Ułatwienia dostępu

Gotham Central: W obłąkanym rytmie

gotham central t 3

Gotham Central: W obłąkanym rytmie;
- Gotham Central, Tom 3, DC Comics;
- twórcy: Greg Rucka, Ed Brubaker, Michael Lark, Stefano Gaudiano, Jason Shawn Alexander;
- Egmont Polska, 2018;
- kategoria: komiks album, Batman, Noir.

Wracamy do Gotham. Miasta zbrodni, świrów i normalnych ludzi. Dokładnie w tej kolejności. Miasta, w którym każdy dzień przynosi nieoczekiwane sytuacje.. jak w nim żyć? Udawać, że wszystko jest normalnie czy też próbować się oswoić z dziwnymi sprawami? Trzeci tom Gotham Central to cztery bardzo dobre historie, które przybliżają nam to dziwne miasto i jego funkcjonariuszy.Corrigan
Dwójka funkcjonariuszy trafia w sam środek strzelaniny pomiędzy gangami. Sytuację udaje się opanować, ale jest wiele ofiar, a wśród nich Black Spider. Strzał był w obronie własnej, ale kluczowy dowód znika i trafia na internetową aukcję. W tym świecie wszyscy mają swoje za uszami. Montoya musi zrobić wszystko by uratować partnera przed fałszywymi oskarżeniami.

Światło zgasło
Trwa wojna gangów. Mnóstwo strzelanin, trupów. W tą wojnę oczywiście jest też zaangażowana policja i Batman, którzy działają obok siebie, ale nietoperz traktuje mundurowych przedmiotowo i próbuje nimi dowodzić. Jego buta i pewność siebie sprawiają że ginie wielu niewinnych policjantów. Napięcie pomiędzy stróżami prawa rośnie. Nigdy nie było przyjaźni, ale funkcjonariusze szanowali Batmana - to się może zmienić. Czas wyłączyć Batsygnał.

W obłąkanym rytmie
Apartament w wieżowcu a w środku ciało wielebnego, który był telewizyjną gwiazdą. Wiele dowodów wskazuje na włamanie i przypadkowe morderstwo, ale jak włamywacz wszedł przez okno na czterdziestym piątym piętrze? Czyżby to Catwomen? A jeśli tak, to czego szukała u wielebnego?

Gliny z Keystone
Zaczyna się od typowej interwencji. Gliniarze, porachunki dzieciaków. Interwencja kończy się w przypadkowej piwnicy, która jest wypełniona różnymi chemikaliami. Wybucha nietypowy pożar a jeden z policjantów zostaje ciężko poparzony. Nie wiadomo czy przeżyje. Śledztwo ujawnia właściciela lokalu. To Doktor Alchemy - kolejny miejski świr.
Kelly, ranny policjant zaczyna mutować.. Czy proces jest odwracacalny?