Ułatwienia dostępu

Czerwony smok - Thomas Harris

czerwony smok

Czerwony smok;
- autor: Thomas Harris;
- Hannibal Lecter (tom 1),
- wydawnictwo: Albatros, 2013
- kategoria: kryminał-sensacja-thriller, książka.

Krótki urlop rządzi się swoimi prawami. Coś trzeba czytać (zawsze na urlopie) no a komiksów to jednak szkoda. Przeważnie w takich sytuacjach losuję pozycję z półki i zabieram. Jak się zniszczy to nie będzie żal. No i wylosowałem Harris'a. Filmy oczywiście na podstawie książek widziałem, a Lecter zawsze będzie miał dla mnie twarz Hopkins'a. No ale nie o tym teraz. W Czerwonym smoku Hannibal jest postacią drugoplanową.
Graham zostaje poproszony przez policję o pomoc w ujęciu maniakalnego zabójcy, którego media nazwały Zębową Wróżką. Morderca ma już na sumieniu dwie rodziny, a wiele wskazuje na to, że się powoli rozkręca. Graham starannie szuka tropów mogących go przybliżyć do rozwiązania sprawy, gdy czasu jest coraz mniej decyduje się na bardzo niebezpieczny krok i prosi o pomoc Hannibal'a Lecter'a. Nie wie jeszcze, że ta prośba będzie miała swoją cenę, a Zębowa Wróżka także skontaktuje się ze słynnym zabójcą.


Czasu jest coraz mniej. Stawką w grze jest życie kolejnej rodziny.. Graham również musi uważać - Wróżka zna jego tożsamość.

Czytało się to nieźle, ale mam wrażenie, że powieść nie jest dopracowana. Akcja nie ma stałego tempa, a motyw kontroli w szpitalu psychiatrycznym jest co najmniej niespójny.