Ułatwienia dostępu

Studio Lain

 • Catamount. Wydanie zbiorcze

  catamount

  Catamount. Wydanie zbiorcze,
  - autorzy: Benjamin Blasco-Martinez, Gaët's, Albert Bonneau;
  - tłumaczenie: Zuzik;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2023;
  - kategoria: komiks.

  Był taki czas, a może i to trwa nadal, że albumy Studia Lain kupowałem w ciemno, a następnie wrzucałem na półkę. I tak sobie te cegiełki leżą i czekają... a że to ciężkie, duże albumy to nie zawsze jest możliwość ich czytania. Taki to mały minus ładnych wydań. Dziś kilka słów o westernie Catamount.
  Catamount będąc dzieciakiem jako jedyny przeżył rzeź urządzoną przez Indian. Cudem ocalony znajduje opiekę w rodzinie Osborn'ów i z czasem wyrośnie na silnego, porywczego, ale też z mocnym kręgosłupem moralnym mężczyznę. Temperament zostaje lekko uspokojony rzez trapera zatrudnionego w gospodarstwie. To Pad uczy Catamount'a cierpliwości, ale także technik tropienia i sztukę sztrzelecką. Catamount zdobywa wiele umiejętności, które czynią go bardzo niebezpiecznym. Tak przygotowany może w końcu zemścić się za zamordowanych rodziców.

  Czytaj więcej

 • Yiu - tomy 1-2

  yiu

  Yiu;
  Tomy 1-2;
  - autor: Nicolas Guenet, Jérôme Renéaume, Téhy, L. M. Vee;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2020;
  - kategoria: komiks, postapo.

  Daleka przyszłość. Świat zostaje mocno doświadczony kolejnymi katastrofami. Ludzkość i cywilizacje zostały zdziesiątkowane, a na zgliszczach świata powstał nowy, w którym nauka ponownie została zastąpiona wierzeniami. Rozwój tajemnicą, a w tym skomplikowanym świecie Wszystkie nowopowstałe religie mają swoje siedziby w Nowy Jeruzalem w monumentalnej budowli zwanej Cytadelą. Każde wierzenie ma tu swoje piętro, a odpowiednie siły militarne gwarantują ich "pokojowe współistnienie". Tak to by mogło trwać gdyby nie pomysł sprowadzenia apokalipsy. No bo ileż można czekać na spełnienie proroctw? Może lepiej stworzyć istotę skrajnie złą i obdarzoną olbrzymią mocą. Apokalipsa powinna się dokonać.

  Czytaj więcej

 • Korriganie

  korriganie

  Korriganie;
  - autorzy: Emmanuel Civiello, Thomas Mosdi;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Początek akcji tego fantasy dla dorosłych dzieje się w około 1100 roku. Rodzina małej Luaine zostaje napadnięta przez nieznane stwory i przeniesiona do całkiem innego świata. Ojciec ginie od razu, a matka i dziadek zostają porwani. Luaine natomiast spotyka Korrigan - dziwne stwory będące mieszanką krasnoludów i magów. To z ich pomocą będzie próbowała odszukać zaginionych. Szybko dowiaduje się, że porwanie jest elementem większej sprawy i że będzie musiała zmierzyć się z strasznym Balor'em i jego armią.

  Czytaj więcej

 • Button Man. Cyngiel

  button man

  Button Man. Cyngiel;
  - autorzy: Arthur Ranson, John Wagner;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Harry Exton jest zawodowym zabójcą. Zabijanie, polowanie sprawia mu przyjemność, a wyrzuty sumienia zna tylko z opowieści. Gdy nadarza się okazja świetnie płatnej pracy jako cyngiel Harry nie waha się ani przez chwilę. Zabijanie dla pieniędzy nie jest niczym nowym, ale tym razem praca jest nietypowa. Kilku bogatych ludzi organizuje rozgrywki polegające na walkach płatnych zabójców. Przeważnie może przeżyć tylko jeden, ale czasem wystarczy dowód zwycięstwa w postaci obciętego palca. Harry nie przegrywa i nawet lubi swoją nową pracę - przeszkadza mu tylko to, że nie zna swojego szefa. Przez ten detal postanawia odejść, ale nie do końca wierzył, że z gry nie da się wyjść żywym. I tak oto myśliwy zostaje zwierzyną..

  Czytaj więcej

 • Solo: Legatus - Oscar Martin

  solo legatus

  Solo: Legatus;
  - autor: Oscar Martin;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2022;
  - seria: Solo, Tom 3.
  - kategoria: komiks, postaopo.

  Wielki szczur o dobrym o dobrym sercu pozostawił po sobie dziedzictwo. Postapokaliptyczny świat nie musi sprowadzać się do walki o przetrwanie. Bezustannej śmierci i braku poszanowania życia i uczuć innych. Legatus, adoptowany syn Solo również walczy o przetrwanie, ale bardzo niechętnie używa broni. Jeśli tylko może to stara się dać drugą szansę swoim rywalom. W ten sposób gromadzi wokół siebie przyjaciół wyznających podobne zasady. Legatus, w przeciwieństwie do Solo nie jest aż tak mocno targany moralnymi rozterkami. On wie, że nie chce zabijać, chce głosić swój światopogląd, ale zarazem nie chce być mesjaszem. Wie, że jeśli odpowiednio wielu uwierzy w jego idee to świat może być lepszy.

