Ułatwienia dostępu

NOIR

 • Torpedo 1972. Tom 2, O losie, ależ to boli!

  torpedo 1972 t 2

  Torpedo 1972. Tom 2, O losie, ależ to boli!
  - autorzy: Enrique Sanchez Abuli, Eduardo Risso;
  - tłumaczenie: Jakub Jankowski;
  - wydawnictwo: Non Stop Comics, 2024
  - kategoria: komiks, Noir

  Druga część przygód Torpedo, której akcja jest osadzona w 1972 roku. Cyngiel Luca Torelli nie wzbudza już strachu, ale charakter nadal ma ostry. Jeśli ma broń to nadal może być niebezpieczny, a bez niej? Bez niej będzie szaleńczo próbował walczyć, ale siły już nie te. Torpedo nie śmierdzi kasą dlatego też przyjmuje zlecenie od znajomej, która prowadzi mały burdel. Ma być trochę kasy, ale przede wszystkim darmowe usługi przez dłuższy czas. Takiej oferty nie można zlekceważyć. Zadanie nie jest bardzo trudne: ma kropnąć gliniarza-szantażystę i jego pomagierkę.
  Niby proste, ale w podeszłym wieku nawet wymuszenie seksu nie idzie po myśli.

  Czytaj więcej

 • Parker, Tom 2

  parker t 2

  Parker, Tom 2;
  - autorzy: Darwyn Cooke, Richard Stark, Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - wydawnictwo: Nagle! Comics, 2023;
  - tłumaczenie: Paweł Bulski;
  - kategoria: komiks, Parker (Marini Edition), Parker (postać), adaptacja, Noir;

  Łup - Parker dostaje propozycję współudziału w dużym napadzie. Chodzi o obrabowanie wszystkich cennych miejsc w małym górniczym miasteczku. Robota dla wielu, ale potencjalny zysk też kuszący. Normalnie powinien zrezygnować ze zlecenia, ale jest krucho z kasą. Precyzyjny plan, doświadczeni kryminaliści. Co może pójść nie tak? No cóż.

  Śmiertelna pułapka - Ucieczka z napadu. Parker razem z dwoma kumplami ma grożny wypadek samochodowy. Po zdarzeniu tylko on jest w stanie stać na nogach. Ucieka do pobliskiego wesołego miasteczka, które jest zimą zamknięte. W sumie niezła kryjówka gdyby nie fakt, że ktoś widział jak przeskakuje płot. I widział, że ma ciężką torbę. Parker mu sobie poradzić z chętnymi na kasę.

  Jutro, jutro i znów jutro - Ta historia została napisana przez Brubakera, a narysowana przez Philiipsa. Mój ulubiony duet. To zwoisty hołd dla historii o Parkerze. Główny bohater się tu nie pojawia (nie w pierwszej osobie), ale sporo się o nim dowiadujemy od jego współpracownika.
  Cooke zmarł przed ukończeniem tego wydania, ale Brubaker doskonale wczuł się w klimat i napisał rzecz, która idealnie pasuje do cyklu.

  Czytaj więcej

 • The Good Asian. Dobry Azjata

  dobry azjata

  The Good Asian. Dobry Azjata;
  - autorzy: Pornsak Pichetshote, Alexandre Tefenkgi, Lee Loughridge;
  - tłumaczenie: Bartosz Czartoryski;
  - wydawnictwo: Lost In Time, 2023;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera, Nagroda Harveya.

  San Francisco, rok 1936. Edison Hark, detektyw, chińskiego pochodzenia, na prośbę rodziny, która go wychowała próbuje zdobyć informacje o zaginionej pokojówce. Sprawa ma wiele niejasności i dosyć szybko detektyw przekonuje się, że jest na tropie zabójcy. Edison jest chyba jedynym Azjatą z odznaką, a to sprawia, że nie ma szacunku zarówno wśród białych, ale też w Chinatown jest traktowany jak wróg. Wychował się w zamożnym domu, ale dla wszystkim nadal jest tylko Chińczykiem - obywatelem drugiej kategorii... a w zasadzie nawet nie do końca obywatelem.

