Ułatwienia dostępu

Monstressa. Tom Pierwszy - Przebudzenie

monstrassa t 1

Monstressa. Tom Pierwszy - Przebudzenie;
- autorzy: Marjorie M. Liu, Sana Takeda;
- tłumaczenie: Paulina Braiter;
- wydawnictwo: Non Stop Comics, 2017;
- kategoria: komiks, Monstressa.

Jest kilka serii, które kupowałem na zapas. Niewiele mi mówiły tytuły, ale kolejne części cyklów wypełniają skutecznie półki. Pora zacząć walczyć ze zbieractwem i zacząć czytać ;)

Akcja tego cyklu dzieje się w alternatywnej rzeczywistości. Główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna, która próbuje zmienić swój los. Ucieka z niewoli, a przy okazji sieje spore zniszczenia. Ta jednoręka dziewczyna ma w sobie olbrzymią moc, a dodatkowo, w jej ciele mieszka demon, który zaczyna próbować przejmować kontrolę nad ciałem nosicielki. W tle mamy krainy podzielone pomiędzy ludzi i Arkanijczyków (hybrydy ludzi i zwierząt) - te dwie rasa powoli, ale nieodwracalnie zmierzają do wojny. Obie strony próbują zdobyć przewagę, a moc dziewczyny i tajemnicza maska wydają się być tym co tą przewagę zapewni.


Z mocną rezerwą podchodziłem do tego albumu. Początkowo akcje niezbyt wciągała, ale mniej więcej od trzeciego rozdziału zacząłem wsiąkać w wykreowany świat, a po lekturze jestem pełen uznania dla odwagi w jego kreowaniu. Ciekaw jestem czy autorkom uda się zapanować nad stworzonym dziełem. Jest olbrzymi potencjał. Myślę, że niedługo tutaj przeczytacie o kolejnej części.