Ułatwienia dostępu

Gideon Falls. Tom 1: Czarna Stodoła

gideon falls t 1 czarna stodola

Gideon Falls. Tom 1: Czarna Stodoła;
- autorzy: Jeff Lemire, Andrea Sorrentino, Dave Stewart;
- tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
- wydawnictwo: Mucha Comics, 2019;
- kategoria: komiks, Gideon Falls.

Jednym z moich małych postanowień jest rozpoczęcie serii komiksowych, które od lat czekają na półkach. Czasu coraz mniej, miejsca też, więc trzeba zacząc dojrzewać do myśli o selekcji.

Do Gideon Falls przybywa nowy ksiądz. Ma zastąpić nagle zmarłego poprzednika i zaopiekować się parafianami. Ksiądz ma swoją przeszłość i problemy, ale też odkrywa, że to nic w porównaniu z historią Gideon Falls. Tu ludzie znikają bez śladu a miasteczko skrywa wielką tajemnicę. Raz na jakiś czas pojawia się tajemnicza czarna stodoła. Jej pojawienie zwiastuje nagłe wydarzenia, które dla niektórych mieszkańców kończą się śmiercią.
Drugi wątek dzieje się w całkiem innym miejscu. Młody mężczyzna leczący się psychiatrycznie ma obsesję na punkcie grzebania w śmieciach i wynajdowania w nich znaczących elementów. Początkowo nie wie czym one są, ale z czasem odkrywa, że wszystkie stanowią element drewnianych, starych drzwi... drzwi od stodoły?


Przyznaję, że mocno zaciekawił mnie ten komiks. Jest tajemnica, świetnie nakreśleni bohaterowie oraz klimat, która nieźle wciąga. Trochę mi to przypominało Odrodzenie od Non Stop Comics. Zobaczymy w jakim kierunku rozwinie się akcja. Póki co jest bardzo dobrze.