  Czytaj więcej

 • Gun Honey. Tom 1

  gun honey t 1

  Gun Honey. Tom 1;
  - autorzy: Charles Ardai, Ang Hor Kheng;
  - tłumaczenie: Mateusz Lis;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, noir.

  Joanny Tar jest dostawczynią broni. Zwykle jej praca nie wymaga zabijania, ale jeśli musi to lepiej jej nie lekceważyć. Przeważnie jej rola ogranicza się do przekazania broni w konkretne miejsce. Nie zadaje pytań, nie interesuje jej kto zginie. Do czasu. Jej broń zostaje użyta podczas ucieczki z więzienia. Uciekinier miał być celem, ale coś poszło nie tak i teraz cel jest myśliwym, który próbuje dotrzeć do wszystkich osób związanych z jego wrogami. W tym i do Joanny. Kobieta nie zamierza biernie czekać i razem z przystojnym agentem CIA próbuje dorwać uciekiniera.

  Czytaj więcej

 • Noir Burlesque Tom 2

  noir burlesque 2

  Noir Burlesque Tom 2;
  - autor: Enrico Marini;
  - tłumacz: Maria Mosiewicz;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2023;
  - kategoria: komiks, Noir,

  Caprice, była, a może też przyszła, dziewczyna Slick'a znów wprowadza na gangstera kłopoty. Teraz musi ukraść z rezydencji konkurencyjnej rodziny obraz. Zadanie nie jest przesadnie trudne, ale zleceniodawca chce by Slick'owi pomagali jego zaufani ludzie. Slick wolałby działać sam, a w ogóle to nie chciałby brać tej roboty, ale wyjścia nie ma. Jeśli odmówi życie jego siostry i jej syna może być zagrożone. Trzeba działać, a najlepiej tak by mieć szansę na przeżycie. Slick wie, że jak już nie będzie przydatny to również może pożegnać się z życiem.

  Czytaj więcej

 • Batman. Mroczne zwycięstwo

  batman mroczne zwyciestwo

  Batman. Mroczne zwycięstwo;
  - autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale, Gregory Wright;
  - Mucha Comics, 2014;
  - cykl: Długie Halloween;
  - kategoria: komiks, Batman.

  Kontynuacja Długiego Halloween.
  Wydawało się, że po aresztowaniu Holiday'a w Gotham zapanuje względny spokój. Nic bardziej mylnego. Pokonanie złoczyńcy miało wysoką cenę. Przyjaciel Batman'a, prokurator Harvey Kent został ciężko poparzony i zniknął bez śladu, a na jego miejsce wkracza Parker, która wnioskuje o łagodniejszą karę dla Holiday'a. Wygląda na to, że ten złoczyńca ma pewnego rodzaju naśladowcę. W kolejne święta giną policjanci, a na miejscach zbrodni są zostawione kartki z narysowaną rozgrywką w "Wisielca".

  Czytaj więcej

 • Parker, Tom 1

  parker t 1

  Parker, Tom 1; 
  - autorzy: Darwyn Cooke, Richard Stark;
  - wydawnictwo: Nagle! Comics, 2023;
  - kategoria: komiks, Parker (Marini Edition), Parker (postać), adaptacja, Noir;

  Pierwsza rzecz przeczytana (posiadana) od nowopowstałego Nagle! Comics.
  Parker, pierwszy z dwóch tomów serii będącej adaptacją wybranych powieści sensacyjnych Richard'a Stark'a.
  Parker to zawodowy złodziej, który został wykiwany przez jednego z współpracowników. Zdrada, toż to oczywiste, musi zostać pomszczona, a zdrajca musi zginąć, a przy okazji Parker chciałby odzyskać swoje pieniądze. Pierwsza część planu idzie gładko, a z drugą jest mały problem. Kasa trafiła do potężnego Syndykatu, który nigdy jej nie zwróci. Przynajmniej po dobroci. Parker ma niewiele do stracenia więc rzuca wyzwanie organizacji.
  W tomie pierwszym mamy dwie dłuższe i dwie krótsze historie, która pokazują nam kim jest Parker i jaki ma sposób działania. Znakomicie dobrane wątki i świetna kreska budują niesamowity klimat. Jest brutalnie, ciężko i wyjątko męsko. W tej historii nie ma miejsca na wahania, rozterki czy też półśrodki. Parker zawsze jasno dąży do wyznaczonego przez siebie celu.

