Ułatwienia dostępu

Blade Runner. 2029

Blade Runner.2029 t 2

Blade Runner. 2029;
- autorzy: Michael Green, Andres Guinaldo, Mike Johnson;
- Blade Runner, tom 2;
- Egmont Polska, 2022;
- kategoria: komiks, dystopia.

Ash pracuje jako łowczyni replikantów, ma niezłe wyniki, ale też drugie życie o którym nikt nie wie. Prywatnie jest związana z androidką. Nie wszystkich przeciwników zabija, niektórym daje szansę i wskazuje bezpieczne schronienie - wszystko zależy od jednostki. Spór pomiędzy replikantami a ludźmi się zaostrza gdy na scenie pojawia się tajemniczy przeciwnik. Yotun jest replikantem, który sieje wokół siebie przemoc i zniszczenie, ale też obiecuje innym replikantom wolność i zrównane prawa z ludźmi. Wypowiada otwartą wojnę, która sprawia, że staje się dla wszystkich łowców priorytetowym celem.


Ash również próbuje go dorwać (zabić), ale Yotun doskonale wie z kim będzie musiał walczyć i nie waha się wykorzystać wszystkich metod by osiągnąć sukces. Sekret Ash już nie jest bezpieczny.
Blade Runner 2029 trzyma znakomity poziom, historia jest spójna, przekonująca i z olbrzymim potencjałem ekranizacyjnym. Zwłaszcza Yotun został znakomicie wykreowany. Takich antagonistów to ja lubię.
Powoli zaczynam myśleć o ograniczaniu serii komiksowych, które kupuję, ale Blade Runner zostaje. Te rysunki, historie - ten świat ma olbrzymi potencjał.