Ułatwienia dostępu

Miły Dom nad jeziorem - Tom 1

mily dom nad jeziorem t 1

Miły Dom nad jeziorem Tom 1,
- autorzy: Álvaro Martínez Bueno, James Tynion IV
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, DC Horror

Dziesięć osób zostaje zaproszonych na wspólne wakacje do luksusowego domu nad jeziorem. Jedyne co ich łączy to fakt iż w pewnym etapie życia przyjaźnili z gospodarzem. Walter włożył wiele pracy w zebranie swoich przyjaciół i zapewnienie im jak najlepszych warunków pobytu. Czeka ich prawdziwa przygoda - w przeciwieństwie do wszystkich poza rezydencją. Każdy z gości ma nadany pseudonim oraz symbol, które mogą mieć znaczenie dla intrygi gospodarza domu. Jak się domyślacie - nie będzie to pobyt pełen relaksu. Luksusowy dom jest więzieniem, które nie tak łatwo opuścić.
Skojarzenia z "I nie było już nikogo" Christie są naturalne, ale scenarzysta prezentuje nam ciut inne podejście do tematu. Kolejne rozdziały historii nie eliminują poszczególnych gości, ale odsłaniają okoliczności ich znajomości z gospodarzem. Oczywiście jest wielka zagadka i szansa, że może jednak uda się opuścić Miły Dom.


Przyznaję, że jest intrygująco, ale obawiam się, że kolejne tomy nie nie będą coraz lepsze. Czasem scenarzyści mają genialne pomysły na intrygę, ale brak talentu, cierpliwości w rozwoju fabuły. To tak jak bohater tego komiksu. Wie, że chce/musi skończyć świat, ale czeka/dopytuje na inspirację innych osób.
Po przeczytaniu tego albumu mam dwie obserwacje. Pierwsza: nie wszystko musi być wydawane na twardo. Przyjmijmy, że w TW powinny być tylko integrale. Wydania zbiorcze. Druga: coraz bardziej ciągnie mnie w stronę horroru w komiksie - niby nic wielkiego, ale na ten album czekałem.