Ułatwienia dostępu

Zniszczyć wszystkie potwory. Reckless. Tom 3

reckless t 3 zniszczyc

Zniszczyć wszystkie potwory. Reckless. Tom 3;
- autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips;
- tłumacz: Maria Lengren;
- wydawnictwo: Mucha Comics, 2023;
- kategoria: komiks, Reckless.

Jest już rok 1988, życie Ethan'a niewiele się zmienia. Ocean, czasem zlecenia, no i prywatne kino, w którym z przyjaciółką ogląda stare filmy. W pewien sposób jest szczęśliwy. Nie można tego powiedzieć o przyjaciółce. Dziewczyna zaczyna czuć potrzebę zmian. Chce ułożyć sobie życie a to prowadzi do sprzeczki z Ethan'em. Reckless swoje kolejne śledztwo będzie musiał prowadzić bez wsparcia. Sprawa nie jest prosta. Jeden z radnych zwraca się z prośbą o zniszczenie pewnego wpływowego, ale też całkowicie bezwględnego dewelopera. Reckless bez wahania się zgadza - tak jakby chciał w pewien sposób zbawić świat. Jego emocjonalne zaangażowanie sprawia, że zaczyna popełniać błędy, a tym samym naraża się na niebezpieczeństwo. Czy muszę dodawać, że nie tylko jego życie jest zagrożone?


Fabularnie jest tu słabiej niż w powierniku diabła. Zagadka kryminalna jest dosyć prosta, ale za to poznajemy lepiej głównych bohaterów. Coś za coś.

Byłem przekonany (nie wiem skąd ten pomysł), że to ostatni tom cyklu Reckless. Tylko dlatego sięgnąłem po niego tak szybko po drugiej części.;)
Teraz nie mogę się doczekać kolejnych części. Seria trafia idealnie w moje preferencje.
PS - dla tych co czytali. Też nie znoszę jak się krytykuje filmy, które właśnie się ogląda. Po seansie czemu nie, ale podczas? Nie, trzeba dać szansę.