  Czytaj więcej

 • Giant

  giant

  Giant;
  - autor: Mikaël Suivre;
  - wydawnictwo: Timof Comics, 2022;
  - kategoria: komiks, Noir.

  Mamy Nowy Jork, początek lat trzydziestych. Wielki kryzys jest już przeszłością a miasto w imponującym tempie się rozwija. W zabójczym tempie powstają kolejne wieżowce, a przy ich budowie pracują ciągle napływający imigranci. Jednym z nich jest Giant, olbrzymi, małomówny facet, który przeszłość zostawił za oceanem.
  Nie lubi nawiązywać nowych znajomości i nikt nie wie kim Giant był w przeszłości. Może tak lepiej? Wiele się zmienia gdy ginie jeden z kolegów na budowie. Śmierć jest na porządku dziennym, ale tym razem to Giant musi powiadomić wdowę o śmierci. Wystarczyłby krótki list.. komunikat...

  Czytaj więcej

 • Noir Burlesque Tom 1

  noir burlesque

  Noir Burlesque Tom 1;
  - autor: Enrico Marini;
  - wydawnictwo: Egmont Polska, 2022.
  - kategoria: Noir, komiks,

  Slick powraca do miasta. Niby wiele się zmieniło, ale twarze te same. No może w innych konfiguracjach. Jego eks jest obecnie kobietą byłego szefa, a ten ostatni ma dla Slick'a propozycję pracy. Są ludzie, którym nie powinno się odmawiać.. Są też ludzie którym nie powinno się podkradać kobiety.. I są kobiety, które nigdy nie związują niczego dobrego. Niby piękne, kuszące, ale człowiek wie, że to same kłopoty.
  Starcje pomiędzy dwoma mężczyznami wydaje się być nieuniknione... A może połączą ich interesy? Wobec, którego będzie lojalna Caprice? Tego dowiemy się niestety dopiero z kolejnych tomów.

  Czytaj więcej

 • Żegnaj Laleczko - 1975

  zegnaj laleczko 1975

  Żegnaj Laleczko,
  (Farewell, My Lovely) - 1975;
  - reżyseria: Dick Richards;
  - scenariusz: David Zelag Goodman,
  - wybrana obsada: Sylvester Stallone, Robert Mitchum, Charlotte Rampling, Sylvia Miles, Harry Dean Stanton;
  - kategoria: film, Noir, kryminał, ekranizacja.

  Ekranizacja powieści Raymonda Chandlera. Na ten film 'chorowałem' już od kilku lat. Jestem fanem stylu Noir (ta narracja pierwszoosobowa), który ma wielkie zaległości, ale też jestem świadom swojej ignorancji.
  W końcu obejrzałem Żegnaj Laleczko i jestem totalnie rozczarowany. Niby genialna obsada, niby klimat Noir, niby dobry materiał źródłowy, ale sam film mnie nie porwał. Gdzieś czułem, że film w latach siedemdziesiątych powinien wyglądać trochę inaczej. No bo wiecie. Dla mnie Noir to głównie lata czterdzieste, pięćdziesiąte oraz współczesne produkcje. Oczywiście nie tylko filmy, ale także komiks, ale to historia na inną notkę.
  A tak w ogóle to o czym jest ten film?

  Czytaj więcej

 • Batman Noir - Długie Halloween

  batman noir dlugie halloween

  Batman Noir- Długie Halloween;
  - autorzy: Jeph Loeb, Tim Sale;
  - Egmont Polska, 2019
  - kategoria: komiks, Noir, Batman, Batman Noir.

