między nimi Boatman's Call Nick'a Cave'a. Po latach dochodzę do wniosku, że to jest jedna z moich ulubionych płyt Nick'a.. Ma w sobie coś, co na mnie działa, wprowadza w refleksyjny, ale mimo wszystko w pozytywny nastrój... często do niej wracam i za każdym razem przywołuje wspomnienia tamtej jesieni.. i tych stert drutu, pociętych dłoni i wizyt w Lasie (wioska obok Ślemienia).. zdecydowanie jestem zbyt sentymentalny..

  Czytaj więcej

 • Piotr Wróbel - Ja Ty i Świat

  promo płyty Bardzo intensywny weekend.. tydzień.. ale o tym może innym razem napisżę. 
  Dziś chciałbym Wam polecić utwór Ja Ty i Świat Piotra Wróbla. Kawałek promuje płytę, któa będzie miałą swoją premierę już 14 września 2015 roku. Coraz bardziej mam ochotę na koncert. Może sie kiedyś tam spotkamy? 
  Posłuchajcie.. mnie zaczarował... 

  Czytaj więcej

 • Goodbye To Yesterday

  eurowizja-estonia-2015
  Zdarzyło się całkiem przypadkiem (nie żeby specjalnie) że obejrzałem finał Eurowizji. I przyznaję, że jestem w delikatnym szoku. Wygrała Szwecja z średnim kawałkiem, ale to mnie nie dziwi.. Wynik głosowania w konkursie Eurowizji zawsze przedstawia polityczne sympatie w Europie.. Tegoroczny wynik daje do myślenia. Już pomijam fatalne miejsce polskiej reprezentacji (Kuszyńska).. ale zaskakujący jest wynik Rosji i Niemiec. Nasi zachodni sąsiedzi wypadli gorzej niż my... a to było trudne.. a Rosja... niewiele brakowało by wygrała.. świetne drugie miejsce.. to naprawdę daje do myślenia.
  Według mnie wygrać powinna piosenka estońska.. ma coś fajnego w sobie..

  Czytaj więcej

 • Ścinki 14 - dylematy

  marek niedźwieckiNieprzespana noc.. karmienie kotów o 3 w nocy (nie przeszkadzało im to).. a potem poranna kawa.. prasówka w necie (nuda) i próba wyboru jaki pakiet filmowy wybrać do domu.. Cały czas byłem przekonany, że wybiorę HBO, ale od dwóch dni coraz przychylniejszym okiem patrzę na ofertę Canal+. Pobieżna weryfikacja ramówki mówi mi, że jest tu więcej pozycji, które mogą mnie zainteresować.. dzisiejszy ranek przyniósł kolejny argument. Jest to program Marka Niedźwieckiego "W tonacji+". Niemal godzinna produkcja, w której radiowa ikona nie tylko prezentuje muzykę, ale także opowiada, a nikt tak nie potrafi mówić jak on. Dziś odcinek z Grabażem (świetnie wygląda).. świetna muzyka i te rozmowy.. to naprawdę świetny argument by wybrać ten pakiet.. jest to o wiele lepsza rozrywka niż Dzień Dobry TVN....
  Świetny niedzielny ranek.

  Czytaj więcej

 • Do kołyski

  dzemTrudno mi uwierzyć, że Do Kołyski Dżemu ma już dziesięć lat. Pamiętam doskonale jak się pojawił... wielu znawców muzyki, fanów Dżemu wieszało psy na nim.. a ja jak zwykle nie wiedziałem o co chodzi.. utwór zwyczajnie przypadł mi do gustu.. wielokrotnie nim katowałem swoich sąsiadów.. cóż... chyba należą się przeprosiny... 

