Ułatwienia dostępu

Zupa nic - 2021

zupa nic

Zupa nic - 2021;
- reżyseria: Kinga Dębska;
- scenariusz: Kinga Dębska;
- wybrana obsada: Kinga Preis, Adam Woronowicz, Ewa Wiśniewska, Barbara Papis, Przemysław Bluszcz, Milena Lisiecka, Marcin Bosak;
- kategoria: film, kino polskie, komedia, obyczajowy, Orły.

Ta komedia obyczajowa opowiada historię przeciętnej rodziny żyjącej w małym mieszkaniu w PRL. Głowa rodziny, niespełniony inteligent, który marzy o tym by w końcu został doceniony, nie potrafi kombinować a co za tym idzie gardzi tymi, którzy coś osiągnęli. Czasem coś mu się udaje. Na przykład kupno zestawu wypoczynkowego - szkoda tylko, że żona się o to czepia - że niby niepotrzebny im drugi. Żona należy do zakładowej solidarności i mocno wierzy, że jej działania zmienią los Polski. Ambitna, ale niezbyt odważna. Mają dwójkę dzieci i babcię, która lubi opowiadać pociechom powstańcze historie na dobranoc. Do pełni szczęścia brakuje tylko większej ilości kartek oraz Malucha.. a może i tu los się uśmiechnie i uda się zdobyć wymarzony samochód. Takim autem to można i nad morze pojechać, a może nawet nad Balaton.

zupa nic scena
Zupa nic nie ma zbyt skomplikowanej fabuły, cały atut filmu polega na poszczególnych scenkach dokumentujących życie polskiej rodziny w latach osiemdziesiątych. Jest śmiesznie, czasem absurdalnie, a czasem dramatycznie. Jak to w życiu. Ten film przypomniał mi jedno - szczęście nie musi zależeć od statusu materialnego.
Polecam i oceniam na osiem. Notę podnosi znakomita gra Woronowicza i Preis.

osiem
Poniżej zwiastun