Ułatwienia dostępu

Non Stop Comics

nonstopcomics

Non Stop Comics to wydawnictwo komiksowe powołane do życia przez Sonię Dragę, prezes Grupy Wydawniczej Sonia Draga.

Podczas 29. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, przyznano wydawnictwu Nagrodę Komixusa dla Najlepszego Wydawcy Komiksów w Polsce roku 2018.

Jesteś przedstawicielem wydawnictwa? Zapraszam do współpracy.

 • Torpedo 1972. Tom 2, O losie, ależ to boli!

  torpedo 1972 t 2

  Torpedo 1972. Tom 2, O losie, ależ to boli!
  - autorzy: Enrique Sanchez Abuli, Eduardo Risso;
  - tłumaczenie: Jakub Jankowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2024
  - kategoria: komiks, Noir

  Druga część przygód Torpedo, której akcja jest osadzona w 1972 roku. Cyngiel Luca Torelli nie wzbudza już strachu, ale charakter nadal ma ostry. Jeśli ma broń to nadal może być niebezpieczny, a bez niej? Bez niej będzie szaleńczo próbował walczyć, ale siły już nie te. Torpedo nie śmierdzi kasą dlatego też przyjmuje zlecenie od znajomej, która prowadzi mały burdel. Ma być trochę kasy, ale przede wszystkim darmowe usługi przez dłuższy czas. Takiej oferty nie można zlekceważyć. Zadanie nie jest bardzo trudne: ma kropnąć gliniarza-szantażystę i jego pomagierkę.
  Niby proste, ale w podeszłym wieku nawet wymuszenie seksu nie idzie po myśli.

  Czytaj więcej

 • Raz i na zawsze, tom 2: Staroangielski

  raz i na zawsze t 2

  Raz i na zawsze, tom 2: Staroangielski;
  - twórcy: Tamra Bonvillain, Kieron Gillen, Dan Mora;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Wydawało się, że powstrzymanie Artura przed powrotem do świata żywych sprawi, że na ziemi zawita spokój. Nic bardziej mylnego. Jego próba powrotu sprawiła, że otworzyły się możliwości dla innych. Duncan i Bridgette mają kolejnych gości. Tym razem przybywa osoba znana tylko z twórczości literackiej. Legendarny Beowulf jest potężny i łaknie krwi. A chwilę po nim pojawia się jego rozwścieczona mamusia. Sieją postrach, zniszczenie i śmierć.

  Czytaj więcej

 • Monstressa. Tom Pierwszy - Przebudzenie

  monstrassa t 1

  Monstressa. Tom Pierwszy - Przebudzenie;
  - autorzy: Marjorie M. Liu, Sana Takeda;
  - tłumaczenie: Paulina Braiter;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2017;
  - kategoria: komiks, Monstressa.

  Jest kilka serii, które kupowałem na zapas. Niewiele mi mówiły tytuły, ale kolejne części cyklów wypełniają skutecznie półki. Pora zacząć walczyć ze zbieractwem i zacząć czytać ;)

  Akcja tego cyklu dzieje się w alternatywnej rzeczywistości. Główną bohaterką jest nastoletnia dziewczyna, która próbuje zmienić swój los. Ucieka z niewoli, a przy okazji sieje spore zniszczenia. Ta jednoręka dziewczyna ma w sobie olbrzymią moc, a dodatkowo, w jej ciele mieszka demon, który zaczyna próbować przejmować kontrolę nad ciałem nosicielki. W tle mamy krainy podzielone pomiędzy ludzi i Arkanijczyków (hybrydy ludzi i zwierząt) - te dwie rasa powoli, ale nieodwracalnie zmierzają do wojny. Obie strony próbują zdobyć przewagę, a moc dziewczyny i tajemnicza maska wydają się być tym co tą przewagę zapewni.

