Ułatwienia dostępu

Spider-Man i Czarna Kotka. Zło, które ludzie czynią

spider man i czarna kotka

Spider-Man i Czarna Kotka. Zło, które ludzie czynią;
- autorzy: Rachel Dodson, Terry Dodson, Lee Loughridge, Kevin Smith;
- tłumaczenie: Kamil Śmiałkowski;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks, Spider-Man (postać), Czarny Kot (postać).

Witamy w Nowym Jorku, w mieście, w którym wszystko jest możliwe. Mieście wielkich szans, karier ale także porażek i narkotyków.
Spider-Man jest na tropie dilera, który sprzedaje dzieciakom heroinę. Sprawa idzie sprawnie aż do spotkania Czarnej Kotki, która również prowadzi własne śledztwo. Priorytet ważniejszy: morderstwo. Byli kochankowie (Parker nie taki święty) łączą siły by stawić czoła bardzo wpływowej osobie, która nie tylko ma majątek, wredny charakter i pewne nadprzyrodzone zdolności.
Dosyć złożona fabuła, niezły humor i nadmiar bohaterów to cechy tego albumu. Momentami byłem lekko oszołomiony. Może wynika to z tego, że nie znam aż tak dobrze świata Marvel'a. Nawet nie wiedziałem, że jest taka postać jak Czarna Kotka - odpowiednik Kobiety-Kota z DC.


A teraz najważniejsze. Wspomniałem, że w mieście dominuje przemoc, ale nie dookreśliłem o jaką przemoc chodzi. Mowa o czynach za zamkniętymi drzwiami, których sprawcami często są osoby, którym ofiara ufała. Przemoc seksualna, domowa to nadal temat słabo przepracowany więc należy docenić, że pojawia się w tym albumie, który premierę miał kilkanaście lat przed #metoo.