  Tak się zastanawiam co się zmieniło przez te dziesięć lat.. ponoć to były najlepsze lata życia? Sporo się działo.. było wiele trudnych zawirowań.. konfliktów.. złych zachowań.. było sporo szaleństwa, ale też czasy wielkiego uspokojenia... było też wielu ważnych ludzi, którzy  mi towarzyszyli.. niektórzy są w moim życiu nadal, a inni bezpowrotnie zniknęli. Życie to czasem trudna sztuka wyborów. Czasem bardzo błędnych. Trzeba się tak uczyć.. wyciągać wnioski.. i nie żałować więcej.. nie przepraszać za to, że się jest.  
  "Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."- Stanisław Lem
  Mam nadzieję, że kolejne dziesięc lat czegoś więcej mnie nauczy.  

  Czytaj więcej

 • Do kołyski

  dzemTrudno mi uwierzyć, że Do Kołyski Dżemu ma już dziesięć lat. Pamiętam doskonale jak się pojawił... wielu znawców muzyki, fanów Dżemu wieszało psy na nim.. a ja jak zwykle nie wiedziałem o co chodzi.. utwór zwyczajnie przypadł mi do gustu.. wielokrotnie nim katowałem swoich sąsiadów.. cóż... chyba należą się przeprosiny... 

  Tak się zastanawiam co się zmieniło przez te dziesięć lat.. ponoć to były najlepsze lata życia? Sporo się działo.. było wiele trudnych zawirowań.. konfliktów.. złych zachowań.. było sporo szaleństwa, ale też czasy wielkiego uspokojenia... było też wielu ważnych ludzi, którzy  mi towarzyszyli.. niektórzy są w moim życiu nadal, a inni bezpowrotnie zniknęli. Życie to czasem trudna sztuka wyborów. Czasem bardzo błędnych. Trzeba się tak uczyć.. wyciągać wnioski.. i nie żałować więcej.. nie przepraszać za to, że się jest.  
  "Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."- Stanisław Lem
  Mam nadzieję, że kolejne dziesięc lat czegoś więcej mnie nauczy.  

  Czytaj więcej

 • Do kołyski

  dzemTrudno mi uwierzyć, że Do Kołyski Dżemu ma już dziesięć lat. Pamiętam doskonale jak się pojawił... wielu znawców muzyki, fanów Dżemu wieszało psy na nim.. a ja jak zwykle nie wiedziałem o co chodzi.. utwór zwyczajnie przypadł mi do gustu.. wielokrotnie nim katowałem swoich sąsiadów.. cóż... chyba należą się przeprosiny... 

  Tak się zastanawiam co się zmieniło przez te dziesięć lat.. ponoć to były najlepsze lata życia? Sporo się działo.. było wiele trudnych zawirowań.. konfliktów.. złych zachowań.. było sporo szaleństwa, ale też czasy wielkiego uspokojenia... było też wielu ważnych ludzi, którzy  mi towarzyszyli.. niektórzy są w moim życiu nadal, a inni bezpowrotnie zniknęli. Życie to czasem trudna sztuka wyborów. Czasem bardzo błędnych. Trzeba się tak uczyć.. wyciągać wnioski.. i nie żałować więcej.. nie przepraszać za to, że się jest.  
  "Nie żałuj, nig­dy nie żałuj, że mogłeś coś zro­bić w życiu, a te­go nie zro­biłeś. Nie zro­biłeś, bo nie mogłeś."- Stanisław Lem
  Mam nadzieję, że kolejne dziesięc lat czegoś więcej mnie nauczy.  

  Czytaj więcej

 • Out Of The Game

  helena bonham carterPodesłane na facebooku..

  Helena Bonham Carter w klipie Rufusa Wainwright'a.

  Sam klip i utwór... kawał dobrej roboty.
  Obejrzyjcie, posłuchajcie. Po klipie słowa.

  Czytaj więcej

 • jesiennienie

  forever autumntak mnie jesiennienie łapie... powoli ogarnia.. cieszy i paraliżuje zarazem.. 
  więc w tle leci Lake of Tears - posłuchajcie Forever Autumn 
  miłego słuchania 

  Czytaj więcej

 • Prayer in C

  prayer in c

  Ostatnio za mna chodzi kawałek Lilly Wood & The Prick and Robin Schulz - Prayer In C. 