  Czytaj więcej

 • RIP 4 - Albert. Modlitwa o bratnią duszę

  rip t 4 albert

  RIP 4 - Albert. Modlitwa o bratnią duszę;
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - tłumaczenie: Jakub Syty;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, RIP.

  Z całej grupy czyścicieli mieszkań Albert wydawał się być najmniej szkodliwy. Nie mówię, że całkiem normalny bo przecież był kolekcjonerem rzeczy po pewnej zmarłej dziewczynie. W sumie to okazuje się, że to coś więcej niż kolekcja. To pasja, miłość, zboczenie. Albert pragnie obecności tej dziewczyny w swoim życiu. Dla niej mógłby zrobić wszystko.. i też zrobi. Przecież miłość nie zna granic. Wspominałem, że ta dziewczyna nie żyje? No pewnie, że tak, ale dla Alberta to żadna przeszkoda.

  Czytaj więcej

 • Raz i na zawsze, tom 1: Król nieumarły

  raz i na zawsze t 1

  Raz i na zawsze, tom 1: Król nieumarły
  - twórcy: Kieron Gillen, Dan Mora;
  - tłumaczenie: Jacek Drewnowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Gdy odnaleziony historyczny artefakt z czasów Króla Artura (pochwa miecza) okazuje się, że być może mogą się spełnić legendy o powrocie tego słynnego władcy. Emerytowana, ale nadal pierońsko sprawna łowczyni potworów próbuje powstrzymac przepowiednię. Wykorzystuje swoje ponadprzeciętne umiejętności oraz swojego wnuka. Młodzieniec nie jest świadomy ze skali zagrożenia - jego dobre serce jest zbyt naiwne. Zresztą o talentach babci też niewiele wiedział. Dla niego była miłą staruszką, którą trzeba było się opiekować.

  Czytaj więcej

 • Rio

  rio

  Rio;
  - autorzy: Louise Garcia, Corentin Rouge;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Rubeus mieszka z siostrą i z matką w Rio w jednej z wielkich faweli. Życie ludzkie nie ma tu wartości. Gangi na każdym kroku, ale to nie jedyne zagrożenie. Śmierć może przyjść także od tak zwanych stróżów prawa. Rubeus szybko się o tym dowiaduje. Matka zostaje zamordowane przez policjanta, który był jej kochankiem. Dzieciaki cudem uciekają i teraz muszą przetrwać na ulic. I znów trafiają pod ostrzał. Tym razem policja robi "porządek" z bezdomnymi dzieciakami.. Nina trafia do sierocińca, a Rubeus ciężko ranna do szpitala. Kolejny raz uciekł śmierci, ale czy w przyszłości los nadal będzie dla niego łaskawy? A może życie przyniesie coś dobrego?

  Czytaj więcej

 • Coś zabija dzieciaki. Tom drugi

  cos zabija dzieciaki t 2

  Coś zabija dzieciaki. Tom drugi
  - autorzy: Werther Dell'Edera, James Tynion IV,
  - Non Stop Comics, 2021;
  - kategoria: komiks, Eisner.

  Potwór żywiący się dziećmi został zlikwidowany. W miasteczku może ponownie zawitać spokój i rutyna. Ludzie pochowają zmarłych i wrócą do codzienności. Tak to powinno wyglądać, ale jeszcze nie teraz. Stwór pozostawił piątkę dzieci, które są coraz bardziej głodne i pewnie niedługo ruszą na żer.
  Erica jest tego świadoma i chce je jak najszybciej zlikwidować, a jest to możliwe tylko wtedy gdy się posilają. Czyźby była potrzebna przynęta. Erica nie chce poświęcać żadnego niewinnego dziecka, ale Erica nie jest sama.

