Ułatwienia dostępu

Armada. Tom 2

armada t 2

Armada.Tom 1;
- autor: Philippe Buchet, Jean David Morvan;
- tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
- Wydawnictwo: Egmont Polska, 2022;
- cykl Armada: (tom 5-8);
- kategoria: komiks, Armada.

'J.VJ,..'\_ (05) - nieprzetłumaczalne
W Armadzie dochodzi do serii zamachów samobójczych. Jedna z najbiedniejszych ras oczekuje godnych warunków życia, a przede wszystkim dostępu do nowoczesnych leków. Zamożni przedstawiciele Armady nie chcą zgodzić się na żądania bo to popsuje interesy. Navis próbuje pomóc 'terrorystom' bo wie że walczą w słusznej sprawie.Gra pozorów (06)
Navis trafia na totalnie zdewastowaną planetę. Toczy się na niej bezustanna wojna. Sztuczna inteligencja tworzy roboty, które nieprzerwanie atakują rdzennych mieszkańców. Atakują, ale postępu w wojnie nie widać. Pomimo wielu ofiar nikt nie wygrywa. Navis wtrąca się w konflikt i odkrywa, że ta cała walka jest grą pozorów. Stymulacją tworzoną przez superinteligencję. W tle mamy wątek walki z szowinistycznym myśleniem.

Strefa nadzoru (07)
Navis udaje się na więzienny statek. Chce odwiedzić przyjaciela, ale akurat trwa bunt więźniów. Nie ma mowy o przypadku. Bunt jest tylko przykrywką dla planu zabicia jednego z więźniów.. Tak się składa, że mowa o przyjacielu Navis. W tle handel planetami i wątek skrywanej obecności innych ludzi. Już martwych, ale zawsze coś.

Ludzka natura (08)

Determincja to jedna z głównych cech Navis. Dziewczynę trudno zawrócić z obranego celu. A celem jest poznanie innych skupisk ludzi. I nie ważne, że Konsul, który jest w niej zakochany ma coś przeciwko. Udaje się jej odnaleźć ludzką kolonię. Jest zafascynowana i decyduje się dołączyć do grupy. Jej zauroczenie (wsparte sporą dawką uzależniających napojów) szybko mija gdy odkrywa bezmyślne okrucieństwo nowych towarzyszy.