Ułatwienia dostępu

showtime

 • Homeland Sezon 3

  homelandHomeland (Showtime, sezon 3, 2013)
  W notce opisującej moje wrażenia z drugiego sezonu wyraziłem nadzieję, że sezon trzeci będzie ostatnim. Dałoby to szansę na znakomite zakończenie serialu. Byłem przekonany, że to będzie sezon wyjaśniania wątpliwości i sprawnego zamykania wątków. Myliłem się. Homeland spotkał los Prison Break. Po dwóch znakomitych sezonach serial powoli staje się karykaturą samego siebie. Scenariusz coraz bardziej traci wiarygodność, a akcja powoli przestaje wciągać. Nadal są bardzo dobre momenty, ale całość mocno odstaje od wygórowanego poziomu pierwszych serii.
  Aktorsko cały czas jest znakomicie. Claire Danes i Damian Lewis wypadają przekonująco. Cały czas mam dylemat czy Claire gra, czy po prostu ma taki sposób bycia? I to jeszcze ratuje ten serial. 
  Pozostaje jedno pytanie - czy sezon trzeci jest wypadkiem przy pracy scenarzystów, czy też stałym kierunkiem serialu. Nie wiem czy się przekonam - Homeland spada z listy pozycji obowiązkowych.

  Sezon trzeci oceniam na siedem.

  7

  Czytaj więcej

 • Dexter sezon 8 - ostatni

  dexterDexter (Showtime, 2013)
  Pierwsze sezony serialu o Dexterze Morganie ( Michael C. Hall) oceniałem bardzo wysoko. Znakomity pomysł na serial, akcję, świetnie rozbudowane postaci - to były elementy, które sprawiały, że tytuł przyciągał i sprawiał, że chciało się więcej i wiecej. Tak było do piątego sezonu, kolejne dwa były sporo słabsze, ale nadal dało się to oglądać.

  Ósmy, finałowy w ogóle nie powinien zostać wyemitowany. Przez większość epizodów wieje nudą, ale to bym jeszcze wybaczył, gdyby było godne, wciągające zakończenie sprawiające, że będziemy tęsknić za Morganem.  Najgorsze jest to, że w ostatnim sezonie wszystkim bohaterom odebrano charaktery, spłaszczono ich i ograniczono do rutynowych zachowań.  Kolejny element, który mnie drażnił to postać dr Vogel (Charlotte Rampling) - ileż można analizować, rozmawiać, chrzanić? To co było przegadane w ósmym sezonie należało rozbić na cały serial, wtedy by nie sprawiało wrażenia, że wszystkiemu na siłę próbują znaleźć jakieś wytłumaczenie.  Wszechogarniająca analiza.. a sam Dexter nie ma nic wspólnego z Dexterem z pierwszych sezonów.

  Uff - dobrze, że się skończył

  Z sentymentu daję sześć.

  6
  Żałuję, że wybitne seriale kończą w ten sposób. Mam nadzieję, że kolejne moje ulubione seriale nie będą kończyć w ten sposób.

  Czytaj więcej

 • Dexter Sezon 7

  dexterDexter (Showtime, 2012).
  Pisząc o szóstym sezonie wyraziłem nadzieję, że sezon siódmy będzie lepszy. Niestety nie był.
  Serial spada po równi pochyłej. Siłą Dextera był fakt, że potrafił zaskakiwać. W ostatniej serii dobrych momentów było naprawdę tylko kilka. Przez większość czasu było nudno, przewidywalnie i zwyczajnie średnio. Szkoda, że wielkie seriale tak kończą. W czytaj więcej mogą pojawić się spoilery.

  Czytaj więcej

 • Homeland Sezon 2

  Homeland plakatHomeland (Showtime, sezon 2, 2012).
  Jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Dowodzi, że w telewizji jeszcze nie wszystkie tematy  zostały poruszone i że walka między stacjami trwa w najlepsze. Homeland ostro wszedł do ramówki i mocno tam namieszał. Drugi sezon trzyma poziom - o czym najlepiej świadczy ilość nominacji do nagród (Emmy i Złote Globy).
  Bałem się, że w drugiej odsłonie akcja będzie nudna, albo zbyt nieprawdopodobna. Całe szczęście się myliłem. Okazało się, że Carrie (Claire Danes) jednak miała rację jeśli chodzi o Brody'ego (Damian Lewis), ale to nie rozwiązuje wszystkich wątpliwości związanych z jej osobą. Z jej działaniem. Czy wróci do agencji? Czy Brody naprawdę jest (był) terrorystą? Czy można mu ufać?  
  W połowie sezonu zacząłem wątpić w kunszt scenarzystów, ale w finale pokazali, że mają pomysł na kolejną serię.
  Cenię sobie ten tytuł i dlatego mam nadzieję, że trzeci sezon będzie ostatnim. Trzeba wiedzieć kiedy skończyć.
  Siłą Homeland jest aktorstwo, zarówno pierwszoplanowe jak i drugoplanowe. Niemal wszystkie postacie drażnią, ale mimo to je lubimy i im wierzymy.  Słowa uznania należą się dla Morgan Saylor, która gra córkę Brody'ego.
  Atutem też jest realizm i rozbudowane wnętrze bohaterów. Każdy ma coś za uszami i nie wiemy komu tak naprawdę kibicujemy.
  Całość oceniam na dziewięć.

