Ułatwienia dostępu

Miły Dom nad jeziorem - Tom 2

mily dom nad jeziorem t 2

Miły Dom nad jeziorem Tom 2,
- autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV;
- tłumaczenie: Paulina Braiter;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, DC Horror, Eisner

Goście Walter'a dowiedzieli się, że świat na zewnątrz się skończył, a oni jako jedyni zostali uratowani. Czy są z tego powodu szczęśliwi? Absolutnie nie. Nienawidzą gospodarza i popadają w depresję. Nie wróży to dobrze i dlatego Walter zmienia taktykę. Kasuje pamięć uczestnikom i na nowo rozpoczyna się proces adaptacji. Tym razem uczestnicy nie wiedzą że świat się skończył. W miejsce depresji pojawia się tęsknota. Goście nadal nie są szczęśliwi.
A powinni być. W końcu tylko oni ocaleli. Tak przynajmniej twierdzi Walter.


Drugi tom konsekwentnie prowadzi narrację. Widać, że Tynion IV miał pomysł na fabułę (a to nie takie oczywiste) i bohaterów. Czytając ten album łatwo można dać się ponieść klimatowi. Do minusów muszę zaliczyć prowadzenie akcji. Przez pierwszą część czułem się lekko zagubiony. Nie do końca wszystkie wątki były dla mnie klarowne. W trakcie czytania to uczucie minęło.
Ciekawe czy Tynion IV zdecyduje się na rozwinięcie tego świata. Może pojawią kolejne istoty takie jak Walter? A może ta grupa przeniesie się w całkiem inne miejsce? A może to wszystko jest Matrix'em? Jest pole do popisu dla scenarzysty.

Uważam, że Miły Dom nad jeziorem powinien być wydany jako jednotomowe dzieło. Niekoniecznie na twardo.