  Z okazji urodzin gacka Egmont uraczył nas jubileuszowym wydaniem kilku znanych historii o nietoperzu. Olbrzymi format, czarno-białe rysunki oraz znakomity poziom wydania zyskały wielu chętnych kolekcjonerów, ale sam podchodziłem z rezerwą do tego cyklu. Głównym argumentem przeciw było - gdzie ja to położę? Przecie nie mam takich wysokich półek. Przypadek sprawił, że z okazji urodzin to wydanie zagościło na moich półkach. I bardzo się z tego cieszę - lektura wymagała odpowiednich warunków, ale sama historia wszystko zrekomsowała.
  Gotham. Miasto, które od lat przyciąga wszelkich świrów. Niby Batman próbuje z nimi walczyć, ale wielu uważa, że to on właśnie przyciąga wszelkie mendy. Czy tak jest w rzeczywistości? Nie to jest tematem tego albumu. Pojawia się nowy złoczyńca, który zabija ludzi powiązanych z mafią. Zawsze używa małego kalibru a morderstwa mają miejsce zawsze w święta. W Gotham wszyscy mają krótkie ksywki i nowy gracz zostaje Holiday'em.

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 3. Czerwona dusza

  blacksad 3 czerwona dusza

  Blacksad: Czerwona dusza;
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Blacksad Tom 3;
  - Egmont Polska, 2018;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera (2);

  Blacksad John zamierza umówić się z piękną dziewczyną obracającą się w kulturalnych kręgach. W tym samym otoczeniu spotyka dawnego przyjaciela i nic nie wskazuje na to, że za chwilę zacznie się wielka zawierucha, z której John będzie miał problem się wydostać. Trwa polowanie senatora na komunstów spiskujących w amerykańskim społeczeństwie. To polowanie na czarownice jest znakomitym narzędziem do walki z politycznymi przeciwnikami. Z drugiej strony w amerykańskim społeczeństwie ukrywają się uciekinierzy z Niemiec, a nie wszyscy mają szlachetną przeszłość. Często to znakomici naukowcy, którzy mogliby przysłużyć się Ameryce, ale czy zasługują na drugą szansę?

  Czytaj więcej

 • Pulp - Ed Brubaker, Sean Phillips

  pulp

  Pulp;
  - autorzy: Ed Brubaker, Sean Phillips;
  - Mucha Comics, 2020;
  - kategoria: komiks, Noir.

  Dawno nie czytałem nic Brubaker'a. Postanowiłem przypomnieć sobie jego tryb narracji sięgając po krótką nowelkę Pulp.

  Rok 1939. Max Winter, mężczyzna w sędziwym wieku dorabia jako pisarz westernowych historyjek dla pulpowego wydawnictwa. Marne z tego są pieniądze, ale Max wie, że do starego zajęcia nie może wrócić.. Kiedyś, jeszcze w poprzednim stuleciu był oprychem, rewolwerowcem, który zarabiał napadami. To było szalone życie, które z obecnymi czasami nie ma nic wspólnego. Teraz Ameryka jest inna, nie ma wolności, każdy próbuje każdego wykorzystać i coraz bardziej rozwijają się ruchy nazistowskie. Kiedyś może było brutalnie, ale każdy kierował się pewnym kodeksem. A może tak się wydawało? Max coraz chętniej wraca do czasów młodości i wie, że musi coś zrobić by zapewnić przyszłość swojej żonie. Pytanie czy jeszcze potrafi?

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 2. Arktyczni

  blacksad t 2 arktyczni

  Blacksad: Arktyczni;
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Blacksad Tom 2;
  - Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera (2);

  Blacksad ma nowe zadanie. W bardzo podłej dzielnicy zaginęła dziewczynka i w sumie poza nauczycielką nikogo to nie obchodzi. Nawet jej matka wydaje się nie przejmować sprawą. Taka okolica. Tu życie chyba nie ma wysokiej ceny. Podczas śledztwa Blacksad odkrywa, że problemów w dzielnicy jest znacznie więcej. Trwa coraz ostrzejszy spór na tle narodowościowym. Biali coraz głośniej wygłaszają nazistowskie hasła, a bojówki kolorowych nie pozostają bierne. Tylko przeciętnym obywatelom żyje się jakby trochę gorzej, trochę trudniej. Nigdy nie wiadomo kto zaatakuje.

