Ułatwienia dostępu

Velvet - 3 tomy

velvet tomy 3

Velvet Tom 1, U kresu,
Velvet Tom 2, Tajne życie umarlaków,
Velvet Tom 3, Człowiek, który ukradł świat;
- autorzy: Ed Brubaker, Steve Epting;
- tłumaczenie: Jacek Drewnowski
- wydawnictwo: Mucha Comics, 2016-2017;
- kategoria: komiks, Velvet (Postać).

Velvet jest sekretarką naczelnika mocno utajnionej agencji wywiadowczej. Pracuje za biurkiem, a wolne czasem wypełnia romansami z agentami. Nic poważnego. Pewnego dnia dowiaduje się, że jeden z jej kochanków zginął, a agencja niezbyt skrupulatnie przykłada się do śledztwa w tej sprawie. Velvet rozpoczyna swoje śledztwo i szybko odkrywa, że jest kolejnym celem. W zasadzie to ona zostaje oskarżona o zabójstwo agenta.
Jej oponenci nie wiedzą jednak, że Velvet nie jest zwykłą sekretarką. Ma bujną przeszłość powiązaną z historią agencji, ale jej teczka osobowa jest dostępna tylko nielicznym. Współcześni agenci X powinni jej chylić czoła... ale nie uprzedzajmy wypadków.


Trzy tomy historii o Velvet Templeton oferują szybką akcję, ale też całkiem rozbudowaną intrygę. Przyznaję, że miałem w planie przeczytać jeden tom a następnie zrobić sobie przerwę. Nic z tych rzeczy, akcja wciąga jak świetnej jakości kino. Jeśli kiedyś się zastanawialiście jak można by rozwinąć wątek Eve Moneypenny to Velvet koniecznie musicie przeczytać. Myślę, że podobieństwo postaci nie jest przypadkowe. Czyta się świetnie i jedyne czego można się doczepić to wątek finału. Skoro wyciągamy wielki temat to trzeba go mocniej pociągnąć... albo całkowicie nie ruszać i też byłoby dobrze.
Historia Templeton ma spory potencjał ekranizacyjny i mam nadzieję, że w końcu powstanie serial, o którym się mówi od 2017 roku.