Ułatwienia dostępu

Baltimore. Tom 1

baltimore t 1

Baltimore. Tom 1;
- twórcy: Mike Mignola, Christopher Golden, Ben Stenbeck, Dave Stewart;
- tłumacz: Jacek Drewnowski;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, Mignolawersum.

Jakoś nigdy mi nie było po drodze z Mignolą. Kompletnie nie znam autora, ale wiem, że dla wielu to jeden z bardziej kultowych komiksowych twórców. Od dłuższego czasu chciałem go poznać, ale ilość tomów Hellboy'a, BBPO sprawiały, że bałem się wsiąknąć z ten świat. I tu Egmont zapowiedział Baltimore'a - serię składającą się z dwóch zbiorczych tomów. Dwa? Mogę wchodzić.
Czasy pierwszej wojny światowej.
Jej okrucieństwa sprawiły, że obudziły się demony, które były w letargu od tysiącleci. Różne istoty z drugiej strony, a wśród nich wampiry. Jednego z nich na swej drodze spotyka Lord Baltimore'a. Też żołnierz już miał być kolejną z tysięcy ofiar, której krew miała nakarmić wampira, ale nieoczekiwanie stawił opór. Nie dość, że przeżył to na dodatek poważnie wampira zranił. Od ich starcia minęło sporo czasu, ale obaj wiedzą, że sprawa nadal nie jest zakończona. Wampir w ramach zemszy brutalnie morduje rodzinę Lord'a a w zamian Baltimore rozpoczyna polowanie na krwiopijcę. Po drodze mordując hordy innych stworzeń, a także skupiając na sobie uwagę odrodzonej inkwizycji.
Jest strasznie, krwawo, a zarazem satysfakcjonująco fabularnie.


Tak, chyba polubię Mignola'ę i gdybym miał miejsce na półkach to pewnie próbowałbym zdobyć Hellboy'a. Może poszukam czegoś co mniej miejsca zajmuje ;)