Ułatwienia dostępu

Robert Joy

 • W sieci zła - 1998

  w sieci zlaW sieci zła (Fallen, reżyseria Gregory Hoblit, 1998)

  Detektyw Hobbes (Denzel Washington) prowadzi śledztwo w sprawie niewyjaśnionych morderstw. Zbrodnie przypominają zachowania seryjnego mordercy, który właśnie został stracony w więzieniu. Wszystko wskazuje na to, że jest naśladowca. Sprawa się komplikuje, gdy wychodzi na jaw, że ofiary były również zabójcami. Taki śmiertelny łańcuszek. Dopiero wtedy zdałem sobie sprawę, że to nie jest klasyczny thriller, a film w którym są obecne siły nadprzyrodzone. To całkowicie zmieniło moją percepcję. Tytuł stawał się coraz bardziej wciągający i intrygujący.
  Dawno nie widziałem takiego filmu. Może pora się trochę z horrorami (wolę określenie dreszczowiec) przeprosić?

  Czytaj więcej

 • Odkupienie 1999

  odkupienieOdkupienie (Resurrection, reżyseria Russell Mulcahy, 1999)

  Padło wczoraj hasło "obejrzałabym coś podobnego do Zodiaka" i sobie pomyślałem, że faktycznie dawno nie widziałem filmu, który byłby zwyczajną opowieścią o seryjnym mordercy. Lista filmów, które mam do nadrobienia to głównie dramaty, biograficzne i wielkie widowiska. Czas dokonać na niej kilku drobnych korekt i bardziej urozmaicić repertuar.
  Coś o filmie.
  W mieście pojawiają się niewyjaśnione morderstwa. Każde z mocno okaleczonych ciał naprowadza na kolejne. Policja zaczyna podejrzewać, że ma do czynienia z fanatycznym seryjnym mordercą. Brzmi zachęcająco? No oczywiście, że tak ;)
  Film przypomina mi takie pozycje jak Siedem (muszę znów obejrzeć) oraz Kolekcjonera Kości, którego sobie bardzo cenię.
  W głównej roli zobaczymy Christopher'a Lambert'a, którego znamy z serii Nieśmiertelny. Trzeba przyznać, że oglądając Odkupienie miałem wrażenie, że te filmy coś łączy (nie tylko aktor). Na wielki plus trzeba też zaliczyć tempo akcji - niemal od pierwszych minut mamy już pełną akcję. Całość udało się zmieścić w niecałych dwóch godzinach. Zaczyna mi brakować takich krótszych filmów - za dużo ostatnio jest pozycji, których czas przekracza 150 minut.
  Odkupienie to film, który nie unika brutalnych, krwawych ujęć, ale też nie wywołuje odruchów wymiotnych.. przynajmniej nie u mnie.
  Film oceniam na bardzo mocne osiem i polecam.

  8

  Byłoby dziewięć, ale nie podobał mi się sposób prowadzenia kamery..

  W Odkupieniu zagrali także : Leland Orser, Robert Joy oraz Barbara Tyson.

  Czytaj więcej