Ułatwienia dostępu

Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman

trojca

Trójca. Batman - Superman - Wonder Woman;
- autorzy: Matt Wagner;
- tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2015;
- kategoria: komiks, DC Comics, DC Deluxe, Superman (postać), Batman (postać), Wonder Woman (postać);

Wariacja na temat jak mogło wygladać pierwsze spotkanie głównych przedstawicieli świata DC. Batman, Superman, Wonder Woman - każde z nich ma swoje bardzo mocne strony, ale też i słabości. Superman - potężny, z przeszywającym wzrokiem, ale niezbyt dobrze radzi sobie ze śledztwami. Jego wzrok nie wszystko potrafi przeszyć. Wonder Woman - kobieta z zasadami. Silna, bezkompromisowa, ale też o wiele słabsza od Supermana. No i Batman, jedyny człowiek. Genialny śledczy, znakomicie wyszkolony, posiadający mnóstwo gadżetów. Jest groźny, ale to jednak tylko człowiek. Wierzą w jedną sprawę, ale czy się lubią?


Ta Trójca musi zmierzyć się z Ra’s Al-Ghul'em, maniakalnym terrorystą, który chce zniszczyć cywilizację na Ziemi. Jest przekonany, że tylko tak wygra natura. Jest szalony, ale też zdyscyplinowany. Nie można go lekceważyć bo Ra's ma wielki talent do gromadzenia armii wyznawców (Liga Cieni), której członkowie bez wahania oddadzą życie za sprawę. Wśród nich znajduje się też Bizarro - stwór o sile Supermana.
Fabularnie jest nieźle. Fajnie nakreśleni bohaterowie i ich relacje, ale sam główny wątek kryminalny jest dosyć sztampowy. Pod względem wizualnym też nie dostrzegam fajerwerków. Jak dla mnie lektura na raz.