Ułatwienia dostępu

Nasza Księgarnia

 • Mafalda - 2 Tomy

  mafalda

  Mafalda, Dwa Tomy; 
  - autor: Quino;
  - tłumaczenie: Filip Łobodziński;
  - wydawnictwo: Nasza Księgarnia, 2020;
  - kategoria: komiks.

  Przygody Mafaldy, kilkuletniej dziewczynki mocno zainteresowanej losami świata, ukazywały w się w formie pasków w latach 1965-1973, a Nasza Księgarnia wydała wszystkie paski w formie dwóch całkiem opasłych tomów.
  Mafalda, pomimo wieku, mocno interesuje się współczesnością, polityką, społeczeństwem. Lubi czytać prasę, ale też jest świadoma, że media manipulują i szczują. Martwi się o przyszłość, próbuje uświadomić rodziców, rówieśników, ale jej apele nie trafiają na podatny grunt.

  Czytaj więcej

 • O czym myślą koty - Thomas McNamee

  o czym mysla koty

  O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców,
  - autor: Thomas McNamee;
  - wydawnictwo: Nasza Księgarnia - 2018

  Gdyby ktoś mnie zapytał kilka lat temu czy będę miał kota, kategorycznie odpowiedziałbym nie. Od dziecka wolałem mieć psy. Pięć lat temu zostałem kociarzem. Nie chcę tu się rozwodzić jak to zmieniło moje życie i jak zachęciło do przebywania w domu, ale dzięki kotom zrozumiałem, że nic nie jest takie proste jak z początku może się wydawać. To są naprawdę skomplikowane i humorzaste bestie.

  "Kochamy koty miłością tak czystą i wdzięczną, jaką nie obdarzamy swoich małżonków, rodziców czy nawet dzieci. Ludzie są zwyczajnie zbyt skomplikowani, by kochać tak prosto jak prosto kochamy koty"

  Czytaj więcej