  Czytaj więcej

 • Metronom. Wydanie zbiorcze

  metronom

  Metronom. Wydanie zbiorcze
  - autorzy: Éric Corbeyran, Grun;
  - Studio Lain, 2020;
  - kategoria: komiks, dystopia.

  Akcja dzieje się gdzieś w nie całkiem dalekiej przyszłości. Społeczeństwo jest w pełni kontrolowane przez władzę, a wszystkie nowe propozycje wprowadzanych dekretów są natychmiast poddawane referendom elektronicznym i zawsze zdobywają olbrzymie poparcie. Nawet jeśli są to akty prawne odbierające kolejne wolności obywatelskie. Czy to fałszerstwo? Możliwe... ale też należy pamiętać że te dekrety rządowe są skutkiem uwalniania frustracji obywateli. Przyczyny flustracji są różnorodne. Fatalna jakość życia, zniszczone środowisko, beznadzieja codzienności. Ludzie narzekają na wszechogarniający rząd, ale sami dają mu kolejne narzędzia. Napędzająca się spirala.

  Czytaj więcej

 • Zaya

  zaya

  Zaya;
  - autorzy: Jia Wei Huang, Jean David Morvan;
  - Studui Lain - 2020;
  - kategoria: komiks.

  Pamiętam jak kupowałem ten komiks. Nie wiedząc czemu mocno się napaliłem na ten tytuł i postanowiłem go zdobyć za wszelką cenę. Nawet nie wiem czego się spodziewałem. Naiwnie myślałem, że niski nakład i renoma wydawnicza gwarantują obcowanie z dziełem wyjątkowym. Nic takiego nie ma miejsca. Zaya to jedno z moich większych komiksowych rozczarowań. Nie zachwyca zarówno fabuła jak i kreska.
  Akcja dzieje się gdzieś w dalekiej przyszłości. Ktoś eliminuje agentów Spirali - organizacji zrzeszającej wykwalifikowanych specjalistów. Od ochroniarzy po zabójców. Aby powstrzymać atakującego Spirala przywołuje wszystkich nieczynnych już agentów. I tak do organizacji trafia Zaya, która porzuciła swój fach wiele lat temu. Teraz na nowo musi zaangażować się w biomechaniczne wojny. Przed kupnem tego komiksu powinienem uważniej przeczytać opis na okładce - po nim można się domyślić, że mamy do czynienia z niezbyt przemyślanym albumem.

  Czytaj więcej

 • Solo. Tom 2. Ocaleni z chaosu - Oscar Martin

  solo ocaleni z chaosu

  Solo: Ocaleni z chaosu,
  (Solo. Los Supervivientes del Caos);
  - autor: Oscar Martin;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2018;
  - seria: Solo, Tom 2.
  - kategoria: komiks, postaopo.

  Drugi tom serii o Solo. Szczurze próbującym przeżyć w postapokaliptycznym świecie. W pierwszej części prowadził poszukiwania swojej zaginionej rodziny, a w tomie drugim poznajemy wcześniejszą historię Solo. Od dzieciństwa po wczesną młodość... aż do założenia rodziny. To nie tylko historia Solo, to także przybliżenie tego brutalnego, ledwie trwającego świata.
  Tutaj wszyscy zabijają. Niektórzy dla mięsa, inni w obronie własnej, część dla przyjemności a jeszcze inni bo nie potrafią inaczej żyć. Solo twierdzi, że życie to nieustanna nieudana próba samobójcza. Czym jest życie? Czy ma jakąś wartość samą w sobie? Żyć by tylko przetrwać? A może się od razu poddać i dać się zabić? Solo trwa, żyje samotnie dzielnie znosząc przeciwieństwa losu. I oczywiście żyje. Gdy nadarza się możliwość stabilizacji, szczęścia, a nawet miłości Solo ucieka. Boi się, że to będzie mógł później stracić.

  Czytaj więcej

 • Solo. Tom 1. Świat kanibali - Oscar Martin

  solo t 1 swiat kanibali

  Solo: Świat kanibali,
  (Solo. Mundo caníbal);
  - autor: Oscar Martin;
  - wydawnictwo: Studio Lain, 2018;
  - seria: Solo, Tom 1.
  - kategoria: komiks, postaopo.

  Oscar Martin, znakomity rysownik, który znaczną część życia zawodowego spędził rysując Tom'a i Jerry'ego oraz komiksy dla Disney'a, potrzebował odreagować. Zaczął realizować swój własny projekt. Napisał i narysował Solo. Jak spojrzycie na okładkę to kreska zasugeruje, iż mamy do czynienia z czymś co znamy i jest to kierowane dla młodszego czytelnika. Nic bardziej mylnego. Jest to komiks (seria) w pełni przeznaczony dla dorosłego odbiorcy.

  Klimat postapo. Na ziemi praktycznie na już roślinności, a gatunki, osobniki, które przetrwały są nastawione na walkę każdy dzień. Tu każdy jest myśliwym i ofiarą.. kwestia perspektywy.

  Czytaj więcej