Ułatwienia dostępu

Parker, Tom 2

parker t 2

Parker, Tom 2;
- autorzy: Darwyn Cooke, Richard Stark, Ed Brubaker, Sean Phillips;
- wydawnictwo: Nagle! Comics, 2023;
- tłumaczenie: Paweł Bulski;
- kategoria: komiks, Parker (Marini Edition), Parker (postać), adaptacja, Noir;

Łup - Parker dostaje propozycję współudziału w dużym napadzie. Chodzi o obrabowanie wszystkich cennych miejsc w małym górniczym miasteczku. Robota dla wielu, ale potencjalny zysk też kuszący. Normalnie powinien zrezygnować ze zlecenia, ale jest krucho z kasą. Precyzyjny plan, doświadczeni kryminaliści. Co może pójść nie tak? No cóż.

Śmiertelna pułapka - Ucieczka z napadu. Parker razem z dwoma kumplami ma grożny wypadek samochodowy. Po zdarzeniu tylko on jest w stanie stać na nogach. Ucieka do pobliskiego wesołego miasteczka, które jest zimą zamknięte. W sumie niezła kryjówka gdyby nie fakt, że ktoś widział jak przeskakuje płot. I widział, że ma ciężką torbę. Parker mu sobie poradzić z chętnymi na kasę.

Jutro, jutro i znów jutro - Ta historia została napisana przez Brubakera, a narysowana przez Philiipsa. Mój ulubiony duet. To zwoisty hołd dla historii o Parkerze. Główny bohater się tu nie pojawia (nie w pierwszej osobie), ale sporo się o nim dowiadujemy od jego współpracownika.
Cooke zmarł przed ukończeniem tego wydania, ale Brubaker doskonale wczuł się w klimat i napisał rzecz, która idealnie pasuje do cyklu.


Album uzupełnia spora ilość materiałów dodatkowych. Wspomnienia o Cooke'u, mnóstwo okładek, grafik. Jest naprawdę na bogato. To właśnie z nich się dowiedziałem, że to dzięki Darwyn'owi Brubaker porzucił superhero na rzecz opowieści kryminalnych. Nie wiem jak dziękować ;).
Znakomity album.
Nagle Comics - takie wydania zasługują na szacunek.