Ułatwienia dostępu

Batman. Mroczne zwycięstwo

batman mroczne zwyciestwo

Batman. Mroczne zwycięstwo;
- autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale, Gregory Wright;
- Mucha Comics, 2014;
- cykl: Długie Halloween;
- kategoria: komiks, Batman.

Kontynuacja Długiego Halloween.
Wydawało się, że po aresztowaniu Holiday'a w Gotham zapanuje względny spokój. Nic bardziej mylnego. Pokonanie złoczyńcy miało wysoką cenę. Przyjaciel Batman'a, prokurator Harvey Kent został ciężko poparzony i zniknął bez śladu, a na jego miejsce wkracza Parker, która wnioskuje o łagodniejszą karę dla Holiday'a. Wygląda na to, że ten złoczyńca ma pewnego rodzaju naśladowcę. W kolejne święta giną policjanci, a na miejscach zbrodni są zostawione kartki z narysowaną rozgrywką w "Wisielca".


To nie koniec kłopotów. Ktoś uwalnia z Arkham City wielu groźńych superłotrów, którzy znów terroryzują miasto. A na to jeszcze nakłada się wojna pomiędzy mafijnymi rodzinami. Przypadek? To niemożliwe. Batman prowadzi wielowątkowe śledztwo. Musi złapać Wisielca, odnaleźć Kent'a (a właściwie Two Face) i poznać przyczyny nagłej gangsterskiej wojny. Do tego jeszcze dochodzi opieka nad chłopcem, który stracił rodziców.
Mnogość wątków, niesamowita paleta głównych bohaterów i wiele batmanowskich wątków. To wszystko w jednej historii. Przyznaję, że niewielu scenarzystów byłoby w stanie to udźwignąć. Loeb idealnie zapanował nad materiałem i stworzył dzieło, które każdy fan Batman'a powinien mieć na swojej pólce.
Zdecydowanie polecam