  Czytaj więcej

 • 47 strun - tom 1

  47 strun t 1

  47 strun - tom 1;
  - autor: Timothe Le Boucher;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Kolejny thriller psychologiczny od Le Boucher'a. Tym razem rzecz jest bardziej rozbudowana i rozbita na dwa tomy.
  Ambroise, młody harfista próbuje odnaleźć się w nowym otoczeniu. Jest zdolny, pracowity, ale też wie, że nie ma przed sobą wielkiej kariery. Nie zmienia to faktu, że zrobi wszystko by osiągnąć sukces. Nawet jeśli będzie wiązało się to z pełnym podporządkowaniem. Znany śpiewaczka proponuje Ambroise'owi by ten zrealizował 47 zadań a gdy je zaliczy to dostanie piękny instrument w prezencie. Niektóre są banalne, a inne wymagają odrzucenia swojej godności.

  Czytaj więcej

 • RIP 3 - Ahmed / We właściwym miejscu o niewłaściwej porze

  rip t 3 ahmed

  RIP 3 - Ahmed / We właściwym miejscu o niewłaściwej porze
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, RIP.

  Trzecia odsłona serii RIP.
  Ahmed jest policyjnym technikiem badającym owady. Ich rodzaj, wiek może mocno pomóc w określeniu czasu zgonu. Ahmed nie cieszy się szacunkiem prawdziwych policjantów, ale to nie zmienia faktu iż bardzo przykłada się do pracy. Marzy o tym by samodzielnie rozwiązać wielką sprawę kryminalną. Gdy natrafia na ślad grubszej sprawy próbuje poinformować przełożonych. Bezskutecznie. I tak oto Ahmed rozpoczyna prywatne śledztwo, które prowadzi go do grupy czyszczącej mieszkania. Wiemy jak się skończy "solowa kariera" Ahmeda, ale nadal nie wiemy o co chodzi w tej całej historii.

  Czytaj więcej

 • Zabij albo zgiń - tomy 1-4

  zabij albo zgin

  Zabij albo zgiń,
  (Kill Or Be Killed,);
  - autorzy: Elisabeth Breitweiser, Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - Tomy 1-4 Non Stop Comics, 2017-2018;
  - kategoria: komiks.

  Ta czterotomowa seria długo leżała u mnie na półkach. Jestem fanem twórczości Brubaker'a, ale staram sie go rozsądnie dawkować. Nie chcę odczuć przesytu. Początkowo planowałem czytać po jednym tomie, ale akcja była na tyle wciągająca, że przeczytałem wszystkie cztery w ciągu dwóch dni.

  Narracja jest prowadzona jako retrospekcja. Dwudziestokilkuletni Dylan opowiada o tym jak po nieudanej próbie samobójczej zaczął mordować ludzi.. ale może po kolei.

  Czytaj więcej

 • Nienawidzę Baśniowa - 4 tomy

  nienawidze basniowa

  Nienawidzę Baśniowa;
  - autor: Skottie Young;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2018-2019;
  - kategoria: komiks.

  Kompletna seria czterech tomików:
  1. I żyli długo i burzliwie
  2. Fujowy żywot
  3. Grzeczna dziewczynka
  4. Konali krótko i płaczliwie


  Gertrude - sześcioletnia dziewczynka trafia do Baśniowa - krainy fantazji, w której wszystko jest możliwe. Dostaje zestaw wskazówek i ma odnaleźć klucz, który zaprowadzi ją do domu.. Co za wspaniała przygoda...

  Mija ponad trzydzieści lat a Gert nadal jest w Baśniowie i nadal ma ciało dziewczynki. Ileż można szukać Fujowego klucza. Gert jest wkurzona, zmęczona i ma już dość bycia dziewczynką. Sieje zamęt w Baśniowie, krwawo pozbywając się wrogów. Mogła by umrzeć.. a nie, tego też nie może. Goście w Baśniowie są nieśmiertelni a to znaczy, że ktoś nie do końca przemyślał zasady. Gert różnymi sposobami próbuje się wyrwać z tego świata, a gdy jest już blisko to wspomniane zasady sprawiają, że staje się królową Baśniowa... i nawet teraz nie ma klucza.

