Ułatwienia dostępu

Cygan

cygan

Cygan,
- autorzy: Enrico Marini, Thierry Smolderen;
- tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023
- kategoria: komiks.

Egmont w tym roku (2023) bardzo mocno postawił na dzieła Enrico Marini'ego, Może i dlatego ostatnim komiksem przeczytanym w tym roku jest zbiorcze wydanie przygód Cygana.
Niedaleka przyszłość. Z powodu ocieplenia klimatu zostają zakazane loty samolotowe, a wszystkie dalekie transporty są realizowane olbrzymimi ciężarówkami, które poruszają się po specjalnie utworzonej w tym celu autostradzie. Świat stoi na granicy wojny, a wspomniana trasa często jest atakowana przez miejscowe grupy zbrojne.


Cygan, a w zasadzie Cagoj jest kierowcą romskiego pochodzenia, który wyróżnia się posturą i bezwzględnością. Ten olbrzymi facet zawsze chciał mieć swoją ciężarówkę. I w zasadzie to do szczęścia mu wystarcza.
Bycie truckerem to jednak ciężki kawałek chleba. Jest wiele osób, które marzą o własnej ciężarówce a inni po prostu nie lubią niezależnych kierowców. No i jest jest jeszcze siostra Cygana, która czasem pakuje się w kłopoty, a Cagoj nigdy nie zawaha się by ją ratować. Ogólnie to lubi ratować dziewczyny. Może nawet bardziej niż ich podziękowania, ale skoro nalegają...
Lekka przygodowa seria, której mocną stroną są prace Marini'ego. NIektóre kadry mocno wpadają w oko, ale nie ukrywajmy Enrico najlepiej maluje kobiece sylwetki.

To był dobry komiksowy rok. Mnóstwo dobrych rzeczy przeczytałem i mam świadomość, że wiele dobra jeszcze przede mną.