Ułatwienia dostępu

Będziesz smażyć się w piekle

bedziesz smazyc sie w piekle

Będziesz smażyć się w piekle;
- autor: Krzysztof Owedyk;
- wydawnictwo: Kultura Gniewu, 2016;
- kategoria: komiks, literatura polska.

Tarantul, młody, naprawdę zdolny gitarzysta, w końcu spełnia swoje największe marzenie. Zostaje przyjęty do metalowego zespołu Deathstar. Teraz życie chłopaka ma zmienić się na lepsze. Koniec z chałturami i dawaniem lekcji gry na gitarze. Teraz mają być stałe trasy koncertowe ze znanym zespołem. Kasa powinna lać się szerokim strumieniem... może przynajmniej ciurkiem, ale czasem coś. Rzeczywistość jest brutalna. Na czele zespołu stoi Lord Solo, który zarządza kasą, trasą i twórczością. Deathstar to on... a to znaczy, że pozostali członkowie się nie liczą. Chłopaki często dokładają do interesu, a trasa po USA nie przynosi takich dochodów na jakie liczyli. Dla Tarantula to ciężka sytuacja. Spełnia marzenie, ale jest kompletnie bez kasy, a z czegoś musi utrzymać rodzinę.

bedziesz smazyc sie w piekle kadr
Lord Solo jest głuchy na argumenty, a wszelkie próby osiągnięcia kompromisu kończa się awanturą. Lider jest jeden a reszta to plankton, który łatwo wymienić.
Świetna opowieść o kulisach życia w trasie, a trudnych relacjach pomiędzy członkami zespołu (Wyzysk w branży jest dosyć częsty), ale to także świetna rzecz o przyjaźni, zaangażowaniu i realizacji marzeń. Na wielki plus też zaliczam ciekawy podział albumu na rozdziały. Zdecydowanie polecam.