Ułatwienia dostępu

RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

rip t 1

RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
- autor: Gaet's, Julien Monier;
- Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
- kategoria: komiks, RIP.

Wygląda na to, że to ostatni przeczytany komiks w tym roku. Ostatni, ale za to jaki.
Derrick to facet, któremu niewiele się w życiu udało. Niby ma żonę, ale co to za żona, która tylko myśli o dbaniu o urodę. Jak malowany dzban: z zewnątrz ładny, ale pusty w środku. Ma też pracę, ale co to za praca. Marne pieniądze i obrzydliwe widoki. Derrick pracuje w ekipie, która czyści mieszkania osób zmarłych. Przeważnie taką robotę odwala rodzina nieboszczyka, ale na świecie jest wiele osób samotnych, których nieobecności nikt nie zauważa. Ciała czasem są znajdowane po miesiącach od zgonu, a potem ekipa Derricka ma posprzątać mieszkanie i cenne rzeczy dostaje jego pracodawca.. Kawał. sk..na traktujący swoich pracowników jak potencjalnych złodziei. Derrick wie, że każde cenne znalezisko musi zgłosić bo jak tego nie zrobi to straci pracę. Czasem jednak pokusa jest dużo silniejsza. Gdyby Derrick wiedział jak się sprawy potoczą to może by postąpił inaczej?


Możecie powiedzieć, że nie wszystko się Derrickowi nie udało. W końcu ma swój komiks... Niby tak, ale mało który bohater jest narratorem historii, która kończy się jego śmiercią.
RIP pozytywnie mnie zaskoczył. Mroczny, lekko przyciężkawy klimat, fajna fabuła i kreska, która naprawdę może się podobać to mocne strony albumu. A najmocniejszą jest fakt iż będą kolejne części. I będą opowiadały tą samą historię z punktu widzenia innych bohaterów. Wow, to brzmi zachęcająco. Ta niezła opowieść ma jeszcze wiele kart do odkrycia.