Ułatwienia dostępu

Grass Kings - Tyler Jenkins, Matt Kindt

grass kings

Grass Kings;
- autorzy: Tyler Jenkins, Matt Kindt;
- Wszystkie trzy tomy;
- Non Stop Comics, 2019;
- kategoria: komiks.

Mała społeczność ludzi chcący żyć poza prawem. Niechętnie przyjmuja obcych i nawet policja niechętnie tam zagląda. Królestwem Traw rządzą trzej bracia, którzy mają mnóstwo swoich problemów. Mieszkańcy prowadzą spokojne życie, ale szeryf z miasta obok jest przekonany, że w Królestwie Traw ukrywa się seryjny morderca. Miejsce jest poza jego jurysdykcją, ale gdy do Królestwa ucieka jego żona to sprawy formalne odchodzą na bok.
Pierwszy tom skupia się na relacji pomiędzy Królestwem a szeryfem. W drugim poznajemy szerzej mieszkańców. Ktoś z nich może być mordercą. To mała społeczność, której mieszkańcy cenią sobie prywatność. Trzeci, finałowy tom to śledztwo w poszukiwaniu czarnej owcy.


Przeważnie pisząc o komiksach poświęcam jedną notkę na jeden album, ale tu zrobiłem wyjątek. Serię przeczytałem jednego dnia, a poszczególne tomy tworzą mocno powiązaną całość. Może powinien to być jeden zbiorczy tom.
Pozycja wciągająca, fajnie napisana i naprawdę ładnie narysowana. Pastele idealnie pasują do fabuły. Niestety finałowy tom pozostawia pewien niedosyt. Mam wrażenie, że nie wszystkie wątki zostały należycie wykorzystane.