Ułatwienia dostępu

Okko - Tom 1 - Cykl Wody

okko tom 1 cykl wody

Okko Cykl Wody;
- twórcy: Humbert Chabuel (Hub);
- Taurus Media, 2016;
- cykl: Okko, Tom 1;
- kategoria: komiks;

Akcja dzieje się w Japonii feudalnej. Ronin Okko z grupą przyjaciół na prośbę chłopca próbuje odnaleźć brutalnie porwaną gejszę - siostrę chłopca. Czteroosobowa drużyna składa się z totalnie różnych postaci. Okko - bezpański samuraj, który znakomicie włada mieczem. Noburo wielkolud znakomicie radzący sobie w walce z przeważającym liczebnie wrogiem. Mnich Noshin, który poza zamiłowaniem do trunków wszelakich, potrafi rozmawiać z siłami natury (tu z wodą). No i jest chłopiec Tikku, który za pomoc w odnalezieniu siostry obiecał służyć roninowi. Jest drużyna, jest misja to czas na przygodę. I tego tutaj nie brakuje. Mamy kilka zwrotów akcji, olbrzymią dawkę odniesień do japońskiej kultury oraz ciekawie wykreowany świat gdzie magia istnieje obok tradycyjnych walk.


Najmocniejszą stroną albumu jest warstwa wizualna. Rysunki są przepiękne i całkiem urozmaicone, warstwa fabularna trochę odstaje - za dużo przeskoków akcji i skrótów. Nie zmienia to jednak faktu iż Cykl Wody to wciągająca lektura z olbrzymim potencjałem. Ten komiks świetnie wyglądałby na dużym ekranie. Może kiedyś się tego doczekamy?
Na ten album/serię trafiłem przypadkiem przeglądając komiksowe grupy w Internecie. Były pozytywne recenzje, kadry zachęcały, a poza tym seria była już skończona. To bardzo istotne jeśli chodzi o Taurus Media - wydawnictwo ponoć dosyć często nie ciągnie serii wydawniczych do końca.