Ułatwienia dostępu

Aldoran

magowie t 1aldoran

Aldoran;
- autorzy: Kyko Duarte, Jean-Luc Istin;
- tłumaczenie: Maria Mosiewicz;
- wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
- kategoria: komiks, Świat Akwilonu, Świat Akwilonu: Magowie (1);

W Świecie Akwilonu poznaliśmy serie: Elfy, Krasnoludy oraz Orki i Gobliny, a teraz świat się rozbudował o Magów.
W rękach magów jest potężna moc, a żeby jej nie nadużywali każdy mag musiał podjąć decyzję, któremu władcy będzie służyć. To miało powstrzymać magów przed nadużywaniem swoich zdolności. Oczywiście zbrodnie w majestacie prawa (Króla) są w pełni dozwolone. Magowie, którzy odmówili wyboru władcy stali się banitami.


Castlelek - małe portowe miasto, które słynie z tego iż jest w pełni niezależny od wielkich władców, a co za tym idzie - jest wolne od zbędnych wojen. Życie jest tu proste i beztroskie i może dlatego na jego obrzeżach zamieszkał potężnie zbudowany Tyrom. Ten nie najmłodszy już mężczyzna nie pamięta swojej przeszłości, ale nie specjalnie mu to przeszkadza. Życie z boku wielkiego miasta ma swoje zalety. To się wszystko zmieni gdy do Castlelek przybędą wynajęte oprychy, a Tyrom będzie jedynym silnym mężczyzną, który stawi im czoła. W tle pojawi się też magia, ale kto jej użyje? Może Tyrom jest zaginionym magiem, który jest od lat poszukiwany? Wiek nie pasuje, ale dla zdolnego maga to żaden problem. Jaka mroczna tajemnica kryje się amnezją tego mężczyzny?
Jak dla mnie jest to najsłabszy przeczytany tom (do tej pory) o Świecie Akwilonu. Sama historia jest nie najgorsza, ma ciekawy, aczkolwiek trochę przesadzony, zwrot akcji, ale kreska kompletnie mi nie przypadła do gustu. Zbyt ładna, dziecinna, cukierkowa. Ten świat jest powinien być mroczniejszy.