  Czytaj więcej

 • Batman. Rok pierwszy

  batman rok pierwszy

  Batman. Rok pierwszy,
  (Batman: Year One);
  - twórcy: David Mazzucchelli, Frank Miller;
  - Egmont Polska, 2015;
  - kategoria: komiks, DC Comics, Batman, Noir.

  Niewiele mam w swojej komiksowej kolekcji (chyba mogę to już tak nazywać) tytułów typowo superbohaterskich. Gdzieś czuję, że to zbyt olbrzymia ilość tytułów by ją ogarniać i dlatego też co do zasady unikam tego typu zakupów. Zasady trzeba łamać i kilka komiksów (no może kilkanaście) tego typu się znalazło, a wśród nich Batman. Rok pierwszy.
  Ten album dla wielu jest pozycją obowiązkową, która na nowo zbudowała historię Mrocznego Rycerza. W momencie powstania tego albumu Batman w popkulturze istniał już pięćdziesiąt lat. Wiele rzeczy powstało, ale sama genealogia postaci wymagała nowej kreacji.

  Czytaj więcej

 • Batman - 2022

  batman 2022

  Batman,
  (The Batman) - 2022;
  - reżyseria: Matt Reeves;
  - scenariusz: Matt Reeves, Peter Craig;
  - wybrana obsada: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrell, Paul Dano, John Turturro, Andy Serkis, Peter Sarsgaard;
  - kategoria: film, DC Comics, science fiction, dramat, akcja, Noir, kryminał.

  Nie chodzę teraz za regularnie do kina. Z jednej strony nadal mamy pandemię, a z drugiej stałem się mniej tolerancyjny na warunki panujące podszas seansów. Coraz częściej wolę poczekać i obejrzeć film w domowym zaciszu. Dla Batman'a zrobiłem wyjątek.
  W Gotham źle się dzieje (tak jakby kiedyś było dobrze). Ktoś morduje wpływowych ludzi miasta i coraz odważniej rzuca wyzwanie służbom miasta. Co łączy te wszystkie mordy? Wydaje się, że tylko Batman może znaleźć odpowiedź, ale co ciekawe nie jest on zbyt lubianą postacią. To przebieraniec, którego motywacje nie są zbyt klarowne. Poza tym Batman nie unika przemocy. W jego działaniach jest brutalizm, którego nie znamy z poprzednich ekranizacji, ale wątek ten dosyć często pojawiał się w komiksach. Nie zapominajmy, że Batman to przede wszystkich Bruce Wayne - człowiek mocno doświadczony przez życie, mający swoje demony i szukający zemsty za to, że musiał dorastać bez rodziców. I taki też jest tu Batman. Surowy, agresywny, porywczy i niezbyt rozgarnięty. To Alfred odwala za niego sporo roboty polegającej na analizie danych. A sam Batman, jemu bliżej do Joker'a w wykonaniu Phoenix'a. To człowiek mocno ukształtowany przez miasto, a jak wspomniałem, w tym mieście nigdy nie działo się za dobrze.

  Czytaj więcej

 • Blacksad. Tom 1. Pośród cieni

  blacksad t 1

  Blacksad: Pośród cieni,
  (Blacksad vol. 1 - Un lugar entre las sombras)
  - autorzy: Juan Díaz Canales, Juanjo Guarnido;
  - Blacksad Tom 1;
  - Egmont Polska, 2017;
  - kategoria: komiks, Noir, Nagroda Eisnera (2);

  Stany Zjednoczone pierwsza połowa dwudziestego wieku. Detektyw Blacksad zostaje grzecznościowo wezwany na miejsce zbrodni. Na łóżku leżą zwłoki byłej przyjaciółki Blacksad'a. Nie mieli ze sobą kontaktu od wielu lat, ale Blacksad i tak rozpoczyna prywatne śledztwo.
  Poszlak jest niewiele, ale detektyw szybko odkrywa, że komuś jest bardzo nie na rękę zainteresowanie tą sprawą. To powinno być szybko zamiecione pod dywan.

