Ułatwienia dostępu

Ordo z Bractwa Monety

ordo z bractwa monety

Ordo z Bractwa Monety;
- autorzy: Stephane Crety, Nicolas Jarry;
- tłumaczenie: Maria Mosiewicz; 
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Krasnoludy (2);

Dzieciństwo krasnoluda Ordo skończyło się w wieku sześciu lat. W swoje urodziny rozpoczął się jego trening. Poza rodzinnym domem zaczął być szkolony na zabójcę. Dlaczego? Krasnoludy słyną z tego, że uwielbiają gromadzić różne dobra, a zwłaszcza rzeczy błyszczące jak złoto. Zdobywanie wielkich majątków jest powiązane z utrzymywaniem wielkich wpływów.

Znaczenie krasnoluda nie mierzy się jego siłą... liczbą potomstwa, długością brody, wielkością broni ani bogactwem. Znaczenie krasnoluda mierzy się liczbą czyichś tajemnic które zna.Te bogactwa i wpływy wymagają stałej ochrony. Bractwo Monety nie lubi półśrodków i dlatego też utrzymuje agentów, którzy wypełnią każdy rozkaz a w razie potrzeby też poświęcą życie. Ordo morduje bez wahania, ale pielęgnuje też w sobie nienawiść do Bractwa. Gdy tylko nadarzy się okazja zniszczy je od środka...
Fajnie wymyślona fabuła, która równie dobrze mogłaby się się dziać w świecie współczesnym (W sumie dosyć podobny jest John Wick ;)), lub w latach czterdziestych. Ta narracja pierwszoosobowa idealnie pasuje do znanych klasyków nurtu Noir.
Świat Akwilonu niezmiennie polecam. Te krótkie historie idealnie wypełniają wieczory.