Ułatwienia dostępu

Spider-Man

 • Spider-Man Uniwersum - 2018

  spider man uniwersum 2018

  Spider-Man Uniwersum,
  (Spider-Man: Into the Spider-Verse) - 2018;
  - reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey;
  - scenariusz: Phil Lord, Rodney Rothman;
  - kategoria: film, animacja, Złoty Glob, Spider-Man, Oscar, science-fiction, akcja, BAFTA, Marvel

  Nastolatek zostaje ugryziony przez radioaktywnego pająka. Dzięki temu zyskuje moce, dzięki którym może pomagać ludziom. Tym chłopakiem jest Par... wróć, wcale nie Parker - to czarnoskóry Mike Morales, który ma rodziców a także całkiem udane (jak na nastolatka) życie. Spider-Man'a zna z komiksowych opowieści, ale nie sądził, że może osób z podobnymi mocami może być więcej. To właśnie inni Spider-Man'i pomogą Mike'owi w walce z potężnym przeciwnikiem, który eksperymentuje z portalem łączącym uniwersa.

  Czytaj więcej

 • Spider-Man: Niebieski

  spider man niebieski

  Spider-Man: Niebieski,
  - autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale;
  - wydawnictwo: Mucha Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, The Colour Series.

  Kolory Loeb'a to dla mnie okazja poznania kultowych superbohaterów, ale bez mocnego wchodzenia w rozbudowane historie, które przecież wielokrotnie już były przerabiane przez popkulturę.
  Spider-man: niebieski to opowieść o miłości. Miłości, która się wydarzyła, ale niewiele brakowało, żeby jej nie było wcale. Fabuła tego albumiku jest wciśnięta pomiędzy znane historie o walce Pająka z czołowymi złoczyńcami. Nie walka tu jeż osią akcji, ale nastolatek, który pragnie być w poważnym związku. Parker nie ma powodzenia u kobiet, ten cichy, niepozorny chłopak nie ma zbyt rozbudowanego życia towarzyskiego. Nagle zaczynają się nim interesować dwie świetne dziewczyny a Peter miota się i nie wie, którą wybrać. Im dłużej się waha tym bardziej ryzykuje. Mogą obie odejść, albo zostanie postawiony przed wyborem dokonanym przez płeć przeciwną.

  Czytaj więcej

 • Spider-Man. Bez drogi do domu - 2021

  spider man bez drogi do domu

  Spider-Man. Bez drogi do domu,
  (Spider-Man: No Way Home) - 2021
  - reżyseria: Jon Watts;
  - scenariusz: Chris McKenna, Erik Sommers;
  - wybrana obsada: Tom Holland, Zendaya, Benedict Cumberbatch, Jacob Batalon, Jon Favreau, Jamie Foxx, Willem Dafoe, Alfred Molina, Benedict Wong, Andrew Garfield, Tobey Maguire, J.K. Simmons, Marisa Tomei;
  - kategoria: kasowy, Marvel, komedia, science-fiction, film, akcja, Disney.

  Na zakończenie roku postanowiłem z przyjacielem wybrać się do kina. Po bardzo długiej kinowej przerwie chciałem znów poczuć te emocje związane z seansem na wielkim ekranie. I wiecie co? Już podczas reklam zacząłem czuć, że etap chodzenia do kina mam za sobą. Na to nakłada się kilka czynników. Reklamy, a wśród nich reklama Netflix'a - kto na to pozwolił? Reklamować konkurencję? Były też zwiastuny filmowe, a wśrod nich nie było niczego co by mnie porwało.. więc po co chodzić do kina? W końcu pojawił się film.. i kolejne rozczarowanie. Obraz był średniej jakości. Jakiś taki wypłowiały, bez intensywności. Jakbym oglądam film z torrentów nagrany telefonem. Podobna jakość. Totalne nieporozumienie. A wiecie co mnie wkurzyło najbardziej? Kwestia jedzenia w kinie. Pozornie z powodów pandemicznych istnieje zakaz jedzenia w kinie, ale sieć nic sobie z tego nie robi. Jedzenie jest sprzedawane do papierowych toreb, że niby na wynos. To nie tak powinno wyglądać.

  Czytaj więcej