Owen Wilson
-
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun - 2021
Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun,
(The French Dispatch) - 2021;
- reżyseria: Wes Anderson;
- scenariusz: Wes Anderson;
- wybrana obsada: Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Owen Wilson;
- kategoria: film, dramat, komedia, Disney, wydmuszka.
Fikcyjne francuskie miasteczko ma fikcyjną gazetę, której żywot się właśnie kończy. Trwają prace nad ostatnim numerem, który będzie się składał z nielażnych historii najsłynniejszych dziennikarzy pracujących dla tego magazynu. Takie swoiste pożegnanie - czytelnikami oraz z wielkim założycielem czasopisma. Dostajemy cztery historie, różniące się tamatyką, stylem, emocjami. Łączy jest pewna abstrakcja i średnia przyswajalność przez widza. W sumie z tych czterech podobała mi się tylko jedna. Opowieść o pewnym brutalnym malarzu. Czuć było w tym iskrę geniuszu, która zbyt szybko spłonęła (mam na myśli realizację). -
Podwodne życie ze Stevem Zissou - 2004
Podwodne życie ze Stevem Zissou,
(The Life Aquatic with Steve Zissou) - 2004;
- reżyseria: Wes Anderson;
- scenariusz: Wes Anderson, Noah Baumbach;
- wybrana obsada: Bill Murray, Owen Wilson, Anjelica Huston, Willem Dafoe, Jeff Goldblum;
- kategoria: komedia, przygodowy, dramat, okręty.
Steve Zissou - podróżnik, twórca filmów przyrodniczo-przygodowych wyrusza w kolejną niezwykłą podróż. Chce odnaleźć wielkiego rekina, który pożarł jego przyjaciela. Ta wyprawa ma być też dowodem wielkich talentów Zissou - wszyscy wiedzą, że jego gwiazda już nie świeci tak mocno jak kiedyś i że powinien też pomyśleć o emeryturze.
Większość załogi to stare wygi, ale też są świeże osoby. Ned - trzydziestoletni, ale nowopoznany syn oraz Jane - dziennikarka, która może pomóc Zissou odzyskać ułamek dawnej sławy. -
Stażyści 2013
Stażyści
(The Internship, reżyseria Shawn Levy, 2013)
Najnowszej komedii z udziałem Vince'a Vaughn'a oraz Owen'a Wilson'a nie powinienem recenzować. Nie mam odpowiedniego działu na swojej stronie. Nie zajmuję się reklamami, a trudno ten film odbierać inaczej. Toż to jedna, wielka laurka poświęcona Google. Już pomijam fakt, że logotyp jest obecny niemalże wszędzie, ale końcowe sceny były mocno przesadzone. Finał sprowadza się do tego, że Google jest wspaniałą firmą, która jest otwarta na młodych oryginalnych ludzi, że kieruje się zasadami fair-play, a największym jej celem jest ułatwienie ludziom życia.. ;) No i nie zapominajmy, że dzięki odpowiednim narzędziom wyszukiwawczym obroty Twojej firmy mogą znacząco wzrosnąć. Kupujecie to?
Na temat Google i jego nowych narzędzi wolę poczytać na branżowych blogach. Komedia nie jest najlepszym miejscem do kreacji wizerunku. Nie tak nachalnego. Efekt odwrotny do zamierzonego.
Oceniam na pięć -
Bez smyczy
Bez smyczy
(reż. Bobby Farrelly, Peter Farrelly, 2011).Mam ostatnio spory dystans do amerykańskich komedii - wydają mi się toporne i nijakie. Dlatego też z rezerwą podchodziłem do tego tytułu.
Bez smyczy pozytywnie mnie zaskoczyło, film był przewidywalny i sztampowy, ale momentami naprawdę śmieszny. Pewnie za miesiąc całkowicie o nim zapomnę, ale podczas seansu nieźle się bawiłem.
Owen Wilson i Jason Sudeikis spisali się calkiem nieźle.
Bez smyczy dostaje naciąganą siódemkę.