  Czytaj więcej

 • Dni piasku

  dni piasku

  Dni piasku;
  - autor: Aimée de Jongh;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, fotografia.

  Lata trzydzieste dwudziestego wieku. Stany Zjednoczone są nadal podrążone w kryzysie, ale niektóre rejony kraju muszą się mierzyć z dużo większym problemem. Jest nim piasek, który powoli zabija uprawy, zwierzęta, ludzi.
  Dust Bowl - to katastrofa ekologiczna w latach 1931-38, która dotknęła środkowe stany. Nieumiejętna gospodarka rolna, nadmierne wycinki oraz suche lata sprawiły nadmierną erozję gleb. W rejonie nie dało się już nic uprawiać, a częste burze piaskowe zabijały wszystko co jeszcze żyło. Tyle faktów.
  Komiks opowiada o młodym nowojorskim fotografie, który w ramach pierwszej poważnej pracy ma się udać w ten rejon i udokumentować skale zniszczeń. Ma listę ujęć, które powinien wykonać i początkowo skrupulatnie skreśla poszczególne pozycje: głodne dzieci, puste, pola, wyprowadzający się ludzie itp. Jak trzeba to delikatnie poprawia rzeczywistość i robi inscenizowane zdjęcia. Chłodno, zadoniowo, beznamiętnie. Z czasem w fotografowanych obiektach zaczyna dostrzegać ludzi i ich dramaty... coraz trudniej mu robić zdjęcia z posiadanej listy...

  Czytaj więcej

 • Miasto wyrzutków, Tom 3. Grobowiec Olbrzyma

  miasto wyrzutkow tom 3

  Miasto wyrzutków, Tom 3. Grobowiec Olbrzyma;
  - autor: Julien Lambert;
  - Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks.

  Jacques Peuplier słynie z tego, że potrafi odnajdować zaginione przedmioty. Dzięki umiejętności rozmawiania z rzeczami jest bardzo skuteczny w swoim fachu. Kolejnym zleceniem jest odnalezienie topora, który pół wieku wcześniej posłużył do roztrzaskania czaszki olbrzyma. Rębacz (tak się nazywał) zaginął dawno temu i nikt nie ma pojęcia gdzie może być. Być może czas zrobił swoje i topór już nie istnieje? Jacques w poszukiwaniu przedmiotu musi wejść w kanały, a tam niekoniecznie jest bezpiecznie. Tu nadal nasz poszukiwacz napotyka się na Olbrzyma (całkiem żywego), który wydaje się być miły. Może te Olbrzymy nie są takie złe? A skoro tak to dlaczego zamordowano jednego z nich pół wieku temu?

  Czytaj więcej

 • RIP 2 - Maurice / Muchy zawsze lgną do ścierwa

  rip 2 maurice

  RIP 2 - Maurice / Muchy zawsze lgną do ścierwa
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, RIP.


  Druga odsłona przygód grupy ludzi zajmujących się czyszczeniem mieszkań po zgonach. W pierwszym tomie poznaliśmy Derrick'a i okoliczności kradzieży. Teraz pora na Maurice. Ten starszy, spokojny facet, który nie wadzi nikomu ma bardzo ciekawą przeszłość. Kiedyś był krwawym gansterem, ale okoliczności zmusiły go do porzucenia fachu i odsunięcia się w cień. Dla wszystkich jest martwy. Tylko dwóch agentów wie, że nadal żyje i czasem go odwiedzają żądając dodatkowych informacji. Maurice na wszystko się zgadza bo wie, że tylko tak może ochronić córkę. Nie przewidział tylko, że ta się zwiąże z brutalnym gościem. Maurice znów sięga po broń...

  Czytaj więcej

 • RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

  rip t 1

  RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć
  - autor: Gaet's, Julien Monier;
  - Wydawnictwo: Non Stop Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, RIP.

