Ułatwienia dostępu

Scott Glenn

 • Castle Rock - sezon 1

  castle rock s 1

  Castle Rock sezon 1
  - twórcy: J.J. Abrams, Stephen King;
  - HBO, sezon 1, 2018;
  - wybrana obsada: André Holland, Melanie Lynskey, Bill Skarsgård, Sissy Spacek, Jane Levy, Scott Glenn, Terry O'Quinn, Noel Fisher, Ann Cusack;
  - kategoria: fantasy, horror, ekranizacja, serial, Hulu.

  Kolejny raz wracamy do miasteczka wykreowanego przez Steven'a Kinga. Castle Rock żyje w cieniu więzienia Shawshank, które jest największym pracodawcą w rejonie. Zakład jest przepełniony więc nowa naczelniczka decyduje się na otwarcie od lat zamkniętego skrzydła. Podczas prac przygotowawczych strażnicy znajdują w nim więźnia, który nie widnieje w żadnych kartotekach. Kim jest przetrzymywany mężczyzna? I co ma z tym wspólnego były naczelnik, który popełnił samobójstwo. Może od tego powinienem zacząć - od samobójstwa. Dalej jest tylko dziwniej i może bardziej mrocznie... Pierwsze epizody wbijają w fotel, ale później sezon wydawał mi się ciut przekombinowany. Gdzieś zacząłem gubić główny wątek fabularny, a przecież oglądałem to praktycznie za jednym zamachem.

  Czytaj więcej

 • Wolność słowa - 2007

  wolnosc slowa

  Wolność słowa,
  (Freedom Writers) - 2007;
  - reżyseria: Richard LaGravenese;
  - scenariusz: Richard LaGravenese;
  - wybrana obsada: Hilary Swank, Patrick Dempsey, Scott Glenn, Imelda Staunton, April L. Hernandez;
  - gatunek: dramat.

  Pamiętacie Młodych Gniewnych? Wolność słowa jest bardzo podobne do tego filmu.. niektórzy nawet twierdzą, że za bardzo, że ten film nie ma w sobie nic świeżego i jest próbą sprzedania jeszcze raz tej samej historii.
  Nauczanie trudnej młodzieży przez młodą, ambitną nauczycielkę w szkole, która boryka się z wieloma problemami. Historia może jest podobna, ale filmy dzieli dwanaście lat, a dla młodzieży to często całe świadome życie. Przez te dwanaście lat wiele się zmieniło. Zmienił się system nauczania, podejście do świata, młodzież i jej problemy, ale system edukacji nadal jest mocno niedoskonały. Często podczas seansów filmów amerykańskich jestem przerażony jak nadal tam funkcjonują szkoły. Są świetne prywatne placówki, ale szkoły publiczne to wielkie molochy, które są tylko przechowalnią młodzieży. Uczniowie nadal mają swoje problemy, ale coraz bardziej zamykają się w swoich środowiskach, problemach, uprzedzeniach. Szkoła mogłaby spróbować zrobić klasy mieszane, większą wagę przyłożyć to wychowania, czy też integracji... ale po co? Uczniowie i tak orłami nie będą, a szkoła ma ograniczony budżet. Smutne to wszystko. Taka beznadzieja od urodzenia i doskonała świadomość, że nic w życiu się nie osiągnie. Zero nadziei..

  Czytaj więcej

 • Władza absolutna - 1997

  wladza absolutna

  Władza absolutna,
  (Absolute Power) - 1997;
  - reżyseria: Clint Eastwood;
  - scenariusz: William Goldman;
  - wybrana obsada: Clint Eastwood, Gene Hackman, Ed Harris, Laura Linney, Scott Glenn;
  - gatunek: sensacyjny, thriller.

  Luther (Clint) jest zawodowym złodziejem, który postanawia jednym bardzo dochodowym skokiem zakończyć swoją przestępczą działalność. Chce w spokoju odejść na emeryturę. Jego celem jest posiadłość zamożnego milionera - wie, że kosztowności z tego domu zapewnią mu spokojne i dostatnie życie. Podczas włamania ma miejsce mały incydent. Wraca żona milionera z kochankiem. Początkowa namiętność zmienia się w szamotaninę podczas której kobieta ginie z rąk Secret Service. Zapomniałem dodać, że jej kochankiem był urzędujący prezydent USA. Agenci pozorują miejsce zbrodni na dzieło włamywacza, ale nie mają pojęcia, że prawdziwy złodziej wszystko obserwował. Orientują się dopiero gdy znika narzędzie zbrodni, które może obciążyć prezydenta (zakrwawiony nóż użyty podczas szamotaniny). Secret Service zrobi wszystko by usunąć niewygodnego świadka. Luther robi wszystko by przetrwać, ale po czasie zdaje sobie sprawę z faktu, że tylko ujawnienie prawdy zagwarantuje mu bezpieczeństwo.

  Czytaj więcej