Ułatwienia dostępu

Trolle z Troy. Tom 5

trolle z troy t 5

Trolle z Troy. Tom 5;
- autorzy: Christophe Arleston, Jean-Louis Mourier;
- tłumaczenie Maria Mosiewicz;
- Egmont Polska, 2021;
- kategoria: komiks, Trolle z Troy, Troy, świąteczne.


Ludzica mimo woli (17)
Waha za sprawą przypadkowego daru zamienia się ciałem z przypadkową osobą. I to nie jest troll. Teraz ma ciało ludzkiej kobiety, która ma słaby wzrok, a siła mięśni co najwyżej pozwala na podniesienie ciasteczka. Ciało jest mocno zaniedbane. W nowym ciele czeka ją ślub, a także (o zgrozo) kąpiel.
Kobieta, która dostała ciało Wahy też nie jest w dobrej sytuacji. Musi jeść surowe mięso, używać co najwyżej kąpieli błotnych, no i unikać wykrycia przez inne trolle.


Depresja trolla (18)
Profi od dawna marzy o ślubie z Wahą. Warunkiem wstępnym jednak jest wybudowanie odpowiedniego domu. Pomysłów ma mnóstwo, ale wszystkie realizacje się rozpadają. Gdy w końcu zbudował odpowiedni dom postanawia się oświadczyć. W tle trwa parapetówka, a jej uczestnicy przez przypadek rozwalają nowe dzieło Profi'ego. I jak tu się nie załamać?

Prezenty! Prezenty! (19) - epizod świąteczny
Pewien jegomość walczący z wiatrakami i jego wierny sługa trafiają do osady trollów. Tam waleczny Szarmant znajduje wybrankę swojego serca. Pastereczka, czyli Waha próbuje mu to wyperswadować, ale bezskutecznie. Zabić i zjeść jegomościa też nie można gdyż ma osobliwy dar czyniący go nieśmiertelnym. Jego wierny sługa nie ma tyle szczęścia. Na dodatek ma dosyć sławnego ojca. Taki koleś co mieszka na północy i daje dzieciakom prezenty. Rodzeństwo Wahy koniecznie chce go poznać..

Spadek Wahy (20)
Pani Na-Palona została uznana za zmarłą, a to znaczy, że jej majątek ma trafić do najbliższych krewnych. Tak się składa, że jej córka jest Waha. Owoc przygody z czcigodnym Furiatu, który cały czas stara się ukryć fakt iż ma córkę mieszkającą z trollami. Ta informacja mogłaby pogrążyć jego polityczną karierę. A co jest spadkiem? Dobrze prosperujący dom schadzek. Dla narzeczonego Wahy to świetna wiadomość. Jest gotowy dom, który się przeniesie do osady i będzie mógł w końcu poślubić Wahę.