Ułatwienia dostępu

Wzór na szczęście

wzor na szczescie

Wzór na szczęście,
- twórcy: Nuno Duarte, Osvaldo Medina;
- tłumaczenie: Jakub Jankowski;
- wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy, 2023
- kategoria: komiks.

Wiktor od zawsze kochał liczby. Gdy ojciec uciekł, a matka zanurzała się w używkach to chłopak ciekał w matematyczny świat. Wzory w chaotycznym świecie były jedyną ostoją. Chłopak postanawia wykorzystać swój talent i tworzy równanie, które daje szczęście. Każda osoba, która wysłucha z jego ust tego wzoru poczuje się spełniona i szczęśliwa. Efekt nie jest trwały i zabieg co jakiś czas należy powtarzać.
Wiecie jaki jest problem z takim szczęściem? Uzależnia. Ten genialny wzór działa, a skoro działa to wymaga stosowania. Brak wpływu wywołuje efekt odstawienia, a to nie ma nic wspólnego z radością.


Ładna opowieść, która przypomina, że nie można da się być permanentnie szczęśliwym, a wszelkie wspomagacze niosą z sobą wielkie ryzyko. Warto też pamiętać, że każdy inaczej interpretuje szczęście. Pamiętacie Bruce'a Wszechmogącego? Tam bohater postanowił jednym kliknięciem uszczęśliwić wszystkich i spełnił wszystkie życzenia modlących się. Następnego dnia świat opanował totalny chaos. Tu jest podobnie.
Historia ciekawa i ładnie narysowana, ale nie specjalnie mi tu pasował antropomorfizm.