Ułatwienia dostępu

Maluch.Biografia - Przemysław Semczuk

maluch biografia

Maluch.Biografia;
- autor: Przemysław Semczuk;
- Znak, 2014;
- kategoria: literatura polska, książka, motoryzacja, historia.

Ten tytuł leży u mnie na półce od ładnych paru lat. Jakoś nie było weny na lekturę, a po przeczytaniu książki o studiu filmów rysunkowych moje podejście się zmieniło. No przecież Bielsko-Biała to prawie rodzinne strony, a Maluszek jest elementem, który mocno wpłynął na rozwój tego miasta.

Biografia Malucha to opowieść nie tylko o tym małym samochodzie. To przede wszystkim opowieść o trudnych czasach, uporze a przede wszystkim o marzeniach. Bo obecnie niewielu o tym pamięta, ale Maluch był obiektem marzeń milionów Polaków. Drogim, niedostępnym, i jakże niedoskonałym, ale o takich detalach dżentelmeni nie wspominają. Maluszek zmotoryzował polskie drogi. Polacy w końcu mieli nowoczesny samochód. To znaczy ci, którym udało się go zdobyć.. a to wcale nie było takie łatwe. Kombinatorzy, jak zawsze, mieli dużo łatwiej.


Po zmianie ustroju stosunek do tego samochodu drastycznie się zmienił... w końcu można było kupić zachodnie, większe pojazdy. Poczciwego Maluszka produkowano nadal.. do końca wieku.
Maluch.Biografia to pozycja bardziej dla fanów małej historii niż dla fanów motoryzacji.