Ułatwienia dostępu

shiri appleby

 • Wojna Charliego Wilsona - 2007

  wojna charliego wilsona

  Wojna Charliego Wilsona,
  (Charlie Wilson's War) - 2007;
  - reżyseria: Mike Nichols;
  - scenariusz: Aaron Sorkin;
  - wybrana obsada: Tom Hanks, Emily Blunt, Amy Adams, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman, Shiri Appleby, Mary-Bonner Baker, John Slattery, Ken Stott;
  - kategoria: film, na faktach, biograficzny, dramat, polityczny.

  Ponownie film z Afganistanem w tle.
  Lata osiemdziesiąte. Związek Radziecki atakuje Afganistam. Zbrodnie wojenne są na porządku dziennym, ale amerykańskiego społeczeństwa to nie dotyczy. Niby trwa zimna wojna, ale niewiele osób rozumie, że zwycięstwo Sowietów w Afganistanie może oznaczać sporo problemy dla Ameryki w późniejszych latach.
  Kongresmen Charlie Wilson dostrzega ten kontekst i próbuje zorganizować fundusze na dozbrojenie Afgańczyków. Nie idzie to zbyt łatwo, ale z czasem udaje się zebrać olbrzymie środki, które są przeznaczone na nowoczesną broń potrafiącą strącań lotnictwo ZSRR. Rosjanie próbują wygrać, ale jej gospodarka nie potrafi utrzymać rosnących kosztów wojny. Muszą się ewakuować, a chwilę później Związek Radziecki upada. Znaczna w tym zasługa Charlie'go Wilson'a. A co z Afganistanem? Wyniszczony wojną kraj staje się mekką dla wszelkich radykałów... a co było później wszyscy wiedzą.

  Czytaj więcej

 • Wszystko czego pragniesz - 2005

  wszystko czego pragnieszWszystko czego pragniesz
  (Everything You Want, reżyseria Ryan Little, 2005)

  Pozycja telewizyjna obejrzana całkiem z przypadku.
  Jest to komedia romantyczna, o której szybko się zapomni. Abby (Shiri Appleby) ma przyjaciela, chłopaka, którego sobie sama wymyśliła (Orlando Seale). Jest przystojny, wrażliwy, lubi komedie romantyczne, a przede wszystkim prawie zawsze przyznaje rację. Wszystko byłoby ok, ale Abby nie ma już dziesięciu lat.. jest dojrzałą kobietą, która powinna już dawno fantazje o księciu na białym koniu odrzucić na bok. Wszystko ulega zmianie gdy poznaje kuzyna (Nick Zano) swojej przyjaciółki.. przypadkowa znajomość, która może znaczyć coś więcej. Kogo wybierze? Standard. Da się to oglądać, ale szału nie ma.

  Czytaj więcej