Ułatwienia dostępu

Kaznodzieja, Tom czwarty

kaznodzieja t 4

Kaznodzieja, Tom 4;
- autorzy: Steve Dillon, Garth Ennis;
- tłumaczenie: Maciej Drewnowski;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks, Vertigo, DC Comics, Kaznodzieja.

Jesse nadal poszukuje Boga by mu skopać tyłek, ale nie to jest najbardziej istotne w tym tomie. Czwarty tom składa się w znacznej mierze z retrospekcji. Poznajemy przeszłość lekko szalonego Starr'a. To dosyć ciekawe w jaki sposób trafił do organizacji i jak szybko wspinał się po szczeblach kariery. Determinacja, pewność siebie a przede wszystkim otwarty umysł. Idiota nie może być zbawicielem a to sprawia, że mesjasza trzeba podmienić.
Mamy też tragiczną opowieść Gębodupy. Nastolatka, którego w życiu nic dobrego nie spotkało i dlatego postanowił odejść jak swój idol.


Ten tom to też opowieść o przyjaźni. Cassidy i Jesse przyjaciele, którzy kochają jedną kobietę. Czy to może się udać? Gdyby któryś zginął to sprawa byłaby prostsza.
Jeśli chodzi o główną fabułę to mamy krwawe starcie pomiędzy Świętym od Morderców. Wielu zginie, a inni będą mieli poważne obrażenia.
Znakomity, wciągający tom. Autorzy mają nieskrępowaną fantazję, a ja - marny czytelnik - nadal nie wiem dokąd to wszystko zaprowadzi.