Ułatwienia dostępu

Zabójcza broń 3 - 1992

zabojcza bron 3

Zabójcza broń 3,
(Lethal Weapon 3) - 1992;
- reżyseria: Richard Donner;
- scenariusz: Robert Mark Kamen, Jeffrey Boam;
- wybrana obsada: Mel Gibson, Danny Glover, Joe Pesci, Rene Russo, Stuart Wilson, Steve Kahan;
- kategoria: sensacyjny, komedia kryminalna;

Roger odlicza dni do emerytury. Ostatni tydzień w pracy najchętniej spędziłby na spokojnym patrolu gdzieś z daleka od akcji. Plan może mógłby się udać gdyby miał innego partnera. Martin ma olbrzymi talent do przyciągania kłopotów i na kilka dni przed emeryturą Roger'a nieumiejętnie rozbraja bombę. Przeżyli, ale muszą wrócić na ulicę jako posterunkowi. To kolejna okazja do spokojnej pracy - i znów Martin zauważa napad na wojskową furgonetkę. To początek większej sprawy, w którą zamieszany jest były policjant pracujący obecnie po drugiej stronie barykady. Ma znajomości, układy i wie gdzie przechowywana jest skonfiskowana przez policję broń. Aby osiągnąć wysoki zarobek zrobi absolutnie wszystko.

zabojcza bron 3 scena
Martin i Roger muszą rozwiązać niełatwą sprawę, ale najpierw muszą powalczyć o to by nie zostali odsunięci przez blondynę z wewnętrznego.
Trzecia odsłona Zabójczej broni to znakomita komedia kryminalna. Dynamicznej i wciągającej akcji towarzyszą dobrze napisane dialogi. Takiego kina obecnie brakuje. Akcyjniaka z lekkim humorem. Joe Pesci w drugim planie to już wisienka na torcie.
Oceniam na osiem. Takie solidne.


osiem


Poniżej zwiastun