  Wygląda na to, że to ostatni przeczytany komiks w tym roku. Ostatni, ale za to jaki.
  Derrick to facet, któremu niewiele się w życiu udało. Niby ma żonę, ale co to za żona, która tylko myśli o dbaniu o urodę. Jak malowany dzban: z zewnątrz ładny, ale pusty w środku. Ma też pracę, ale co to za praca. Marne pieniądze i obrzydliwe widoki. Derrick pracuje w ekipie, która czyści mieszkania osób zmarłych. Przeważnie taką robotę odwala rodzina nieboszczyka, ale na świecie jest wiele osób samotnych, których nieobecności nikt nie zauważa. Ciała czasem są znajdowane po miesiącach od zgonu, a potem ekipa Derricka ma posprzątać mieszkanie i cenne rzeczy dostaje jego pracodawca.. Kawał. sk..na traktujący swoich pracowników jak potencjalnych złodziei. Derrick wie, że każde cenne znalezisko musi zgłosić bo jak tego nie zrobi to straci pracę. Czasem jednak pokusa jest dużo silniejsza. Gdyby Derrick wiedział jak się sprawy potoczą to może by postąpił inaczej?

  Czytaj więcej

 • Die, tom 1: Fantastyczne rozczarowanie

  die t 1

  Die, tom 1: Fantastyczne rozczarowanie
  - autorzy: Kieron Gillen, Stephanie Hans;
  - Non Stop Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Die;

  Grupa nastoletnich przyjaciół rozpoczyna grę w pokoju jednego z nich. I znikają. Po czasie powracają, ale bez jednego z nich. On został w świecie RPG. Po kilkudziesięciu latach ocalali na nowo muszą zagrać w grę i zanurzyć się w świat, do którego nie chcą wracać.
  Die to pewna wariacja motywu Jumanji. Gra, która pochłania (tam była planszówka tu jest sesja RPG), gra, która zabija. Dzieciaki w wykreowanym świecie muszą się zmierzyć z rzeczami, które pozornie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

  Czytaj więcej

 • Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii

  head lopper t 1

  Head Lopper & Wyspa albo Plaga Bestii
  - autorzy: Andrew MacLean, Mike Spicer;
  - Head Lopper Tom 1
  - Non Stop Comics, 2017
  - kategoria: komiks.

  Wielki facet z jeszcze większym mieczem wędruje przez różne terytoria. Tym razem dekapilator został wezwany do likwidacji wszelakich potworów na wyspie. Zadanie nie jest zbyt łatwe, zwłaszcza, że na samym początku Dekapitator Norgal podpada miejscowym kapłanom, ale na szczęście miejscowy władca woli walczyć z potworami niż słuchać czarnych.

  O czym zapomniałem? Mhhh.. no tak.. Head Lopper nie za wiele mówi, ale to nie znaczy, że brak tam komentarzy. Dekapitator nosi w torbie głowę niebieskiej wiedźmy, która cały czas posiada moc. W sumie to głównie moc do gadania.

  Czytaj więcej

 • Coś zabija dzieciaki. Tom pierwszy

  cos zabija dzieciaki t 1

  Coś zabija dzieciaki. Tom pierwszy
  - autorzy: Werther Dell'Edera, James Tynion IV,
  - Non Stop Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Eisner.

  Nieduże, prowincjonalne miasteczko. Na co dzień niewiele tu się dzieje, ale od pewnego czasu zaczynają znikać dzieci. Ciała części z nich zostają odnalezione. Są okrutnie okaleczone i wiele wskazuje na to, że to raczej nie sprawka człowieka. Może niedźwiedź? Miejscowi policjanci ewidentnie sobie nie radzą ze sprawą, a rodziny ofiar zaczynają szukać podejrzanych wśród mieszkańców.
  Do mieściny przybywa Erica - obca dziewczyna. Z pozoru drobna, bezbronna, a tak naprawdę znakomicie wyszkolony zabójca potworów. Erica próbuje odnaleźć i zabić niebezpieczne monstrum... uda się?

