Ułatwienia dostępu

Zabójcza broń IV - 1998

zabojcza bron 4

Zabójcza broń IV,
(Lethal Weapon 4) - 1998;
- reżyseria: Richard Donner;
- scenariusz: Channing Gibson;
- wybrana obsada: Mel Gibson, Danny Glover, Rene Russo, Joe Pesci, Chris Rock, Jet Li;
- kategoria: komedia kryminalna, film.

Kilka tygodni temu pisałem o trzeciej odsłonie a już sięgnąłem po ostatnią część. Chyba mam deficyt komedii kryminalnych.
Martin i Roger po kolejnej rozróbie, która naraziła miasto na straty zostają... awansowani. Może za biurkiem, wykonując papierkową robotę nie będą aż tak kosztowni? Może nie zdemolują miasta? Zaczyna się niewinnie - wybierają się ryby na nowej łodzi Roger'a. Na otwartej wodzie nie wyrządzą szkód.. no chyba że będzie próbował ich staranować statek z którego dobiegają strzały... I tyle na temat łodzi.. a taka ładna była.

zabojcza bron 4 scena
Para detektywów musi teraz rozwiązać sprawę przemytu ludzi. Szybko okazuje się, że trafiają w sam środek rozgrywek azjatyckiej mafii. Są strzelaniny, pościgi i mnóstwo ciętego humoru. Gibson i Glover tworzą duet idealny, który jest świetnie uzupełnia Pesci. Jak by tego było mało to twórcy dorzucili w gratisie Chris'a Rock'a w roli młodego, ambitnego gliniarza, który chce się zaprzyjaźnić z Roger'em.
Na seansie, jak zawsze, bawiłem się wyśmienicie i powoli zaczynam myśleć o serialu Zabójcza broń.. ponoć nie jest zły.. totalnie inny, ale nadal dobry. Zobaczymy.
Czwartą, ostatnią część oceniam na osiem.

osiem
Poniżej zwiastun