Ułatwienia dostępu

DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana - Tom 3

dmz t 3

DMZ- Strefa Zdemilitaryzowana,
- autorzy: Riccardo Burchielli, Brian Wood;
- DMZ, tom 3;
- Egmont Polska, 2020;
- kategoria: Komiks, postapo, DC Black Label;

Krwawa gra
Strony konfliktu zgodziły się na tymczasowe zawieszenie broni. Przy stole rozpisali nowy plan dla DMZ. Początkiem pokoju mają być
wybory na tymczasowego gubernatora strefy. Niby wszystko ładnie, ale do rozmów nie zaproszono nikogo z DMZ. Zewnętrzni dowódcy mieli już rozpisany plan, który właściwie chronił interesy Trustwell a tu w samym środku strefy pojawia się niezależny kandydat. Nie może być tak, że wynik wyborów ma być uzależniony od wyborców.. To mogłoby popsuć interesy. Najpierw jest próba dyskredytacji, później przekupstwa, zamachu.. niestety nieudanego. Co można więcej zrobić? Sfałszować wybory? A może wystarczy wystraszyć potencjalnych głosujących.. Tylko nieliczni wiedzą, że zawiedzenie broni dotyczy tylko kilku ulic i że sporo kosztuje (krwi i broni).
W tej historii nie ma miejca na naiwność i delikatne rozwiązania.. Z drugiej strony w DMZ zaczyna pojawiać się nadzieja.. Jak tylko odpowiednio wykiełkuje może zmienić los tego miasta.Wyspa
Staten Island. Miejsce graniczne. Tu strony konfliktu się wzajemnie obserwują.. Gotowi do strzału, walki.. Przynajmniej oficjalnie.. Nieoficjalnie wrogowie doszli do porozumienia.. Napięcie spadło, wierzą w zawieszenie broni i korzystają z życia. Różne mundury, ale bez nich to kumple, którzy próbują przetrwać. Taki stan nie może trwać wiecznie... kiedyś rzeczywistość znów da znać o sobie.

Władza nadzwyczajna
Parco, nowy gubernator musi umocnić swoją władzę.. Nie jest delikatny, ale też obce wojska stoją u bram. Były wewnątrz DMZ, ale Parco wyrzucił wszystkie obce siły. Gubernator ma dla Matty'ego zadanie. Ma odzyskać zaginione złoto, a następnie dostarczyć je do zielonej strefy. Roth już nawet nie udaje że jest bezstronnym dziennikarzem. Jest człowiekiem Parco, ale coraz bardziej wkurza się o to, że o wielu sprawach dowiaduje się jako ostatni. Robi za chłopca na posyłki, który ma wszędzie przyjaciół. Słynna bezstronność i zaangażowanie sprawiły, że Roth cieszy się szacunkiem u wielu poważnych graczy. A może należy to powiedzieć w czasie przeszłym?

Zee, DMZ
Zee opuszcza Zieloną Strefę Parco. Nie ufa mu, a poza tym jest rozczarowana swoim facetem. Roth tak bardzo uwierzył w Parco, że chwycił za broń.. Nie takiego go kochała. W strefie wojny jest skazana tylko na siebie a przez przypadek musi się upiekować młodą agentką Trustwell.. Ten świat jest mocno popieprzony.

Bez przyszłości
Historia dziejąca się obok głównego wątku. Tony w dniu ewakuacji stracił całą rodzinę. Świetnie wyszkolony rozpoczyna działalność w podziemiu. Bez wahania wykonuje wszystkie rozkazy. Jest przecież żołnierzem, codziennie ma sensie psychologiczne, podczas których wspomina śmierć bliskich. To ponoć pomaga.. Ponoć.. Nigdy nie zapomina o bólu a to pozwala być jeszcze lepszych żołnierzem.. Dla jakiej sprawy?