  Czytaj więcej

 • Grass Kings - Tyler Jenkins, Matt Kindt

  grass kings

  Grass Kings;
  - autorzy: Tyler Jenkins, Matt Kindt;
  - Wszystkie trzy tomy;
  - Non Stop Comics, 2019;
  - kategoria: komiks.

  Mała społeczność ludzi chcący żyć poza prawem. Niechętnie przyjmuja obcych i nawet policja niechętnie tam zagląda. Królestwem Traw rządzą trzej bracia, którzy mają mnóstwo swoich problemów. Mieszkańcy prowadzą spokojne życie, ale szeryf z miasta obok jest przekonany, że w Królestwie Traw ukrywa się seryjny morderca. Miejsce jest poza jego jurysdykcją, ale gdy do Królestwa ucieka jego żona to sprawy formalne odchodzą na bok.
  Pierwszy tom skupia się na relacji pomiędzy Królestwem a szeryfem. W drugim poznajemy szerzej mieszkańców. Ktoś z nich może być mordercą. To mała społeczność, której mieszkańcy cenią sobie prywatność. Trzeci, finałowy tom to śledztwo w poszukiwaniu czarnej owcy.

  Czytaj więcej

 • The Black Holes -Borja Gonzalez

  the black holes

  The Black Holes;
  - autor: Borja Gonzalez;
  - Non Stop Comics, 2020;
  - kategoria: komiks.

  Wiele albumów nie kupuję świadomie. Staram się mocno nie wchodzić w superhero (już nie jestem tak radykalny) oraz nie kupuję tytułów, których przykładowe plansze do mnie nie trafiają. Tak było z The Black Holes - nie kupiłem, ale przypadkiem trafił w moje ręce.
  Trzy dziewczyny zakładają punkową kapelę, ale szybko odkrywają, że nie mają talentu. A dodatkowo akcja wrzuca nas też w wydarzenia sprzed 160 lat. Czy to się trzyma kupy? No nie bardzo.

  Czytaj więcej

 • Infidel

  infidel

  Infidel;
  - autorzy: Aaron Campbell, Pornsak Pichetshote, José Villarrubia;
  - Non Stop Comics, 2019;
  - kategoria: komiks,

  Jest wielki dom. Mieszka w nim wiele wiele rodzin. Jakiś czas temu mieszkańcy przeżyli wielką traumę. Na jednym z wyższych pięter miał miejsce wybuch, który zabił wiele osób. Czy był to zamach terrorystyczny? To nie ma znaczenia. Ważne, że właściciel niebezpiecznych pakunków miał nieodpowiedni kolor skóry i od razu został zaklasyfikowany jako terrorysta. Prawda nikogo nie obchodziła. Obecni mieszkańcy reprezentują różne wyznania, kraje pochodzenia, kolory skóry. Łączy ich jedno. Nieufność z czasem przeradzająca się w nienawiść, która zaczyna żyć własnym życiem.

  Czytaj więcej

 • Pacjent - Timothe Le Boucher

  pacjent

  Pacjent,
  (Le Patient);
  - autor: Timothe Le Boucher;
  - Non Stop Comics, 2021;
  - kategoria: komiks.

  Druga pozycja Le Boucher'a na tym blogu. Dni, których nie znamy bardzo mi się podobały i z chęcią sięgnąłem po Pacjenta.
  Na ulicy Kruczej zdarzyła się masakra. Trzy pokoleniowa rodzina została zmasakrowana nożem. Na ulicy aresztowano zakrwawioną nastolatkę z nożem. To najprawdopodobniej ona zabiła swoich bliskich. Sprawa zamknięta. Po sześciu latach ze śpiączki budzi się Pierre, chłopak, który jako jedyny przeżył masakrę. Pierre niewiele pamięta, ale gdyby odblokował swoją pamięć to może jego wspomnienia rzuciłyby nowe światło na wydarzenia z Kruczej. I może znów zacząłby chodzić? Chlopak rozpoczyna terapię pod opieką psycholożki Anny. Już po kilku sesjach okazuje się, że pomiędzy tą dwójką powstała wieź, która wykracza poza granice relacji pacjent-psycholog. Co tak naprawdę wydarzyło się na Kruczej?