  9

  Polecam.

   

  Czytaj więcej

 • Dexter Sezon 6

  dexterCzekam na nowy sezon Dextera i tak czekając uzmysłowiłem sobie, iż nie oceniłem sezonu szóstego.

  Błąd, który właśnie naprawiam.

  Szósty sezon był sporo słabszy od poprzednich i mam nadzieję, że nadchodząca seria sprawi, iż ten serial będzie znów wielki.

  Jeśli tak się nie stanie, to chcę by to był ostatni sezon ;)

   

  Sezon szósty jest zwyczajnie bardzo dobry.

   

  Oceniam na osiem.

  Czytaj więcej

 • Rodzina Borgiów - sezony dwa

  rodzina Borgiów plakatCzytelniku, rozmyślaliśmy ostatnio o zemście jako substytucje sensu życia. Dziś pójdziemy krok dalej. Potraktuj życie jako bezustanne dążenie do władzy.. władzy absolutnej, a wszystkie Twoje działania są motywowane chęcią utrzymania swojej pozycji i władzy.
  I nie zapominaj, że nie traktujesz władzy jako narzędzie osiągania innych celów, ale ona sama jest nadrzędnym dobrem. Ideą, dla której można poświęcić wszystko : młodość, miłość, a nawet rodzinę.. co myślisz o takiej perspektywie ? Czy ona Cię zadawala ? Czy daje spełnienie ?
  Wszystko przemija : piękno, sojusze, wrogowie - tylko ona trwa... Przemyśl to! W przerwach obejrzyj dwa, póki co, sezony Rodziny Borgiów.

  Seks i przemoc,  wiara i intrygi, to wszystko razem w jednym tytule.
  Warto obejrzeć, chociażby dla samej idei władzy.. emocje i genialną grę aktorską dostaniesz gratis.

  Tylko mi nie pisz, że Jeremy Irons w roli papieża do Ciebie nie przemawia. Bo i tak nie uwierzę..
  Dwa pierwsze sezony oceniam wysoko.. oba dostają mocne i krwiste dziesięć.

  Czytelniku, nie zapomnij o bohaterach drugiego planu.

  Może się okazać, że taki Micheletto (świetny Sean Harris) ma więcej władzy i wolności od samego Ojca Świętego..

   

  Czytaj więcej

 • Terrorysta jest wśród nas

  homelandCieszę się bardzo, że amerykańskie stacje w końcu postanowiły poszukać nowych pomysłów  na seriale.

  Efekt jest bardzo dobry. Jesienią stacja Showtime wyemitowała pierwszy sezon Homeland.

  Jest to serial o walce z terroryzmem, walce, która przenosi się z egzotycznego Iraku do Stanów Zjednoczonych. Przenosi się za sprawą uwolnionego żołnierza Marines  (w roli Brody'ego Damian Lewis), który być może przeszedł na stronę wroga. Przez kolejne epizody zastanawiamy się czy Brody stał się terrorystą, czy też jest niewinną ofiarą prześladowaną przez agentkę CIA. W roli agentki Carrie wystąpiła doskonała Claire Danes. Podczas całego sezonu kilkakrotnie zmieniałem swoje myślenie o Brody'm, a zakończenie serii wcale nie rozwiało wszystkich wątpliwości - Kim jest Brody? 

  W Homeland zagrała też, znana z "V", Morena Baccarin. Tym razem ma rolę bardziej pozytywną, jest żoną Brody'ego. Gra świetnie, ale dla mnie zawsze będzie Anną. ;) 

  Zalety Homeland to:

  - świetny scenariusz;

  - dobór tematu;

  - rewelacyjna gra aktorska.

  Sezon pierwszy Homeland oceniam na zasłużone dziewięć.

  Czytaj więcej

 • Dexter - Pamiętaj o Kodeksie

  dexterJesteśmy po maratonie Dexterowym.. jestem średnio przytomny, ale warto było...
  w końcu nadrobiliśmy Dextera..
   Serial jest genialny na całej linii.
  Motyw seryjnego mordercy, którego kochamy, jest strzałem w dziesiątkę.
  Wiemy, że widz lubi utożsamiać się ze złym bohaterem, ale czy istnieje gdzieś granica ?
  Czy morderca może budzić sympatię?

  Nawet, jeśli zbrodnie są pokazane dosyć szczegółowo ?
  Dexter nie jest jedynym złym, którego lubimy.

  Przecież Dr House aniołkiem też nie jest...
  Najmocniejszą stroną serialu wcale nie jest świetny scenariusz,
  dla mnie największym plusem jest obsada i bohaterowie. Ich dojrzewanie i ewolucja.. to wciąga..
  Batista, Quinn, Vince, Rita oraz rewelacyjna Debra (Jennifer Carpenter).

  To naprawdę dobrze napisane i zagrane role.
  Na wielki plus też jest ścieżka dźwiękowa.
  Dodatkowy punkt przyznaję za intro, które genialnie oddaje klimat serialu.
  Troszkę rozczarowuje zakończenie piątego sezonu.. ale nadal to są najwyższe loty.

  Serial oceniam na dziesiątkę i czekam na kolejny sezon

  Czytaj więcej