  Czytaj więcej

 • Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny - Brubaker & Phillips

  wszyscy moi bohaterowie to cpuny

  Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny;
  - twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
  - seria: Criminal, Tom specjalny;
  - Mucha Comics, 2019;
  - kategoria: komiks: noir, Nagroda Eisnera.

  Nastoletnia Ellie jest na narkotykowym odwyku. Odkąd pamięta to zawsze miała słabość do używek i osób je zażywających. Świat bez nich jest dla niej zbyt płaski i mdły. Ellie pamięta też, że jest złą dziewczyną. Lubi bawić się ludźmi a jej towarzystwo przeważnie jest zwiastunem problemów. I ta słodka Ellie poznaje w luksusowym ośrodku terapeutycznym chłopaka, który próbuje wyjść na prostą i mocno wierzy w to, że tym razem mu się uda. Jak na jego postanowienie wpłynie bliska znajomość z Ellie? Wiecie, że źle, ale nie domyślacie się jak bardzo.

  Czytaj więcej

 • As w potrzasku - 1951

  as w potrzasku

  As w potrzasku,
  (Ace in the Hole) - 1951;
  - reżyseria: Billy Wilder;
  - scenariusz: Walter Newman, Lesser Samuels;
  - wybrana obsada: Kirk Douglas, Jan Sterling, Robert Arthur, Porter Hall;
  - kategoria: film, dramat, Noir, media.

  Charles Tatum, dziennikarz z wielkiego miasta zatrudnia się małomiasteczkowej gazecie. Pracował kiedyś w wielkich redakcjach, ale tam już nie jest mile widziany. Praca w małej gazecie pomoże mu przetrwać, a może z czasem pojawi się temat, który pozwoli mu znów wypłynąć. Taka okazja natrafia się po roku 'kiblowania'. W małej kopalni zostaje uwięziony jeden z poszukiwaczy.

  Czytaj więcej

 • Batman. Klątwa Białego Rycerza

  batman klatwa bialego rycerza

  Batman. Klątwa Białego Rycerza

  (Batman- White Knight);
  - twórcy: Sean Murphy, Matt Hollingsworth, Klaus Janson;
  - Egmont Polska, 2021;
  - kategoria: komiks, Batman, DC Black Label, Noir.

  Jokerowi udało się skutecznie zdominować tożsamość Napiera i przygotowuje kolejne wyzwanie dla Batman'a. Do osiągnięcia swoich celów (chaos, śmierć Batmana) wykorzystuje historię Gotham. Dociera do informacji, które mogą zachwiać psychiką Nietoperza, ale przede wszystkim znajduje mu godnego, silnie zmotywowanego przeciwnika - Azraela. Kto zwycięży? I czy Batman w końcu ujawni swoją tożsamość?

  Czytaj więcej

 • Criminal. Okrutne lato

  criminal t 5 okrutne lato

  Criminal. Okrutne lato;
  - twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
  - seria: Criminal, Tom 5;
  - Mucha Comics, 2021;
  - kategoria: komiks: noir.

  Rok 1988. Teeg Lawless chyba odnajduje szczęście. Poznaje oszustkę Jane, a ta nie wiedzieć czemu chce być z Teeg'iem. Uczy go jak korzystać z życia i jak oczekiwać od niego więcej. Wcześniej Teeg był drobnym rabusiem i nie interesowały go wielkie kwoty, teraz wie, że warte zachodu są tylko napady, które pozwolą na spokojne, wygodne życie przez kilka miesięcy. Jego syn Ricky również chce działać w branży. Zaczyna niewinnie, i głupio, ale z czasem może sobie wyrobić pozycję... o ile sprawy się nie skomplikują. Teeg i Ricky mają trudną relację a obecność Jane jeszcze bardziej je komplikuje. Poza tym za Jane podąża zła sława i ludzie, którzy pragną ją dorwać. Kwestią czasu jest zakończenie sielanki, ale może nie będzie aż tak źle?

  Czytaj więcej

 • Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 5

  the goon t 5

  The Goon. Kolekcja tom 5;
  - autor: Eric Powell;
  - seria: The Goon (Zbir);
  - Non Stop Comics - 2021;
  - kategoria: komiks, noir, Nagroda Eisnera.

