Ułatwienia dostępu

robert schwentke

 • Plan lotu - 2005

  plan lotu

  Plan lotu,
  (Flightplan) - 2005;
  - reżyseria: Robert Schwentke;
  - scenariusz: Peter A. Dowling, Terry Hayes;
  - wybrana obsada: Jodie Foster, Peter Sarsgaard, Sean Bean, Marlene Lawston, Erika Christensen;
  - kategoria: thriller.

  Kyle Pratt wsiada razem z córką wsiada na pokład samolotu. Po tajemniczej śmierci męża opuszcza Berlin i wraca do Stanów by na nowo ułożyć sobie życie. W sumie jej historia nie wyróżnia się od innych podróżnych. Każdy ma swoje powody. Kyle tuż po starcie zasypia na kilka godzin, a jak się budzi to kilkuletniej córki już nie ma obok. Poszukiwania stają się coraz bardziej dramatyczne - przecież dziecko nie może zniknąć w samolocie tysiące metrów nad ziemią? A może, tak jak sugeruje załoga, dziecka wcale nie było? Nikt nie widział jak Kyle wsiadała na pokład z dziewczynką, a lista pasażerów nic nie mówi o obecności dziewczynki. Kapitan samolotu ma niełatwe zadanie - uwierzyć kobiecie i dalej intensywnie szukać, czy też dać wiarę dokumentom i potraktować Kyle jako osobę chorą mogącą zagrażać bezpieczeństwu innych pasażerów.

  Czytaj więcej

 • R.I.P.D -Agenci z zaświatów - 2013

  ripdR.I.P.D - Agenci z zaświatów
  (R.I.P.D, reżyseria Robert Schwentke, 2013)
  Mix Facetów w czerni i Pogromców duchów. Mix, który z obu filmów bierze wielkimi garściami i nie dodaje od siebie nic świeżego czy też oryginalnego. Czy to powinno skreślić ten tytuł? Nie dla mnie. Oba składniki bazowe lubię i cenię, a ich połączenie to całkiem udane kino rozrywkowe. R.IP.D. to prymitywna i wtórna pozycja, której śmiało można poświęcić wieczór. Nie rozumiem fali krytyki, która dotknęła ten film.. nie jest to pozycja oskarowa, ale zwyczajne kino, które ma nam ciekawie wypełnić czas. Trochę dystansu do tego filmu wszystkim by się przydało. Fala krytyki przełożyła się oczywiście na wyniki finansowe. Film poległ na całej linii. Wpływy wyniosły niespełna 80 milionów dolarów co, przy budżecie 130 milionów, trudno nazwać dobrym wynikiem.
  W głównych rolach wystąpili: Jeff Bridges (miła niespodzianka), Ryan Reynolds, Kevin Bacon oraz Stephanie Szostak (bez komentarza;)).
  R.I.P.D oceniam na siedem.

  Czytaj więcej

 • Zaklęci w czasie

  Zaklęci w czasie
  (reż Robert Schwentke 2009) to film na bazie księżki, której nie czytałem.

  Osoby, które czytały, twierdzą, że film jest słaby, niedopowiedziany i w ogóle do d... tak to już jest z ekranizacjami, zawsze będzie wielki niedosyt i rozczarowanie. Jak wspomniałem, ja książki nie czytałem i bez bagażu oczekiwań i wyobrażeń mogę ocenić ten film.

  Film mnie zaskoczył. Przez pierwsze piętnaście minut zastanawiałem się, czy go nie wyłączyć, czy też nie spróbować zasnąć. Bo śpiąc też oglądam ;p. Postanowiłem dać mu szansę i oglądałem dalej. Z czasem fabuła stawała się coraz bardziej klarowna, spójna i, co najważniejsze, wzruszająca. Kilka łez na koniec mi popłynęło. Zwyczajnie wzruszam się na filmach. Zaklęci w czasie to piękna historia o miłości, przemijaniu, o szanowaniu czasu, który mamy.

  Polecam wszyskim i oceniam na mocną dziewiątkę.

  Czytaj więcej

 • RED - 2010

  redW rocznicę obejrzeliśmy RED (reż. Robert Schwentke-2010). Jest to lekka komedia sensacyjna z udziałem Willisa, Freemana i Malkovicha. Fabularnie niczym nas nie zaskoczy, ale przecież nie musi. Są filmy, które mają zwyczajnie zapewnić kawał rozrywki. RED właśnie taki jest. Jest śmiesznie i wybuchowo. Czyli dokładnie tak, jak powinno być. Film trochę przypomina mi Niezniszczalnych, ale tak tylko trochę. ;p

  Oceniam na solidne siedem.

  Czytaj więcej