  Czytaj więcej

 • PTSD. Syndrom stresu pourazowego

  ptsd

  PTSD. Syndrom stresu pourazowego
  - autor: Guillaume Singelin;
  - Non Stop Comics, 2020
  - kategoria: komiks.

  Jun nie ma domu. Żyje gdzieś na ulicy systematycznie odpychając od siebie ludzi, którzy próbują jej pomóc. Jun kiedyś miała rodzinę i kiedyś była żołnierzem. Znakomitym snajperem. Po służbie, poobijana została porzucona przez wojsko, państwo, a w prezencie dostała PTSD - syndrom stresu pourazowego. Dziewczyna cały czas żyje wojną i nie potrafi przestawić się w tryb normalnego funkcjonowania. Każdy obcy to wróg, a wrogów się zabija. Ludziom nie pozwala się zbliżyć bo może ich stracić, jedyne co ma sens to piguły, które pomagają zdusić ból. Jun nie jest już nikomu potrzebna, jej życie straciło sens - innymi słowy Jun wpadła w błędne koło. Nikogo do siebie nie dopuści, a samotność spycha ją w otchań. Jakie jest lekarstwo?

  Czytaj więcej

 • Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 5

  the goon t 5

  The Goon. Kolekcja tom 5;
  - autor: Eric Powell;
  - seria: The Goon (Zbir);
  - Non Stop Comics - 2021;
  - kategoria: komiks, noir, Nagroda Eisnera.

  Jest to ostatnie spotkanie z Zbirem i jego ekipą.
  Sprawy toczą się spokojnie swoim rytmem. Są bijatyki, są awantury, alkohol - ogólnie rzeczywistość Zbira nie zaskakuje. Do czasu aż przybywa Sabat Wron, który zamierza przejąć przeklęte rewiry. A tak się składa, że są pod opieką Zbira.
  Już pierwsze potyczki wskazują, że nie będzie łatwo. Zbir jest coraz bardziej wykończony, ale po raz kolejny się zakochuje. Uwierzycie w przypadek? Nagle pojawia się kobieta, która jest zainteresowana Zbirem? Oczywiście, że przypadków nie ma. To podstęp, który ma złamać przeciwnika. Wrony nie wiedzą jednak, że Zbir to jednak piekielnie uparta bestia, która ma oddanych przyjaciół.

  Czytaj więcej

 • Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 4

  the goon t 4

  The Goon. Kolekcja tom 4;
  - autor: Eric Powell;
  - seria: The Goon (Zbir);
  - Non Stop Comics - 2020;
  - kategoria: komiks, noir, Nagroda Eisnera.

  Chciwa śmierć.
  Zbir ma urodziny? Które? A czy to istotne gdy ma się doła? Zabijaka czuje się samotny i nawet bijatyki z napotkanymi przeciwnikami nie dają takiej satysfakcji jak kiedyś.. ale od czego ma się przyjaciół... Frsnkie zrobi wiele by to był wyjątkowy dzień..

  Sęp.
  Gdy żyjesz tak długo, że już nie pamiętasz czym było szczęście. Marzysz o śmierci, ale ta nie jest dla Ciebie. Sam jesteś nazywany śmiercią.. Czasem.. Najpierw klątwa a potem coś w rodzaju przyzwyczajenia do życia. I nie da się tego zerwać. Monotonne dni wypełniasz zabijaniem różnych stworów, nie z dobroci serca, a raczej poszukując cienia szansy, że to one Cię uśmiercą...

  Czytaj więcej

Strona 1 z 3