  Jest to ostatnie spotkanie z Zbirem i jego ekipą.
  Sprawy toczą się spokojnie swoim rytmem. Są bijatyki, są awantury, alkohol - ogólnie rzeczywistość Zbira nie zaskakuje. Do czasu aż przybywa Sabat Wron, który zamierza przejąć przeklęte rewiry. A tak się składa, że są pod opieką Zbira.
  Już pierwsze potyczki wskazują, że nie będzie łatwo. Zbir jest coraz bardziej wykończony, ale po raz kolejny się zakochuje. Uwierzycie w przypadek? Nagle pojawia się kobieta, która jest zainteresowana Zbirem? Oczywiście, że przypadków nie ma. To podstęp, który ma złamać przeciwnika. Wrony nie wiedzą jednak, że Zbir to jednak piekielnie uparta bestia, która ma oddanych przyjaciół.

  Czytaj więcej

 • Eric Powell - The Goon. Kolekcja tom 4

  the goon t 4

  The Goon. Kolekcja tom 4;
  - autor: Eric Powell;
  - seria: The Goon (Zbir);
  - Non Stop Comics - 2020;
  - kategoria: komiks, noir, Nagroda Eisnera.

  Chciwa śmierć.
  Zbir ma urodziny? Które? A czy to istotne gdy ma się doła? Zabijaka czuje się samotny i nawet bijatyki z napotkanymi przeciwnikami nie dają takiej satysfakcji jak kiedyś.. ale od czego ma się przyjaciół... Frsnkie zrobi wiele by to był wyjątkowy dzień..

  Sęp.
  Gdy żyjesz tak długo, że już nie pamiętasz czym było szczęście. Marzysz o śmierci, ale ta nie jest dla Ciebie. Sam jesteś nazywany śmiercią.. Czasem.. Najpierw klątwa a potem coś w rodzaju przyzwyczajenia do życia. I nie da się tego zerwać. Monotonne dni wypełniasz zabijaniem różnych stworów, nie z dobroci serca, a raczej poszukując cienia szansy, że to one Cię uśmiercą...

  Czytaj więcej

 • Reporter - 1992

  reporter

  Reporter,
  (The Public Eye) - 1992;
  - reżyseria: Howard Franklin;
  - scenariusz: Howard Franklin;
  - wybrana obsada: Joe Pesci, Barbara Hershey, Richard Riehle, Stanley Tucci, Nick Tate;
  - kategoria: thriller, noir, kryminał.

  Nowy Jork, początek lat czterdziestych dwudziestego wieku. Leon Bernstein pracuje jako fotograf, jego specjalnością są zdjęcia gangsterów i trupów. Miasto nocą w fotografiach Bernsteina ma bardzo dramatyczną twarz. Ten fotograf zostaje wciągnięty w poważną aferę. Zaczyna się od niewinnej przysługi dla samotnej, pięknej wdowy. Kobieta odziedziczyła znany klub, ale od razu pojawiają się 'wspólnicy', którzy ją zaczynają szantażować. Bernstein ma wyjaśnić sprawę.

  Czytaj więcej

 • Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend

  criminal t 4 zly czas

  Criminal. Zły czas, złe miejsce; Parszywy weekend;
  - twórcy: Sean Phillips , Ed Brubaker;
  - seria: Criminal, Tom 4;
  - Mucha Comics, 2021;
  - kategoria: komiks: noir.

  Zły czas, złe miejsce
  1976.
  Teeg Lawless, ojciec Tracy,ego jest w zakładzie karnym. Odsiaduje jakiś bzdurny wyrok, ale szybko okazuje się, że ktoś wydał na niego wyrok śmierci. Kilka tygodni odsiadki może być trudne do przeżycia. Na szczęście, dla niego, szef załatwił mu skrócenie kary. Była robota do wykonania na wolności. Teeg musi jeszcze znaleźć osobę chcącą go zabić. Może to nienawiść, a może tylko interesy?

  Czytaj więcej

Strona 1 z 2