  Całkowicie nie mój styl muzyczny, nie moje klimaty, ale się kurcze doczepił.. ma fajny klimat.. chyba będę musiał jakieś egzorcyzmy odprawić by się pozbyć tej melodii ;)... 

  Czytaj więcej

 • Living On My Own

  FreddieSobotni poranek.. kawa.. te chwile, które najbardziej lubię w tygodniu.. całokształt trochę psuje zbieranie się do pracy, ale udało się wyszarpać kilka chwil dla siebie.. serwis info i muzyka.
  Moi drodzy dziś Narodowe Czytanie Sienkiewicza w Parku Kościuszki - kto ma wolną chwilę niech wpadnie. Zapraszam w imieniu instytucji. Za Sienkiewiczem nie przepadam, ale sama idea corocznej imprezy bardzo mi się podoba. 
  Dobrego dnia Wam życzę. 
  Dziś w głośnikach Freddie Mercury z Living On My Own 

  Czytaj więcej

 • Innuendo - Queen

  QueenDziś krótko... zdecydowanie.. chciałoby się rzec - je...  poniedziałek, a przecież nie przeklinam na blogu. Są dni takie podczas których tylko się czeka.. na kolejne wydarzenia... i wszystko się wali jak domek z kart... ale jutro.. tak jutro będzie lepiej... inaczej...  może konkretniej. 

  Dziś na tapecie Queen - Innuendo 

  Czytaj więcej

 • Learning to fly

  .. i w końcu dotarłem do miejsca, w którym jestem.. nazwijmy to weekendem.. stanem przejściowym, oczekiwanym, ale zmierzającym do kolejnego tygodnia - etapu.  Zaczynam go z kawą i z Pink Floyd... 
  Myślę, że to całkiem rozsądne połączenie na chwilę obecną.. może później znajdzie się jakieś lepsze. 

  Poniżej Learning to Fly. 

  Czytaj więcej

 • Tool Sober

  toolMuzyczny klimat mnie nie opuszcza.. tym razem rzecz, której nie słucham zbyt często. Rzecz, która jest cięższa w odbiorze.. nawet dla mnie.. ale czasem są dni kiedy jest idealnie.. bezbłędnie.. muzycznie, tekstowo, wizualnie.. 
  Tool - Sober 

   

  Czytaj więcej

 • What I've felt, what I've known

  metallicatak mnie naszło by przypomnieć sobie Metallicę.. balladowo.. ostatnio mam mocno muzyczny ton.. i dobrze mi z tym..
  pewniej.. bardziej zdecydowanie.. z większym szacunkiem do siebie.. z mniejszym kompromisem. 
  Dziś posłuchajmy The Unforgiven II.
   

  Czytaj więcej

 • Pearl Jam - Sirens

  Pearl JamOstatnie dwa dni upłynęły pod znakiem wgapiania się w ekran monitora w poszukiwaniu fragmentów kodu. Czasem to lubię, ale czasem doprowadza mnie to do szewskiej pasji. Jak się zbliżam do tego drugiego stanu, to już wiem, że trzeba zrobić sobie przerwę. Bez niej efektywność drastycznie mi spada. Przerwa jest znakomitą okazją do posłuchania muzyki, w którą ostatnio nie jestem na bieżąco. Przeglądając listę radiowej trójki natrafiłem na Sirens Pearl Jam. Tego wokalu nie można z niczym pomylić. Dziś tego słuchamy. Po teledysku jest tekst piosenki. 

  Czytaj więcej

 • Perfect day (dream)

  Czasem marzenia są tak piękne i realne, że myślimy, że są rzeczywistością. Sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Gdy musimy o nich zapomnieć, to nie czujemy bólu i pustki.. czujemy, że spotkało nas coś wyjątkowego, niepowtarzalnego i wartego wspomnienia. Te wszystkie wspólne chwile sprawiły, że czuję się szczęśliwy. Jestem lepszym człowiekiem i wiem jakie wartości są najważniejsze w życiu. Wiem kim być. Dziękuję.

  Czytaj więcej

Strona 1 z 3