Ułatwienia dostępu

Kryształ Niebieskich Elfów

elfy tom 1

Kryształ Niebieskich Elfów;
- autorzy: Kyko Duarte, Jean-Luc Istin;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Elfy (1);

Miałem kiedyś takie małe komiksowe postanowienie. Nie kupuję albumów poniżej 100 stron. Chodziło o to by unikać wszelakich zeszytówek. Dawno nieaktualne. Tomasz Kołodziejczak tak mocno namawiał na Świat Akwilonu, że w końcu mnie przekonał do spróbowania.
Na rynku francuskim Świat Akwilonów to około stu albumów, podzielonych na cykle. Akcja wszystkich rozgrywa się na rozbudowanym świecie, a poszczególne historie są, ale nie muszą, powiązane.
Akcja pierwszego albumu rozgrywa się świecie Niebieskich Elfów. Istot, których naturalnym terenem są morza i oceany.


Elfka Lanawyna i człowiek Turin odkrywają na jednej z wysp rzeź Elfów. Napastnik musiał być kimś zaufanym, ale jednocześnie bezwzględnym. Elfy mają swoich wrogów, ale póki co żaden z nich nie był aż tak brutalnym. Trzeba odkryć kto stoi za tym bestialskim mordem. Czasu nie jest za wiele, bo dowody zbyt mocno sugerują jednego sprawcę, a to może sprawić, że Elfy rozpoczną nieuprawnioną wojnę. Jak coś jest zbyt oczywiste to warto się zastanowić. Nasi "detektywi" szybko natrafiają na ślad wielkiego spisku, za którym stoją siły, które dawno powinny być zapomniane.

Pięćdziesiąt sześć stron wypełnionych świetnymi ilustracjami oraz mocno rozbudowaną fabułą. Warto wiedzieć, że w tym francuskim komiksie jest całkiem sporo tekstu. Czy warto? Tak, zdecydowanie tak. Czy wejdę mocniej w ten świat? Nie wiem. Podobało mi się, kusi, ale też wiem, że miejsce nie jest z gumy ;).