Ułatwienia dostępu

Kaznodzieja, Tom trzeci

kaznodzieja t 3

Kaznodzieja, Tom 3;
- autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
- tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

Znaczną cześć albumu stanowi historia o Świętym od Morderców. Skąd się wziął i dlaczego jest tak potężny? Kiedyś był śmiertelnikiem, który miał wielką potrzebę zemsty. Niby nic wielkiego, ale jego nienawiść była tak wielka, że zamroziła piekło. To zszokowało Diabła i Anioła śmierci.. Nierozważnie przekazali mu olbrzymią moc, która dosyć szybko obróciła się przeciwko nim. Święty od Morderców nadal nienawidził, chętnie mordował, ale teraz tylko na bezpośrednie rozkazy Pierwszego.
Następnie jest krótka opowieść o wampirach.
Cassidy prowadzi fajne życie wampira, ale gdzieś czuje potrzebę spotkania innego osobnika swojego rodzaju. No i udaje się. Szkoda tylko że koleś jest totalnym idiotą i pozerem. Farbowane włosy, spanie w trumnie i inne tego typu rzeczy. Za dużo się naogladał Draculi. Cassidy musi faceta naprostować...


No to wracamy do właściwej historii. Jesse cały czas próbuje odnaleźć Pierwszego, ale także wie, że najlepiej mu w tym pomoże gdy pozna moc, która się w nim zagościła (Genesis). Trójka przyjaciół udaje się na południe a po drodze spotykają wiele niezałatwionych spraw. Taki Gebodupa, który próbuje zabić Custer'a. Cassidy też ma wrogów. Przyjaciele farbowanego wampira mają z Cassidy'm rachunki do wyrównania. A w zasadzie chcą jego nieśmiertelności. Tulip też ma z nim mały problem, a to tylko dlatego, że Cassidy po alkoholu za dużo powiedział. Czasem lepiej siedzieć cicho. A może jak się powie A należy iść za ciosem?