Ułatwienia dostępu

Realny świat - Sara Pennypacker

realny swiat

Realny świat,
(Here in the Real World);
- autor: Sara Pennypacker;
- wydawnictwo: Iuvi, 2020;
- kategoria: literatura młodzieżowa.

Ware ma jedenaście lat i właśnie rozpoczynają się wymarzone wakacje, które ma spędzić u babci nazywanej Szefową. Plany muszą ulec zmianie po upadku Szefowej, teraz czeka ją poważna operacja i nie będzie mogła zajmować się wnukiem. Rodzice organizują chłopakowi "cudowne" wakacje w miejskim domu kultury. Ware będzie miał okazję się zintegrować z innymi dziećmi (oczywiście młodszymi). Ware oczywiście próbuje negocjować, ale z mamą to trudny temat.
Chłopak szybko odkrywa, że obok domu kultury jest miejsce, które o wiele lepiej nadaje się na wakacje. Jest to ogrodzona i zaniedbana działka, na której znajdują się ruiny kościoła... idealny materiał na udawany zamek. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie fakt, że ten teren już jest 'zaklepany' przez dziewczynkę, która uprawia tu swój ogródek.


Realny świat to kolejna, od Pennypacker, opowieść o przyjaźni, która rodzi się w sposób spontaniczny, ale też nie bezproblemowy. Jest to też rzecz o próbie akceptacji samego siebie i o stereotypowym 'szufladkowaniu' ludzi, które zaczyna się od najmłodszych lat.
Znakomita pozycja.