Ułatwienia dostępu

Batman. Biały Rycerz

batman bialy rycerz

Batman. Biały Rycerz,
(Batman- White Knight);
- twórcy: Sean Murphy, Matt Hollingsworth; 
- Egmont Polska, 2020
- kategoria: komiks, Batman, DC Black Label.

Wielokrotnie powtarzałem, że niezbyt mi po drodze z trykotami, ale mimo to do Batmana mam wielką słabość. I to w zasadzie od dziecięcych lat. Dlatego, z rzadka, będą się pojawiać tu notki o komiksach, których akcja dzieje się w Gotham City.

Biały Rycerz skupia się na skomplikowanej relacji pomiędzy Batmanem a Jokerem. Obaj są silnie związani z miastem, które bez nich byłoby nijakie i nudne. Ich bezustanne zmagania powodują liczne zniszczenia, a Batman staje się coraz bardziej brutalny. Z czasem wiele osób zaczyna się zastanawiać czy jest dobry czy zły? Działa ponad prawem, a jego interwencje bywają wyjatkowo krwawe. Czyżby zbyt mocno uwierzył w swoją nieomylność i bezkarność? Sytuacja mocno się komplikuje jak do sieci trafia nagranie z pobicia. Ofiarą jest jest Joker a milczącym świadkiem komisarz Gordon. Skutkiem tych działań jest zmiana sympatii opinii publicznej, którą wspomaga metamorfoza Jokera.. A w zasadzie Jack'a Napier'a, który nie chce już być nazywany Jokerem. Teraz chce pozwać policję i ocalić miasto od wszelkiej brutalności. W tym od Batmana. Czy przemiana jest prawdziwa? Trwała? Bezwarunkowa?Batman miał obsesję na punkcie Jokera, ale czy nie było też odwrotnie? Joker celowo prowokował Batmana, żądał atencji, uwagi. Tak, jakby nie mogli istnieć bez siebie.

Biały Rycerz to album, w którym jest sporo mroczności i brutalności, elementów, które tworzą klimat Gotham. Znakomity materiał na ekranizację.