Ułatwienia dostępu

Sandman. Tom 2. Dom Lalki

sandman t 2Sandman: Dom Lalki,
(The Sandman: The Doll's House);
- autorzy: Chris Bachalo, Mike Dringenberg , Neil Gaiman, Malcolm Jones III, Steve Parkhouse, Michael Zulli;
- Sandman, Tom 2;
- Egmont Polska, 2017;
- kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics.

Prolog
Opowieść o pięknej, młodej królowej, która zakochała się we Władcy Snów. Nieskończony także wyznał jej miłość, ale widziała, że szczęście nie jest im pisane. Pewne światy nie mogą się łączyć. Za to uczucie spotka jej lud sroga kara..

Sandman w zasadzie odzyskał już siły po niewoli. Jeszcze tylko przegląd koszmarów i świat znów będzie przewidywalny... Większość koszmarów jest na swoich miejscach, ale cztery z nich postanowiły rozpocząć własną działalność. Sandman musi ich odszukać. Dodatkowo zaczyna obserwować pewną dziewczynę. Jest ona tzw. wirem wokół niej gromadzą się sny... Jej istnienie zagrażana światowi śnienia. Kimkolwiek by nie była Sandman musi się nią zająć. Nie przypadkiem wokół dziewczyny krążą zaginione koszmary.
Dziwne tylko jest to, że dziewczyna urodziła się gdy Sandman był zniewolony. Czyżby ktoś sobie z nim pogrywał? Znowu?Drugi tom Sandmana to znakomite rozszerzenie uniwersum. Poznajemy coraz więcej elementów, bytów tworzących świat Śnienia, a zarazem mamy porządną, wciągającą fabułę. Nie dziwię się, że ten cykl jest tak aż tak popularny.